کاربرد بازاریابی سیستم اطلاعات مکانی

کاربرد بازاریابی سیستم اطلاعات مکانی

عملکرد جغرافیایی

این، ابزار توصیف گر نقاط فروش (POS) است و بازار بالقوه برای هر یک از محل ها را اندازه گیری می کند؛ من الجمله بازارهای مالی و  کالاهای مصرفی پرکاربرد (FMCG) در دسترس می باشد؛ مناطق تحت پوشش برای هر شعبه بانکی و هر سوپر مارکتی و همچنین میزان عرضه و تقاضا برآورد می شود.

به هر نقطه فروش، نمره ای داده می شود که کیفیت و اثربخشی موقعیت قلمرو در آن خلاصه شده است. تجزیه و تحلیل معیار مقایسه ای بواسطۀ جریان مصرف کننده، رقابت و در دسترس بودن ایجاد شده است. تجزیه و تحلیل شامل تعداد فروشگاه ها و امکانات رفاهی، سازه های قابل دسترس، مسافران، ساکنان و عابران می شود. عملکرد، امور مالی و بازرگانی جغرافیایی (ژئو)، هر شش ماه، به روز رسانی می شود و می تواند متناسب با هر کسب و کاری، شخصی سازی گردد.

پایگاه داده های آماری

کارشناسان ژئومارکتینگ پایگاه داده آماری را برای توصیف روابط اقتصادی در یک منطقه جغرافیایی می سازند. همچنین روند بخش های تولیدی، پویایی اقتصادی و اجتماعی، روند مصرف کنندگان را تحلیل می کنند تا عناصری را پیدا کنند که به شدت به عملکرد کسب و کار مشتریان مربوط می شوند.

  • روند جاذبه های مرتبط با دلایل کاری یا خرید کالاها و خدمات
  • روندهای توریستی داخلی و خارجی
  • پروفایل های اجتماعی-اقتصادی و رفتاری از جمعیت
  • فرآورده های موجود در یک منطقه خاص

مصرف کنندگان کسب و کار ها

آنچه مربوط به بخش مصرف کننده می شود، لیست پروفایل های مصرف کنندگانی است که از طریق نظرسنجی ها، جمع آوری شده و در دسترس است. مناطق طبقه بندی شده شامل سبک زندگی، علم و صنعت، سفر، سرگرمی ها و علایق، اوقات فراغت، مد، امور مالی، خودرو، خانواده می شود. آنچه مربوط به بخش کسب و کار می شود، آرشیوهایی است برای مناطق جغرافیایی، دسته بندی محصولات، تعداد کارکنان و گردش مالی. منابع اصلی نیز در دسترس هستند: بازاریابی، فروش، مدیریت IT.

گروه کلید درحیطه بازاریابی سیستم اطلاعات جغرافیایی (مکانی) (ژئو مارکتینگ) به تمامی سازمان ها و ارگان ها مشاوره می دهد پس با ما تماس بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مشاوره رایگان