مقدمات راه اندازی خرید و فروش اینترنتی

مقدمات راه اندازی خرید و فروش اینترنتی

برای اینکه یک فروشگاه فیزیکی در محلی تاسیس و به عبارتی راه اندازی گردد، قبل از هر چیزی شناسایی محل مناسب تاسیس فروشگاه و سپس انتخاب نام مناسب و نصب تابلو فروشگاه انجام می گیرد. یعنی مدیر فروشگاه ابتدا یک ارائه دهنده میزبانی فضای وب را شناسایی و از وی فضای مورد نیاز خود را خریداری و یا اجاره می نماید(Hosting). پس از این کار نسبت به ثبت نام تجاری وب سایت خود اقدام می نماید. (ثبت دامنه Domain). پس از این اقدامات به طراحی وب سایت و چیدمان کالاها در فروشگاه مجازی می پردازد.

در زمان طراحی وب سایت اینترنتی(فروشگاه مجازی)، همچنین در طراحی و ساخت اپلیکیشن موبایل مدیر فروشگاه می بایست شیوه های پرداخت و توزیع را نیز مد نظر قرار دهد.

یکی از بخشهای مهم تجارت الکترونیک سیستم پرداخت یا همان Payment می باشد. برای پرداخت مجازی و آنلاین در شبکه جهانی اینترنت و وب، یک سیستم پرداخت می بایست علاوه بر دارا بودن امکانات تکنولوژیکی مناسب از قبیل کارتهای هوشمند (Smart Card)، کارتهای اعتباری (Credit Card) و کارتهای پیش پرداخت (Debit Card)، پول و چک الکترونیکی و … باید از سیستم ها و شیوه های مناسب امنیتی و قابل اعتمادی نیزبرخوردار باشد. استفاده از شیوه‌های کدینک اطلاعات کارتها (Encryption)، امضای دیجیتال و نیز بکارگیری سیستم های امنیتی و پروتکل‌های قابل اعتماد همانند SSL و SET از جمله روش های نیل به این مقصود است.

پس از انتخاب سیستم پرداخت مناسب و مطمئن، استفاده از قالب های زیبا و متنوع و متناسب با نوع فعالیت و نیز توجه به  سلایق و نیازهای مشتریان، از دیگر عوامل مهم موفقیت در کسب و کار مجازی محسوب می گردد. بدیهی است فروشنده نباید از هیچ تلاشی جهت متقاعد نمودن خریدار از خرید مجازی فروگذار باشد و نبوغ و ابتکار خود را جهت جلب اعتماد مشتری بکار بندد.

به عنوان مثال درج نشانی فیزیکی و تلفن تماس ثابت فروشگاه در سایت و استفاده از عکس، گرافیک و انتخاب رنگ مناسب با در نظر گرفتن شرایط اقلیمی و فرهنگی جامعه و ایجاد و راه اندازی خدمات پشتیبانی آنلاین و راه اندازی اتاق های گفتگو و تبادل نظرات بین خریدارن و نیز امتیاز دهی به کالاها از سوی خریداران، از عوامل بسیار موثر در جلب اعتماد خریدران خواهد بود.

موضوع بعدی که در راه اندازی فروشگاه های مجازی باید به آن توجه نمود تا در بازارهای جهانی به موفقیت رسید تدوین استراتژی و برنامه دقیق و حساب شده در راه اندازی فروشگاه می باشد.

گروه کلید در تمامی حیطه ها از جمله راه اندازی کسب و کار اینترنتی به افراد و سازمان های مختلف مشاوره می دهد پس با ما تماس بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*