آموزش نامه نگاری به زبان انگلیسی

آموزش نامه نگاری به زبان انگلیسی

نامه‌های ادای دین اجتماعی دعوت‌نامه‌ها، قبول و رد دعوت‌نامه‌ها، تبریکات، تسلیت‌ها، یادداشت تشکر و غیره را شامل می‌شوند. نوشتن نامه‌های دوستانه جالب‌تر از انواع دیگر هستند به دلیل اینکه ما می‌خواهیم با دوستان و اقوام به شکل نوشتاری گفتگو کنیم. نامه‌های اداری شخصی را برای گذران امور شخصی در جامعه به نگارش درمی‌آوریم. این دسته از نامه‌ها شامل شکایت نامه‌ها، درخواست خریدها و تقاضانامه شغلی و توصیه نامه و غیره می‌شود.

نامه‌های ادای دین (Letters of obligation)

نامه های ادای دین شامل دعوت‌نامه‌ها (Invitations) می‌شود.

دعوت‌نامه می‌تواند رسمی و یا غیر رسمی باشد. امروزه، اکثر دعوت‌نامه‌های غیر رسمی را با تلفن انجام می‌دهیم. اما به سلیقه هم می‌توان آن را به صورت کتبی انجام داد که باید چندین قاعده را رعایت کرد: نوع مناسبت، محل، تاریخ و زمان پیش‌بینی شده که باید میهمانان برسند باید ذکر شود.

در اینجا چند نمونه از دعوت‌نامه‌های غیر رسمی را می‌آوریم:

  1. دعوت‌نامه به شام
  2. دعوت‌نامه به ناهار

دعوت‌نامه‌های رسمی را به صورت سوم شخص می‌نویسیم (آقا و خانم جونز درخواست می‌کنند که در کنار ما باشید …) اگر چه که اکثراً دعوت‌نامه‌های رسمی تایپ می‌شود اما در مورد بعضی از مناسبت‌هایی که از رسمیت کمتری برخوردار است نوشتن آن با دست نیز رایج است. اگر نگارنده، تقاضای جواب برای دعوت‌نامه را داشته باشد معمولاً عبارت R.S.V.P در قسمت پایین گوشه‌ی سمت چپ نوشته می‌شود.

دعوت‌‌نامه به ناهار

دعوت‌نامه به مراسم عروسی در کلیسا و مراسم پذیرایی عروسی.

اگر بعد از مراسم کلیسا قرار است پذیرایی صورت گیرد دعوت‌نامه زیر ارسال می‌گردد.

در اینجا نمونه ای از دعوت‌‌نامه به ناهار را آورده ایم:

دعوت‌‌نامه به ناهار

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مشاوره رایگان