تجارت با چین

تجارت با چین

در فرایند تغییرات اقتصادی و جمعیتی آتی در جامعه چین پیش بینی می شود برخی صنایع آماده رونق بیشتر و در نتیجه در بردارنده رونق بیشتر و در نتیجه در بردارنده فرصت‌های درخشان برای سرمایه گذاری خارجی باشند. محصولات آرایشی بهداشتی، خودرو و محصولات لوکس از جمله این اقلام هستند.
محصولات آرایشی و بهداشتی
بررسی‌های گروه مشاورین بوستون نشان می‌دهد مصرف کنندگان چینی در جهان بیشترین توجه را به سلامت و بهداشت نشان می دهند و برای داشتن احساس شادی و ظاهر خوب اولویت بالایی قائل هستند. انتظار می رود با خرید بیشر و بیشتر چینی ها از محصولات بهداشتی برای کاهش استرس‌های زندگی مدرن، بازار بهداشت و سلامت تا سال ۲۰۲۰ به حدود هفتاد میلیارد دلار برسد.
خودرو
در حال حاضر بازار چین بزرگ ترین بازار خودرو در جهان محسوب می شود، به طوری که پس از اشباع شدن کلان شهرهای شرقی، چین در مسیر رشد بالای فروش خودرو در شهرهای لایه دو و سه قرار گرفته است. تخمین زده می شود تا سال ۲۰۲۰ سالیانه حدود سی میلیون خودرو در چین به فروش برسد. این کشور پیش از سال ۲۰۲۰ از ایالات متحده آمریکا به عنوان بزرگترین بازار خودروهای لوکس جهان پیشی خواهد گرفت. بخش خدمات پس از فروش، قطعات یدکی، خدمات، فروش ماشین های دست دوم و تامین مالی نیز رشد بالایی را به دست خواهد آورد.
اقلام لوکس
همانطور که جمعیت طبقه متوسط و مرفه چین گسترش می یابد، بازار کالاهای لوکس نیز تا سال ۲۰۲۰ رشد خواهد کرد. در سال ۲۰۱۴، مصرف کنندگان چینی ۴۷ درصد از فروش کالاهای لوکس جهانی را با هزینه ۱۰۲ میلیارد دلار به خود اختصاص داده‌اند. امروزه، قوی‌ترین بخش های بازار شامل بازار ساعت، لوازم آرایشی، عطر و محصولات مراقبت شخصی و کیف چرمی است. در حالی که برای خرید کالاهای لوکس، تجارت الکترونیک کاربرد چندانی ندارد، ممکن است تا سال ۲۰۲۰ گسترش بیشتری یابد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مشاوره رایگان