کسب وکاربین الملی

کسب وکاربین الملی

هدف کسب و کار (بیزینس) باعث شده است که من در طی دو ماه پیش به آسیا، اروپا، مینه سوتا، بوستون، کلرادو، و چندین شهر از ایالات متحده آمریکا سفر داشته باشم. به نظر کمی عجیب و خارق العاده به نظر رسد. هر چند به عنوان موسس یک شرکت استارت آپ بین المللی این کار بسیار حائز اهمیت است، اما این یک کار خسته کننده محسوب می شود که جسم و روح و فکر انسان را سخت درگیر می کند. هر کس که در دنیای استارت آپ زندگی می کند حتماً از ویژگی های کلیشه ای این راه به خوبی آگاه است، شامل شکست ها، دوباره کاری ها، فشارهای زیاد، ساعات کاری طولانی مدت و فراز و نشیب هایی که در مسیر ایجاد یک کسب و کار وجود دارند.

در دنیای استارت آپ بین المللی به اصول کلیشه ای و معمول پایبند هستید، و بعلاوه حجم سفرهای طاقت فرسا افزایش پیدا می کند، لازم می شود که یک زبان خارجی را یاد بگیرید، و با فرهنگ های تجاری جدید سازگاری پیدا کنید، و به علاوه به این مورد وسوسه خود درمانی برای مقابله با بیماری پرواززدگی (اختلالات ناشی از سفر)، مشکلات تمرکز، و انجام معامله را اضافه کنید، چیزی که به نظر جالب نمی باشد. با این حال، اگر شما بدانید که چطور اسیر وسوسه ها نشوید، بصورت حرفه ای سفر کنید، و به ارزشها و نُرم های فرهنگی مختلف احترام گذارید، در این صورت کار شما بسیار ثمربخش خواهد بود.

در اینجا برخی پیشنهادها از سوی شخصی که خود این فعالیت را دارد ارائه می شوند:

۱- به ساعات کاری عجیب عادت نمایید.

الان ساعت ۱۱:۴۸ است و من دارم دوش می گیرم. با این حال، این بدان معنا نیست که من تا الان در خواب بوده ام. من در ساعت ۴ صبح بیدار شده ام تا بتوانم با شخصی در چین ارتباط تلفنی داشته باشم. در حال حاضر شانگهای ۱۲ ساعت جلوتر از نیویورک است، و من باید تیم خود را  تا قبل از تعطیلی اداره به آنجا برسانم. من شب قبل از ساعت ۹ تا ۱۱ بصورت تلفنی با آنها در ارتباط بوده ام. اگر شما می خواهید که به عنوان یک کارآفرین بین المللی موفق باشید ساعت ۹ شب تا ۵ صبح را از ساعت کاری خود حذف کنید هرچند که اکنون این زمان در برنامه شما قرار داده نشده است. شما هر وقت لازم باشد باید کار کنید اما زمانی را برای خواب و استراحت در برنامه زمانی خود اختصاص دهید.

۲- بصورت حرفه ای سفر کنید.

این پیشنهاد یک ضرورت برای کارفرین بین المللی است. هر چند که Skype, Webex و سایر ابزارهای ویدئو کنفرانس ارتباطات تجاری بین المللی را آسانتر نموده اند، با این حال، هنوز هیچ چیز بهتر از یک ارتباط چهره به چهره نیست. نگهبانی و مراقبت های “نظامی وار” دقیق از اینکه عملیات های خارجی چگونه مدیریت می شوند موضوعی حیاتی و بنیادین است. به علاوه بایستی به این کار، سفرهای زیاد، شبهای بی خوابی، روزهای سخت و بی روح، و شب بیداری طولانی مدت در مکان های عجیب به نحوی که حتی فراموش می کنید در کدام کشور هستید را افزود.

