اصول تجارت با امارات متحده عربی

اصول تجارت با امارات متحده عربی

موقعیت استراتژیک خلیج فارس درجهان باعث شده، بخش اعظمی از تجارت جهان از طریق این خلیج انجام شود. روشن است که ژئوپلتیک خلیج فارس به ‏گونه ‏ای است که ایران و امارات متحده عربی با توجه به وضعیت بنادر، گمرکات و مناطق آزاد تجاری خود، نقش تعیین کننده‏ ای در وضعیت اقتصاد و تجارت آن دارند. در میان کشورهای حاشیه خلیج فارس، کشور امارات متحده عربی از جمله کشورهایی است که در زمینه اقتصاد و تجارت منطقه خاورمیانه و آسیای جنوب غربی به ‏ویژه خلیج فارس نقش مهمی داشته و با اجرای سیاست ‏های متنوع اقتصادی به یکی از قطب‏ های اقتصادی و تجاری تبدیل شده است.

همراهان گرامی، در این راستا گروه کلید بر آن شد، مجموعه‌ای باعنوان مجموعه اطلاعات تجاری، اقتصادی و گمرگی امارات متحده عربی را ارائه دهد که راهنمای شما در این زمینه باشد. تا پایان این مجموعه با ما همراه باشید.

موقعیت جغرافیایی

کشور امارات متحده عربی در شمال شرقی شبه جزیره عربستان واقع شده است و از شمال به خلیج فارس و از غرب به قطر و عربستان سعودی، از جنوب به عمان و از شرق به دریای عمان و کشور عمان منتهی می ‏شود.

وسعت خاک امارات متحده عربی ۸۳۶۰۰ کیلومتر مربع و بدون احتساب جزایر آن ۷۷۷۰۰ کیلومتر مربع است. آب و هوای آن نسبتاً گرم و مرطوب می باشد.

مناطق امارات متحده عربی

کشور امارات از هفت قسمت تشکیل شده که شامل: دبی، شارجه، فجیره، عجمان، ام القوین و راس الخیمه می باشد که هرکدام از حق مالکیت بر مسائل حقوقی، اقتصادی و منابع طبیعی خود برخوردار هستند.

امارات در یک نگاه

ردیف

عنوانتوضیحات

۱

نام کشور

امارات متحده عربی

۲

پایتخت

ابو ظبی

۳

نام حاکم

شیخ خلیفه بن زاید

۴

کشورهای همسایه

عمان، عربستان، قطر و اردن

۵

جمعیت

۰۷۰/۲۶۴/۸ نفر

۶

دین

اسلام

۷

زبان

عربی

۸

پول رایج

درهم

۹

بنادر مهم

بندر زاید در ابو ظبی، بندر راشد و بندر جبل علی در دبی، بندر خالد و خورفکان در شارجه، بندر عجمان و بندر سقر در راس الخیمه

۱۰

ذخایر اثبات شده نفت

۹۸ میلیارد بشکه

۱۱نظام ارزی

نظام ارزی ثابت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مشاوره رایگان