تجارت با چین

تجارت با چین

تجارت الکترونیک در چین در چند سال اخیر توجه بسیاری را در جهان به خود جلب کرده است. برآورد می شود ارزش تجارت الکترونیک در چین تا سال ۲۰۱۵ بالغ بر ۵۴۰ میلیارد دلار گردد و تا سال ۲۰۲۰ ارزش آن از مجموع تجارت الکترونیک ایالات متحده آمریکا، انگلستان، ژاپن، آلمان و فرانسه پیشی گیرد که دلیل عمده آن دسترسی وسیع چینی ها به اینترنت از طریق رایانه یا گوشی های هوشمند است. دولت چین در نظر دارد تا سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۲/۱ میلیارد نفر(۸۵ درصد جمعیت چین) به ۳Gیا ۴ G اینترنت تلفن همراه دسترسی داشته باشند.
درحالی که گزینه‌های بسیاری برای خرید فیزیکی از مراکز خرید در شهرهای بزرگ‌تر چین وجود دارد، شهرهای رده پایین تر کمتر به مارک های لوکس بین المللی توجه نشان می دهند. در سایه این تقاضا، اینترنت به بسیاری از خرده فروشان اجازه داده است تا به ارائه کالا به مصرف کنندگان در شهرهای رده پایین و دور دست بپردازند، بدون آنکه به هزینه کردن برای راه اندازی فروشگاه فیزیکی نیازی باشد. اینترنت یک منبع اطلاعاتی برای مصرف کنندگان دیجیتالی محسوب می شود و آنها به طور منظم برای بررسی سایت ها و بهره گیری از رسانه های اجتماعی برای انتخاب های مصرفی وارد این فضا می شوند. علاوه بر این، اعتماد مصرف کننده چینی به فروشگاه های آنلاین نسبت به گذشته بیشتر شده است و مردم تمایل بیشتری برای خرید اقلام لوکس به صورت آنلاین دارند.
گروه کمپینسکی به تازگی رفتار خرید آنلاین کالاهای لوکس ۱۰۲۰۰ نفر را بررسی کرده است. طبق این نظر سنجی محصولات آرایشی و بهداشتی رایج‌ترین نوع محصولات لوکس خریداری شده به صورت آنلاین هستند (۵۱ درصد از پاسخ دهندگان برای خرید این دسته محصول از اینترنت استفاده کرده‌اند). کفش زنانه (۳۹درصد)،پوشاک زنانه (۳۶ درصد)،لوازم جانبی و انواع کیف (هر دو ۳۴ درصد) در رده‌های بعدی قرار دارند. همچنین این بررسی نشان داد که مصرف کنندگان چینی به خرید آنلاین به ویژه از طریق گوشی های هوشمند راغب‌تر هستند. تمام گروه های سنی اعتماد بالایی به پلتفرم های آنلاین نشان داده اند. این تحقیق نشان می دهد که با افزایش سن، هزینه متوسط آنلاین هر آیتم افزایش می یابد. در نهایت این گزارش بیانگر افزایش تمایل به پرداخت های آنلاین به جای پرداخت نقدی است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مشاوره رایگان