هر کس روش های خاص خود برای مقابله با بیماری پروازدگی را دارد، که در مورد من صادق است. در یک هواپیما به صدای بدن خود گوش کنید. هر زمان گرسنه بودید چیزی بخورید، هر زمان آب بدن شما از دست رفت چیزی را بنوشید، و هر زمان خسته بودید بخوابید. هر چند که خستگی یک شبانه روز در مسیر سفر را دارم با این حال تا حداقل ساعت ۱۰ صبح بیدار می مانم تا حتی الامکان ساعت زیستی بدنم را با منطقه زمانی جدید هماهنگ کنم. هر چه هماهنگی این ساعت زیستی با منطقه زمانی جدید به طولانی تر شود این کار دشوارتر می شود و بازدهی شما نیز کمتر می شود. در صوت لزوم اطمینان حاصل نمایید که در شب جمعه و یا شنبه فرود می آیید و آخر هفته را صرف احیای بدن خود قبل از شروع کار تجاری خود نمایید. سفر یک ضرورت به شمار می رود در صورتی که شما می خواهید در کار خود در این جهان موفق باشید، لذا راهی برای حل این مساله بیابید.

۳وقتی خواب از سر شما می پرد، تازه مشکلات شما شروع می شود.

فراز و نشیب های زندگی در هر کار استارت آپ اجتناب ناپذیر هستند، اما چنانچه دچار بیماری پرواززدگی و بی خوابی شده باشید این مشکل حادتر می شود. سعی نکنید که قهرمان بازی در آورید، و شب های طولانی بی خوابی داشته باشید.

روزهای سفر ۲۰ ساعتی و بعلاوه تغییرات منطقه زمانی ۱۲ ساعتی ممکن است مشکلات جدی برای شما ایجاد کنند. دلایل متعددی وجود دارند مبنی بر اینکه بی خوابی و یا کم خوابی یک نوع تکنیک بازجویی و یک شکل از شکنجه قلمداد می شود. راهی برای خوابیدن پیدا کنید. بی خوابی نباید باشد زیرا که اثراتی را بر سلامتی گذاشته و اختلالات توهم زا ایجاد می کند. از خودتان مراقبت کنید. این مشکل وجود دارد و برای رفع آن اقدام کنید. تمرین های یوگا، ورزش های سخت، شنا، دوچرخه سواری و مواردی از این قبیل را در برنامه خود داشته باشید. اگر که نمی توانید بر مشکل خواب غلبه کنید از یک پزشک کمک بگیرید و از پیشنهادات او رعایت کنید.

۴- مثل یک آفتاب پرست خود را با همه شرایط وفق دهید.

شما لازم است که خود را شرایط و محیط خود سازگار نمایید. صرفاٌ خود را با فرهنگ انطباق ندهید، بلکه آن را در آغوش بگیرید. ارزشها و نُرم های فرهنگی کشوری که در آن فعالیت دارید را یاد بگیرید، و به آنها کمک کنید تا با فرهنگ کشور شما آشنا شوند، و راههایی را برای پیوند میان این انشعابات فرهنگی جستجو کنید. بیشتر آمریکایی ها که به بازارهای خارجی وارد می شوند انتظار دارند که آنها بطور اتوماتیک فرهنگ تجاری ایالات متحده آمریکا را پذیرا باشند. چنین چیزی رخ نمی دهد. برای مثال، بازار چین مملوء از بقایای شرکت های چندملیتی ایالات متحده آمریکا مانند شرکت های Best Buy و Wal Mart می باشد که با دشواری ها و حتی ناکامی ها در این زمینه مواجه بوده است. حتی یک فرهنگ مانند فرهنگ کانادا که شباهت بسیار با فرهنگ ما دارد نیز از این لحاظ مشکلاتی و موانعی برای ما داشته است.

صرف اینکه یک محصول با کیفیت داشته باشید و طرح بازاریابی و فروش شما در کشورتان بازخورد خوبی داشته است به معنای این نیست که این طرح در سطح بین المللی نیز نتیجه و بازخورد خوب خواهد داشت. با همکاری تیم محلی خود طرح های تجاری و بازاریابی خود را بصورت محلی اجرا نمایید، در غیر این صورت انتظار شکست را باید داشته باشید.

