اصول تجارت با امارات متحده عربی

اصول تجارت با امارات متحده عربی

امروزه ایجاد، توسعه و تجهیز بنادر تجاری نقش بسیاری مهمی در رشد و توسعه تجاری و اقتصادی کشورها دارد. امارات متحده عربی نیز از سال ۱۹۷۰ میلادی با درک و فهم این موضوع، برنامه ریزی بلند مدتی را برای خورهای کوچک نظیر، خور دبی به بنادر بزرگ تجاری انجام داد و به طوری که در حال حاضر بنادر امارات به ویژه دبی و جبل علی از لحاظ حجم تخلیه و بارگیری کانتینرها جزو بنادر بزرگ منطقه و جهان به شمار می روند.
بنادر دبی
سازمان بنادر دبی بر بندر رشید و بندر جبل علی نظارت دارد. این سازمان دارای ۱۰۲ لنگرگاه عمیق، ۲۳ جرثقیل و چهار ابر جرثقیل می باشد و ۱۰ لنگر گاه نیز ترمینال کانتینر را پوشش می دهد. بنادر دبی یازدهمین ترمینال بزرگ کانتینر در جهان هستند. بندر جبل علی بزرگترین بندر دست ساز جهان است. در این بندر بیش از ۱۰۰ خط حمل و نقل بین المللی در حال خدمت هستند و ۶۰ درصد تمام کالاهای حمل شده به منظور انتقال غیر مستقیم است.
بنادر دبی، همراه با خدمات تغذیه کننده(فیدر) به ایران و دیگر بازارهای منطقه ای، دارای تعداد زیادی خطوط بین المللی با ارتباطات جهانی هستند. جبل علی بزرگترین منطقه آزاد و بندر در جهان است که دارای دسترسی ۲۴ ساعته است. تمام خطوط حمل و نقل اصلی در بندر جبل علی حضور دارند و این یک قطب توزیع مرکزی و ترانزیتی برای خاورمیانه است. بندر جبل علی خانه دوم بیش از ۲۵۰۰ شرکت از ۹۰ کشور است که هرماه ۱۰۰ شرکت به آن اضافه می شود.
بندر عجمان
تمام کارگو های وارداتی به منطقه آزاد یا خارج شده از بندر مورد ارزیابی عوارض گمرکی قرار می گیرند. تنها شرکت های دارای گواهی صنعتی صادر شده از سوی دولت ایالتی عجمان یا کسانی که به صورت ویژه از پرداخت عوارض معاف شده اند، مجاز به تحویل کالا بدون پرداخت عوارض می باشند ولی باید معافیت از عوارض را ارائه کنند.
بنادر ابوظبی
سازمان بنادر ابوظبی برعملیات بندر مینا زائد، گذرگاه اصلی بندر ابوظبی به دنیای خارج و یکی از مهمترین بنادر امارات متحده عربی نظارت دارند، که این افزون بر نظارت بر چند بندر فرعی مثل بندرگاه ضو، بندر مسفاه، بندر ام النار و بندر رأس صدر است.
بنادر شارجه
از قرن ۱۶ تاکنون شارجه به عنوان یک منطقه استراتژیک شناخته می شود. شارجه اولین شهری در امارات است که آن فرودگاه دایر شد. شارجه یک مرکز حساس صنعتی در امارت متحده عربی است. فرودگاه‌های بین المللی شارجه موقعیت سرمایه گذاری منحصر به فردی را برای کسب و کارهای بزرگ و کوچک فراهم می کند. شارجه که به عنوان پایتخت فرهنگی جهان عرب شناخته می شود، شهری با فضای گرم و صمیمی است که امکانات رفاهی و تفریحی در سطح جهانی ارائه می کند. بندر خالید و بندر حمیرا بندر خورفکان و بندر فجیره از بنادر شارجه می باشند.
بانکرینگ بندر فجیره و بنادر ایران
بندر فجیره در ۲۵ سال اخیر به یکی از مهمترین بنادر سوخت گیری در جهان تبدیل شده است. امیر نشین فجیره تنها امیر نشین امارات متحده عربی است که تمامی نوار ساحلی آن به اقیانوس هند است. این بندر سالهاست سوخت ایرانی می خرد، ذخیره می کند و به کشتی های عبوری خلیج فارس می فروشد. بانکرینگ یکی از اجزای مهم حمل و نقل دریایی است و کشتی ها نیز مانند خودرو مجبورند در یک جایی سوخت گیری کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مشاوره رایگان