آموزش نامه نگاری به زبان انگلیسی

آموزش نامه نگاری به زبان انگلیسی

با سلام و احترام،

به عنوان موجودی اجتماعی نیاز داریم تا با دیگر اعضای جامعه مِن جمله خانواده، اقوام، دوستان، همکاران و مافوق‌ های خود و بسیاری از کسان دیگر در تماس باشیم. از اینرو مکاتبات ارتباطات اجتماعی به نامه ها، دعوتنامه ها، نامه‌های تبریک، تسلیت نامه‌ها و بسیاری از انواع پیام‌های مکتوب که به افراد ارسال و یا از آنها دریافت می‌شود، اطلاق می‌شود. این پیام‌ها به آنها کمک می‌کند تا با افرادی که برای ما اهمیت دارند در تماس باشیم. بیشتر افراد در نوشتن نامه هایی به دوستان و خانواده که حاوی خبرهای کنونی هست. مشکلی ندارند، اما وقتی همین افراد مجبورند نامه ای بنویسند که منظور خاصی دارد (‌شکایت در مورد اشتباهی که در قبض تلفن رخ داده، نوشتن تسلیت نامه به مدیر، تقاضا نامه نوشتن برای شغل، دعوتنامه رسمی نوشتن) به احتمال زیاد دچار مشکل می‌شوند ولو اینکه این نامه‌ها و مکاتبات به زبان انگلیسی نیز باشد:

همراهان گرامی امروز در همین راستا برآن شدیم تا مجموعه‌ای با عنوان نامه‌نگاری در زبان انگلیسی را برای شما ارائه دهیم که راهنمایی در این زمینه باشد. این مبحث درباره‌ی طرح کلی نامه‌ها است. پس تا پایان این مجموعه با ما همراه باشید:

با تجدید احترام

کبری سبزعلی یمقانی

The layout – طرح کلی نامه‌ها

کلمه ی طرح کلی به چینش و ترتیب قسمت های مختلف یک نامه اطلاق می‌شود. این طرح خیلی اهمیت دارد. به این دلیل که یک نامه منظم مطمئناً اثرگذارتر و برای خواننده چشم انداز و گیراتر خواهد بود.

نامه های ارتباط اجتماعی ممکن است نامههای کاملاً شخصی تا کاملاً رسمی را در برگیرد. با این حال، باید تمامی مکاتبات ارتباطات اجتماعی تمام موارد زیر را در برگیرد:

Heading: ……………………………….……………………….… عنوان(سرنامه)

Letterhead: …………………………….…………….…… سربرگ دارای مهر شرکت

Inside address (for more formal letters): ………………… نشانی داخل نامه (آدرس گیرنده)

Salutation: …………………………………………………………….. سرآغاز(سلام)

Body: ………. .…………………………………..……………………..…. متن

Complimentary close: ……….……………..……….………… ختم ستایش آمیز

Signature block: …………………….……………………….……… قسمت امضا

Postscript: ……………………………………………………………… بَعد التحریر

طرح کلی نامه‌ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مشاوره رایگان