چگونه بفروشیم؟

چگونه بفروشیم؟

اگر بتوانید بفروشید، می‌توانید تقریباً در هر نقش تجاری دیگری نیز موفق باشید. فروش یعنی ترغیب دیگران به پذیرش ایده‌های شما، بعد از اینکه آنها موانع پیشرفت را با شما در میان گذاشتند، آنها پیشنهاد شما را خواهند پذیرفت. واضح است هر کس که اقتضای شغلیش رو در رو شدن با مردم باشد به مهارت‌های فروش نیاز مبرم دارد، اما دیگران نیز از داشتن چنین توانایی‌هایی سود خواهند برد.

دنیای تجارت از زمانی که متون استانداردی برای تکنیک‌های فروش تدوین شده، تغییرات بسیار زیادی یافته است. فروش در سال‌های پایانی قرن گذشته اغلب به یک مبارزه تجاری می‌مانده است که فروشنده می‌بایست به هر قیمتی برنده میدان باشد. در این مبارزه هیچ اسیری گرفته نمی‌شد و به کارگیری تاکتیک‌های خصمانه تا آنجا پیش رفته بود که در بعضی بخش‌ها، قانون برای حمایت از عموم به ناچار، پا به میدان گذاشته بود.

شروع قرن جدید شاهد تغییرات شگرفی در نحوه انجام تجارت بوده است. امروزه اینترنت نقش مهمی در فروش بازی می‌کند و به مشتریان بالقوه امکان می‌دهد تا ظرف چند ثانیه تأمین کنندگان مختلفی را در گوشه و کنار دنیا مورد بررسی و کاوش قرار دهند. اطلاعات به وفور در دسترس هستند و هیچ نکته پنهانی وجود ندارد. دیگر جغرافیا مانع راه تجارت نیست و مشتریان شما به صرف اینکه هر دو در یک شهر مستقر هستید به کالای شما بسنده نمی‌کنند.

تغییرات اجتماعی نیز به وقوع پیوسته‌اند. ما تنوع طلبیم و مردم به نحوه تولید کالا و خدماتی که خرید می‌کنند اهمیت می‌دهند. دیگر قیمت‌های پایین ناشی از استثمار کارگران، عملیات بی‌کفیت کشاورزی یا استفاده از تجهیزات با مبدأ ناشناخته، حتی برای ساده‌ترین مشتریان غیر قابل قبول است. اطلاعات، ایده‌ها و تبلیغات همگی به فراوانی در اختیار عموم قرار دارند.

تمامی اینها به این معنی است که برای فروش باید بدانید چرا بهترین هستید؛ صرف ارزان قیمت بودن، موفقیت ماندگار شما را تضمین نمی‌کند. شیوه خرید بسیار پیچیده‌تر از پیش است. خریداران بسیار زیرک شده‌اند، رقبا بیش از پیش قابل رؤیت هستند و هر کس تلاش می‌کند منصف و استوار باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*