۵- صبور باشید، اما ضعیف عمل نکنید.

یک تفاوت ظریف میان صبر و ضعف ادراک شده وجود دارد. برای فعالیت در یک سطح بین المللی باید صبر داشت تا بر موانع فرهنگی و زبانی غلبه کرد. با این حال، این موانع ممکن است باعث شوند تا در سطح داخلی برای حل آنها اقدام نشود. همچنین برای رفع این موانع ممکن است یک سری  مذاکرات راهبردی راجع به افزایش و یا کاهش قیمت لازم شود. زمانی که عدم تفاهم به یک قاعده تبدیل شده و بویژه برای شما مشکل ساز می شود بایستی برای رفع آن اقدام کرد. با اعضای تیم خود راجع به حل این موضوع گفتگو داشته باشید.

۶- در مورد دانش و پیشرفت کشور و فرهنگ خود زیاده روی نکنید.

سخت ترین کشور و فرهنگ که من تاکنون ناگزیر در آن چهارچوب فعالیت داشته ام کشور و فرهنگ ایالات متحده آمریکا می باشد. ما از زمان شروع کار خود در چین بسیار قوی عمل کرده ایم. دلیل آن این بوده است که من پس از یک دهه زندگی در چین به خوبی با این فرهنگ آشنا هستم. وقتی من به نیویورک سیتی برگشتم و با گروه کشورهای BRIC آشنا شدم تصور می کردم که چون آمریکایی هستم لذا مردم آنها را به خوبی می شناسم و لذا می توانم به آسانی کار بازاریابی و مدیریت را انجام دهم؛ اما من اشتباه می کردم. من قبل از تصمیم گیری نهایی با تعداد ۵ مدیر فروش و بازاریابی مشورت کردم.

هماهنگی میان تیم من در ایالات متحده آمریکا بسیار دشوارتر از هماهنگی میان تیم من در دیگر کشورهای خارجی بود. نسبت به دانش و آگاهی خود از بازارهای دیگر از جمله بازار خود اغراق نکنید. من نتیجه گرفتم که در ایالات متحده آمریکا نسبت به کشورهای دیگر چین، برزیل، مکزیک آسیب پذیرتر بوده و با ریسک بیشتری مواجه هستم. در هر کشور و هر کسب و کاری افراد خوب و بد وجود دارند. نکته کلیدی در اینجا این است که تا جای ممکن از مردم بد فاصله گیری نمود. چنانچه هیچگونه اطلاع و آگاهی از فرهنگ هدف ندارید از کسی کمک بگیرید که به او اعتماد داشته و بتوانید به راهنمایی های او متکی باشید.

۷- بازخورد داشته باشید.

در  هر بازاری که فعالیت می کنید بازخورد داشته باشید. ما این کار را در گروه BRIC (شامل کشورهای برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی) انجام می دهیم و به محض اینکه وب سایت جدید ما آماده ارائه خدمات باشد یک صفحه مشارکت های مردمی به آن اضافه می کنیم. این سازوکار نه تنها به عنوان یک نهاد غیرانتفاعی بلکه به عنوان یک کسب و کار خوب در کشورهای محل فعالیت شما موثر است. این نشان می دهد که تیم و بازار شما به عنوان بخشی از جامعه فعالیت می کنند.

با این کارها و اقدامات، شما خود را در یک موقعیت خوب برای موفقیت بین المللی قرار داده اید. در فرایند مراقبت از کار خود، بخاطر داشته باشید که نه تنها با دوستان بومی بلکه با دوستان محلی نیز ارتباط برقرار کنید.

با ما تماس بگیرید تا در مورد اینکه چگونه می توانید برای آنچه پیش رو است، بهتر آماده شوید. ما می توانیم به شما در شناسایی راه هایی کمک کنیم که سازمان شما بتواند با کمک آنها ایجاد ارزش کرده و در نهایت عملکرد خود را تحقق بخشید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

49 + = 58

مشاوره رایگان