بازاریابی اثربخش و نتیجه گرا

مشتریان موجود و بالقوه شما، در گروه‌های یا بخش‌های خاصی قرار می‌گیرند که با نگرش‌ها، ارزش ها، باورها، رفتار و نیازهای شان شناخته می شوند. شناسایی این گروه ها و نیازهای آنها از طریق تحقیقات بازار و سپس توجه به این نیازها به نحوی موفق‌تر از رقبا، باید یکی از عناصر کلیدی استراتژی بازاریابی شما باشد. برای مشتریان شرکتی، باید اندازه آنها، بخشی که متعلق به آن هستند و فرد تصمیم گیرنده برای خرید خدمات یا محصولات تان را بشناسید. اگر شما به دنبال مشتریان فردی هستید، اطلاع از مواردی مانند سن، جنسیت، شغل، درآمد، سبک زندگی، طرز تفکر، ارزش ها، اعتقادات و رفتارهای آنها مفید خواهد بود.

شما می‌توانید یک استراتژی بازاریابی خلق کنید که بیشترین نقاط قوت را برایتان ایجاد کرده و آنها را با نیازهای مشتریانی که می خواهید به آنها خدمت کنید، تطبیق دهید.

مثلاً اگر گروه خاصی از مشتریان اول و بیشتر از همه به دنبال کیفیت هستند، آنگاه هدف هر فعالیت بازاریابی برای آنها باید مبتنی بر توجه به کیفیت بالای محصولات یا خدمات باشد.

شما باید مشخص کنید که بخش های مشتری مطلوب تان، مصرف کنندگان گروهی هستند یا فردی (شرکت به مصرف کننده) یا سایر کسب و کارها (کسب و کار به کسب و کار). اغلب دو تفاوت مهم میان این بخش‌های مشتری وجو دارد:

مشتریان فردی: فروش به این گروه می تواند غیرقابل پیش بینی باشد و معمولاً بودجه کمتر و مراجع خرید خاص دارند.

کسب و کارها: فروش به این گروه اغلب قابل پیش بینی و با ثبات تر است، زیرا همیشه بودجه بیشتری برای مصرف در خرید محصولات مختلف در دسترس آنها قرار دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*