سونی نام تجاری پیشگام

سونی در سال ۱۹۴۶ توسط اکیو موریتا (Akio Morita) و ماسارو ابیوکا (Masaru Ibuka) تأسیس شد. این شرکت در اصل یک شرکت تعمیر رادیو بود، ولی از دهه پنجاه میلادی تولید کالاهای خود با نام تجاری سونی را آغاز نمود.

طی سالهای بعد سونی به ابداع کالاهایی جدید و جدیدتر ادامه داد و در سال ۱۹۷۱ موفق شد اولین دستگاه ضبط ویدیویی رنگی را بسازد. پس از آن یک کالای انقلابی دیگر به بازار عرضه کرد: واکمن! واکمن در زمان ورودش به بازار در سال ۱۹۷۱ از سوی شرکت های رقیب چندان جدی گرفته نشد. اما در واقع این محصول بعدها پرطرفدارترین کالای الکترونیکی تاریخ شناخته شد و راه را برای ارائه کالاهای جدیدتری چون واکمن CD و مینی دیسک باز کرد.

سونی در زمینه کالاهای دیگر مثل تلویزیون، ویدیو، دی وی دی، سیستم های صوتی و بازی های ویدیویی (پلی استیشن) هم به همین درجه از موفقیت و اعتبار دست یافته است.

شرکت سونی بی تردید یکی از سالم ترین نام های تجاری دنیاست. بخشی از این سلامت کاری را مدیون «روحیه پیشگامی» این نام تجاری می داند.

سونی (SONY) نام تجاری پیشگام

رمز موفقیت

  • عدم اطمینان به تحقیقات بازاریابی
  • نوآوری
  • اعتقاد به جنجال آفرینی
  • اعتقاد به مردم

خلاصه پرونده

سایت اینترنتی: www.sony.com

سال تأسیس : ۱۹۴۶

کشور سازنده: ژاپن

نکته ها:

  1. اولین کالای تولیدی سونی یک پلوپز بود.
  2. قبل از اینکه واکمن نام تجاری بین المللی شود، در امریکا با نام ساوند اِبات (soundabout) در انگلیس با نام استو اِوِی (Stowaway) و در استرالیا فری استایل (Freestyle) شناخته می شد.
  3. پلی استیشن ۲ سونی با داشتن ۷۰ درصد فروش جهان، درصدر بازی های ویدیویی دنیا قرار دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مشاوره رایگان