۲۵ نکته ی بازاریابی محتوا که هر بازاریابی باید بداند

۹ نکته برای توسعه استراتژی بازاریابی‌ و فروش‌ در سال ۲۰۱۷
۹ نکته برای توسعه استراتژی بازاریابی‌ و فروش‌ در سال ۲۰۱۷
اردیبهشت ۱۷, ۱۳۹۶
صادرات
یازده سوالی که متخصص تدارکات از شما خواهد پرسید
اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۶
۲۵ نکته ی بازاریابی محتوا که هر بازاریابی باید بداند

۲۵ نکته ی بازاریابی محتوا که هر بازاریابی باید بداند

بازاریابی محتوا بخش بزرگی از مشارکت مشتریان و جلب توجه مخاطبان اینترنتی را به خود اختصاص داده است. شرکت های بیشتری دارند به این سمت پیش می روند و روز به روز شاخص و برجسته بودن در دریایی از مستندات، عکس ها، ویدئوها، وبلاگ ها و … سخت تر می شود. آنچه این مسئله را سخت تر می کند این است که تمام بازاریابان و صاحبان مشاغل به دنبال تولید محتوا، برانگیختن علایق و یافتن روش های جالب برای ابداع محتوا می باشند.

بازاریابی-محتوی

تحقیقات نشان می دهد که ۷۰%  از بازاریابان B2B هر سال محتوای بیشتری نسب به سال گذشته تولید می کنند و ۵۴% معتقدند که تولید محتوای جالب دشوار است. یک تفاوت محسوس بین بازریابی B2B و B2C وجود دارد و هر کدام نیز چالش های خاص خود را دارند. اما نکاتی وجود دارد که می توان با استفاده از آن ها ایده های جدید و جذاب به وجود آورد.

در این جا ۲۵ نکته ی بازاریابی محتوا که برای موفقیت لازم است ارائه شده است:

