فروشنده حرفه ای

فروشنده حرفه ای

برای نشان دادن حرفه ای بودن در فروش، شما واقعاً باید خود را وقف هنر و صنعتتان نمایید. فرد حرفه ای – بدون در نظر گرفتن زمینه کاری – کسی است که خود را وقف یک حرفه کرده است. حرفه ای نقطه مقابل آماتور است. حرفه ای ها نیز پول بیشتری در می آورند؛ آیا رابطه ای پشت سر این واقعیت وجود دارد؟ صد در صد. در شرایط فروش و در زندگی، شیوه ای که خودتان را عرصه می نمایید، در اینکه افراد چگونه درباره شما فکر می کنند و چقدر به آنچه شما بیان می کنید، توجه می نمایند، نقش بزرگی ایفا می کند. یک فرد حرفه ای، همیشه احترام بیشتری را نسبت به یک آماتور می طلبد.

مرحله ۱- نگرش شما. آیا شما یک فرد حرفه ای هستید؟ اگر چنین است، اجازه دهید تا همه از آن مطلع شوند. اگر نه، شاید به همین دلیل است که شما تا آن اندازه که می خواهید، موفق نیستید.

مرحله ۲- ظاهر شخصی. آیا شما واقعا از ظاهر خود راضی هستید؟ نظافت مهم است، لباس خوب پوشیدن ضروری است، و سلامتتان چگونه است؟ بدنتان را شکل دهید و آن، نگرش شما را شکل خواهد داد.

مرحله ۳- ظاهر کسب و کار. مشتریان شما، موفقیت مالی را به شایستگی ربط می دهند. آیا ماشین شما، نشان دهنده موفقیت مالیتان است؟ کیف دستی تان چطور؟ دفتر برنامه ریزی زمانی شما چطور؟ آیا آنها به خوبی سازمان دهی شده اند و یا پر از مطالب گوناگون هستند؟

مرحله ۴- سازمان دهی. مشتریان سازمان دهی را به لیاقت ربط می دهند. سازمان دهی به عنوان سر وقت بودن، داشتن یک میز منظم و تمیز، آمادگی برای پاسخگویی، و سخت کوشی در پیگیری، شناخته می شود. همه این چیزها به مشتریان آینده شما می گوید که شما فرد قابل اعتماد برای آن ها و دوستانشان هستید.

مرحله ۵- مانند یک فرد حرفه ای صحبت کنید. از صحبت های بازاری، اجتناب کنید. برخی از افراد فکر می کنند که استفاده از انواع اصطلاحات تجملی، یعنی حرفه ای بودن. یک متخصص واقعی می تواند یک فرآیند تکنولوژیک پیچیده را به زبان (انگلیسی) ساده توضیح دهد. بنابراین سوال بپرسید. کلمات خود را با دقت انتخاب کنید. و برنامه های ارائه خود را از دیدگاه مشتریان آینده، برنامه ریزی کنید.

مرحله ۶- هماهنگ بمانید. کار ما، یک حرفه در حال تغییر است. افراد تحمیلگر و زیان آور در فروش از صلاحیت کمتری برخور دارند. مردم خواستار برتری فروشندگان هستند و چنین برتری را با ارجاع مراجعین، یکی پس از دیگری پاسخ می دهند. بخشی از هفته خود را به یادگیری مهارت های جدید و شفاف سازی مهارت های موجود اختصاص دهید.

مرحله ۷- به همکاران فروشنده خود احترام بگذارید. آنها هم با چالش های یکسانی مانند شما رو به رو هستند. آنها هم، وقتی موفق می شوند، سزاوار همان اعتبار و به رسمیت شناختن هستند و زمانی که متزلزل می شوند، به همان کمک ها و تشویق ها نیاز دارند. زمانی که تیم قوی تر شود، همه پیروز می شوند.

مرحله ۸- به یاد خانواده و دوستانتان باشید. آنها هم یک رابطه با کیفیت بالا می خواهند. زمانی را برای خانواده و نیازهای اجتماعی برنامه ریزی کنید. این کار، درک آن ها را در زمان هایی که کسب و کار شما طول می کشد و  شب ها و آخر هفته های شما را می گیرد، تضمین می نماید.

گام ۹- مردم را ببینید. هزاران نفر، به معنای واقعی کلمه، در منطقه شما هستند که نیازمند و شایسته خدمات حرفه ای می باشند که ارائه می دهید. آنها را از آنچه انجام می دهید آگاه سازید. آوازه ای در مورد توانایی ها و صلاحیت هایتان سر دهید. اگر توانایی ها و صلاحیت هایتان را افراد نشان ندهید، ممکن است فریب کسی را بخورند که به خوبی شما نیست.

گام ۱۰- صداقت، شما را در جایتان نگه می دارد. تقریبا هر روز فرصت هایی ناشی می شود تا از کسی سوء استفاده نمایید. افراد حرفه ای می دانند که مشتریان ناراضی امروز، ممکن است از انجام معاملات آن ها در آینده جلوگیری کنند. افراد حرفه ای می دانند که فروش صادقانه، چقدر مهم است. کش دادن حقیقت، حذف اطلاعات، و اجتناب از چالش های موجود توسط به تأخیر انداختن یا سرزنش شخص دیگری برای غیر حرفه ای هاست. با بیان واقعیات، بفروشید و تنها لازم است که یکبار به افراد چیزی را بفروشید.

با ما تماس بگیرید تا در مورد اینکه چگونه می توانید برای آنچه پیش رو است، بهتر آماده شوید. ما می توانیم به شما در شناسایی راه هایی کمک کنیم که سازمان شما بتواند با کمک آنها ایجاد ارزش کرده و در نهایت عملکرد خود را تحقق بخشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 3 = 3

مشاوره رایگان