اورال
اورآل (L’Oréal)
خرداد ۲۸, ۱۳۹۶
sale
حل پازل فروش
خرداد ۲۸, ۱۳۹۶
Marketing plan

Marketing plan

یک طرح بازاریابی خوب چیست؟ برنامه ریزی های موفق به تمرکز روی جزئیات و انعطاف پذیری نیاز دارند.

چه چیزی، یک طرح بازاریابی خوب را ایجاد می کند؟ شما می توانید یک طرح بازاریابی خوب را توسط تصمیم گیری هایی که به دنبال دارد، کسب و کارهایی که به وجود می آورد و اینکه تا چه حد به خوبی اجرا شده اند، اندازه گیری نمایید. طرح بازاریابی درخشانی که اجرا نمی شود، ارزشش بسیار کمتر از یک طرح بازاریابی متوسطی است که به سرانجام می رسد.

ارزش یک طرح در موفقیت کسب و کارش است.

در این چارچوب کلی، برنامه های بازاریابی موفق، چند عنصر کلیدی دارند. من در اینجا از مثال هایی در مورد کسب و کار رستوران استفاده کردم، زیرا برای اکثر مردم آشنا است.

  1. تمرکز بازار

«من راز موفقیت را نمی دانم، اما می دانم که راز شکست در تلاش برای خشنود ساختن همه می باشد»، این را بیل کازبی می گوید. برنامه های خوب بازاریابی، بازارهای هدف را به دقت تعریف می کنند. بازار هدف یک رستوران ممکن است خانواده ها، زوج ها، افراد متعلق به خانواده های پر جمعیت، نوجوانان، کودکان، قرارهای ملاقات، کارمندان عجول و شلوغ و یا ترکیبی از این ها باشد.

شما رستورانی را پیدا نمی کنید که هم برای شب های ملاقات یک زوج از خانواده های پرجمعیت کارآمد باشد و هم برای خانواده هایی با بچه های کوچک. تفرقه بینداز و حکومت کن.

  1. تمرکز بر روی محصولات

تمرکز بر روی محصولاتی که با تمرکز بازار سازگار است. اگر می خواهید شب ملاقات زوج هایی از خانواده های پر جمعیت را داشته باشید، پس باید غذای خوب هم سرو کنید. اگر خانواده ها با بچه های کوچک را می خواهید، پس باید غذا را سریع سرو کنید، آیتم های منو را نسبتاً ارزان در نظر بگیرید و، البته، مواد غذایی باید امن هم باشند.

سوشی به قیمت به فروش نمی رسد. پنجره های درایو ترو (سفارش از داخل ماشین)، فست فود ارائه نمی دهند.

  1. جزئیات باثبات و قابل اندازه گیری

یک طرح بازاریابی خوب پر از تاریخ ها و جزئیات است.  احتمالاً استراتژی ها، یک محرک خوب برای طرح ها هستند، اما تاکتیک ها، برنامه ها و جزئیات است که تفاوت ها را ایجاد می کنند. تا آنجا که ممکن است، طرح ها باید نتایج را به فعالیت ها ارتباط دهند و اعدادی را برای اندازه گیری این نتایج به دست آورند.

یک رستوران نمی تواند اهداف مبهم مانند داشتن خوشمزه ترین غذاها را داشته باشد. لذا به جزئیاتی نیاز دارد که به پیام بازاریابی، الحاقیات، پست ها، توئیت ها، سرو شام، بازگشت بازدیدکننده، اعضای لیست ایمیل، نقدها و غیره مربوط باشد.

  1. مسئولیت و پاسخگویی

گروه ها و کمیته ها، کار کمی انجام می دهند. هر بخشی از یک طرح بازاریابی را به فرد خاصی اختصاص دهید. نتایج هر وظیفه و کاری را اندازه گیری کنید و مطمئن شوید که  فردی مسئول آن است. فشار همکاران مهم است: افرادی که طرح را اجرای می کنند باید پاسخگوی نتایجی باشند که قابل اندازه گیری است. شکست باید دردناک باشد، و موفقیت باید پاداش داده شود.

یک شوخی قدیمی: شما دخالت در مقابل تعهد را در یک صبحانه بیکن و تخم مرغ چگونه می بینید؟ پاسخ: مرغ درگیر است، اما خوک متعهد است. یک طرح بازاریابی خوب نیازمند تعهد است و نه فقط مشارکت.

  1. بررسی و تجدید نظر

هر طرح بازاریابی موفق در واقع یک فرایند برنامه ریزی است و نه فقط یک طرح. دوران برنامه های ایستا گذشته است. یک طرح بازاریابی خوب بخشی از یک فرایند است که شامل تعیین اهداف، اندازه گیری نتایج و ردیابی عملکرد می باشد. این کار، مستلزم بررسی های منظم و تجدید نظرات است.

اگر با گروهی که در حال اجرای طرح بازاریابی است، به منظور مقایسه این طرح با نتایج واقعی و ایجاد اصلاحات، ماهی یک بار ملاقات نشود، هیچ طرح بازاریابی وجود نخواهد داشت.

 

گروه کلید
گروه کلید
از سال ۸۰ کار پژوهشی و تحقیقاتی را از محیط دانشگاه و بازار به طور حرفه ای آغاز کرده و تاکنون نیز ادامه دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 1 = 4

مشاوره رایگان