 1. برای راهنمایی مشتریان خود از طریق چرخه ی خرید، از محتوای مناسب استفاده کنید.
 2. از تبلیغات اجتماعی به عنوان روشی برای افزایش دسترسی به بازاریابی محتوا استفاده نمایید. ۱۰ تا ۲۰ دلار هزینه در فیس بوک می تواند به شما کمک زیادی کند.
 3. تا جایی که امکان دارد محتویات خود را از طریق دامنه ی .com رواج دهید. ۸۴% از صفحات با رتبه ی بالا از دامنه ی .com به عنوان دامنه ی برتر استفاده می نمایند.
 4. به گفته ی تام فیش برن از مارکتونیست (Marketoonist)، بهترین نوع بازاریابی مانند بازاریابی های رایج نیست. اگر بخواهید که مخاطبان خود را وادار کنید که ارزش محتوا را درک کنند، یا به زور آن را بفروش برسانید این روند جواب نخواهد داد. محتواهای مختصر و ارزشمند تولید نمایید.
 5. پست های کوتاه برای کار خود ننویسید، بلکه محتواهایی با بیش از ۱۰۰۰ کلمه بنویسید تا تعداد جستجوهای شما بالا رود.
 6. قبل از اینکه محتوا را تولید کنید شخصیت خریدارنتان را در نظر بگیرید. با این روش شما درک بهتری از خوانندگان خود و آنچه انتظار دارند خواهید داشت و به این ترتیب امتیازات بیشتری به دست خواهید آورد.
 7. در سایت های پر مخاطب لینکی از سایت خود را قرار دهید و به این شکل میزان ترافیک سایت خود و همچنین اعتبار برند شخصی خود را بالا ببرید.
 8. از عنوان های طولانی پرهیز کنید و عناوین کوتاه و ساده که به راحتی مفهوم را می رساند استفاده نمایید. هر قدر که از محتواهای محرک بیشتر استفاده نمایید مخاطبان شما محتاط تر خواهند شد.
 9. هرگز قدرت ایمیل را در بازاریابی محتوا دست کم نگیرید. طبق گزارشات در ۸۰% مشاغل، ایمیل نقش مستقیمی در درآمد سالانه ی آن ها دارد.
 10. دائما وبلاگ نویسی نمایید. در یک بررسی Hub spot، ۸۲% از بازاریابانی که روزانه وبلاگ نویسی دارند نسبت به ۵۲ درصدی که ماهانه این کار را انجام می دهند، حداقل هر روز یک مشتری از این طریق جذب می نمایند.
 11. محتوای خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.
 12. لی اودن مدیرعامل شرکت Top Rank Marketing می گوید: محتویات قدیمی را به شیوه ی جدیدی بنویسید (هدفگذاری مجدد) تا برای کاربرانی که ممکن است آن را ندیده باشند تازگی داشته باشد. این محتویاتی که مجدداً هدفگذاری شده اند باید تا حدی منحصر به فرد باشند در غیر این صورت هیچ ارزشی نخواهند داشت.
 13. محتوای خود را در سایت های دیگر منتشر کنید تا به مخاطبان جدیدی دسترسی پیدا کنید و بازخورد آن را در سایت خود ببینید.
 14. همواره یک استراتژی محتوا داشته باشید. اثر بخش ترین بازاریابان محتوا کسانی هستند که یک استراتژی مستند شده دارند.
 15. استراتژی ای برای ترویج محتوا خلق کنید. برای هر پستی از یک چک لیست از همه ی کانال های اجتماعی و اپلیکیشن هایی که برای ترویج محتوا به کار برده اید استفاده نمایید.
 16. همواره یک برنامه ریزی برای مخاطبان خود داشته باشید. از ابزارهای بازاریابی محتوای صرفه جویی در زمان مانند io که به شما کمک می کند تا به طور منظم تعداد دنبال کنندگان را زیاد کنید، استفاده کنید.
 17. بازاریابی محتوای خود را به محتوای گروه ها و افرادی که روی تصمیم گیری و انتخاب مخاطبان تاثیرگذار هستند، لینک کنید و سپس از طریق ایمیل، اطلاعیه های اجتماعی یا هر وسیله ی دیگری مانند io به آن ها اطلاع دهید که شما از نام آن ها استفاده کرده اید.
 18. در بعضی از مواقع بهترین نوع بازاریابی محتوا، ارسال یک ایمیل یا نامه ی تشکر می باشد. در When I Work اعضای تیم کارت های تشکر با دست خط خودشان برای همه ی مشتریان جدید می فرستادند. تقریبا در ۷۰% مواقع، این کارت ها در فضاهای مجازی به اشتراک گذاشته می شد و معرف ها به ۲۳% می رسیدند. این یک روش بسیار ساده اما برد-برد برای شرکت و مشتریان می باشد.
 19. تنها یک محتوا تولید نکنید بلکه مجموعه ای از محتواها را به صورت سری عرضه کنید. یک نمونه خوب از این روند، سری های ۱۰۰۰۰۰دلاری Neil Patel است.
 20. به یاد داشته باشید که از اصول پایه ی بهینه سازی جذب مشتری استفاده نمایید تا محتواهای شما در همه ی کانال ها بیشترین شانس فروش را برای تیم شما به وجود آورند. به عنوان مثال به عناوین، تعامل بصری، ساختار، و محرک بودن محتوا برای وادار کردن مشتری به خرید فکر کنید.
 21. به تجزیه و تحلیل های خود در مورد محتواهایی که تولید می کنید کاملاً توجه داشته باشید تا بتوانید نوع محتوا و موضوعات پرطرفداری که تعداد مراجعات به سایت شما را افزایش می دهد را دنبال نمایید. سپس روی موضوعاتی که بیشتر جوابگو هستند بیشتر کار کنید و مابقی را حذف نمایید.
 22. تغییر دادن محتوا بسیار مهم است اما به خاطر داشته باشید که از محتواهایی استفاده کنید که باعث می شود ماه به ماه و سال به سال مراجعات به شما ادامه یابد.
 23. وقتی که یک محتوا را تولید می کنید تمرکز خود را روی مخاطبان خود بگذارید نه کانال. برایان کلارک، بنیان گذار CopyBlogger در این باره می گوید تمام تمرکز خود را روی اینکه یک وبلاک عالی داشته باشید نگذارید و وبلاگی به وجود آورید که تاثیر خارق العاد روی خوانندگان شما داشته باشد. آیا برای ترویج محتوای خود در توئیتر برای جذب مخاطبان بالقوه به کمک احتیاج دارید؟
 24. طوری صحبت کنید یا بنویسید که انگار با یک دوست صحبت می کنید. مخاطبان شما با محتواهایی که جنبه ی محاوره ای دارند بهتر و بیشتر ارتباط برقرار می کنند. سعی کنید که در سطح و اندازه ی آن ها صحبت کنید زیرا شما برای آن ها یک کتاب مرجع نیستید.
 25. برای اینکه بتوانید محتوای خوبی تولید کنید شرایط، محرک ها و زمان های مختلف را امتحان کنید. از موقعیت هایی که خلاقیت شما را بیشتر بر می انگیزد استفاده کنید. اگر این کار برای شما مشکل است می توانید به کسانی که شغل آزاد دارند مراجعه کنید تا به شما در تولید محتوایی که مخاطبان به دنبال آن هستند کمک کنند.

آیا شما نکاتی برای آسان تر نمودن بازاریابی محتوا دارید؟ آن ها را از طریق قسمت پیشنهادات، به اشتراک بگذارید.

با ما تماس بگیرید تا در مورد اینکه چگونه می توانید برای آنچه پیش رو است، بهتر آماده شوید. ما می توانیم به شما در شناسایی راه هایی کمک کنیم که سازمان شما بتواند با کمک آنها ایجاد ارزش کرده و در نهایت عملکرد خود را تحقق بخشید.

گروه کلید
گروه کلید
از سال ۸۰ کار پژوهشی و تحقیقاتی را از محیط دانشگاه و بازار به طور حرفه ای آغاز کرده و تاکنون نیز ادامه دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

51 + = 57

مشاوره رایگان