هوور نام تجاری مترادف

هوور به معنای واقعی کلمه، نامی آشناست و در زبان انگلیسی یک فعل آشناست. در هر جایی از دنیای انگلیسی زبان، جمله ی «می شه فرش را هوور بکشی» مخاطب را به غرولند وا می دارد. مترادف شدن این نام تجاری با کالایش به این دلیل است که این رسته ی جدید ابداع هوور بود یا اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم، مورای اسپنگلر (Murray Spangler) آن را اختراع کرد.

هوور (Hoover) نام تجاری مترادف

او سرایدار یک فروشگاه بزرگ بود که مسئوولیت جارو کشیدن زمین های پر گرد و خاک آنجا را به عهده داشت. او برای اینکه کارش را کمی آسانتر بکند، با وسایل و آت و آشغالهای موجود در خانه اش آزمایشاتی را شروع کرد. او با سرهم کردن چیزهایی مثل یک جعبه فلزی، یک جاروی دستی، یک روبالشی و یک فن(Fan) توانست وسیله ای اختراع کند که می توانست درحین جارو کشیدن ذرات گرد را هم به داخل بمکد. مورای سپس نزد ویلیام رفت و به او پیشنهاد تولید این ابزار جدید را داد. آقای هوور هم پس از آزمایش درسال ۱۹۰۸ حق امتیاز آن را به نام خودش ثبت کرد.

در سالهای اخیر شرکت انگلیسی دایسون (Dayson) با ارایه جارو برقی های جدید با سیستم انحصاری سایکلون (Cyclon) بازار را متحول ساخته است.

رمز موفقیت

  • پایه گذاری رسته جدید
  • پیشرفت در زمینه کالاهای خانگی
  • قبل از خرید امتحان کنید.

خلاصه پرونده

سایت اینترنتی: www.hoover.com

سال تأسیس: ۱۹۰۸

کشور سازنده: ایالات متحده آمریکا

نکته ها:

  1. هوور نام شماره یک جارو برقی در امریکا و پیشگام تولید وسایل نظافت و نگهداری از کف ساختمان هاست
  2. اولین جاروهای برقی در سال ۱۹۰۸ به فروش رسیدند، زمانی که تنها ۱۰ درصد از خانه ها به سیم کشی برق مجهز بود.
  3. اولین جاروهای برقی در سال ۱۹۱۲ به بریتانیا صادر شد.
  4. دبلیو اچ هوور به خوبی می دانست که کالای جدیدش تنها با نمایش طرز کار به فروش می رود. او می‌گفت: «می توانستم فروشگاه های لوازم خانگی را از جاروهای جدید پر کنم، اما دو ماه بعد هیچ یک از آنها فروخته نشده بود. در حالی که با نشان دادن کارآیی این وسیله جدید به خانم های خانه دار، توانستم تمام موجودی خود را به فروش برسانم.»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مشاوره رایگان