تجارت الکترونیک - نام تجاری

تجارت الکترونیک - نام تجاری

امروزه هر شرکتی جهت دستیابی به سهم بیشتری از بازار تقاضا، بخش بازاریابی خود را فعال تر نموده و فعالان بسیاری را در این بخش بکار می گیرند. حال سئوال اینجاست واقعا موفقیت تیم بازاریابی هر شرکتی در گرو چیست؟ و یک بنگاه تجاری (فروشنده) چگونه می تواند سهم بیشتری از بازار را به محصولات و کالاهای خود اختصاص دهد؟ بسیاری بر این باورند فروش یک عرضه کننده کالا زمانی تضمین می‌گردد که بتواند نام تجاری و برند شرکت خود را که فراتر از یک نام است، ملکه ذهن خریداران نماید.

در دنیای امروزی هر چقدر بسته بندی های زیبا، شیک و چشمگیر داشته باشیم و کیفیت کالاهای خود را بالا ببریم، بازهم هیچکدام نمی تواند همانند یک نام تجاری قدرتمند، مفید واقع شوند. پس انتخاب یک نام و حتی لوگوی دلنشین و جذاب و تثبیت این برند در ذهن خریدران، موفقیت هر فروشنده ای را بویژه در فضای مجازی تضمین می نماید و هر چه نام وب سایت (فروشگاه مجازی) در بین خریداران از معروفیت و محبوبیت بیشتری برخوردار باشد، فروش کالاهای عرضه شده در آن فروشگاه تضمین شده خواهد بود. به عنوان نمونه می توان از فروشگاه مجازی ebay که یکی از محبوبترین سایت های فروشگاهی (حراجی های اینترنتی) در دنیا به حساب می آید نام برد.

پس از خلق یک نام تجاری، باید تمامی تلاش خود را جهت تثبیت نام در ذهن مصرف کننده، انجام دهیم. برای این کار باید ضمن بالابردن کیفیت محصول و خدمات، تبلیغات مستمری نیز انجام گردد. همچنین می توان از تجربیات سایر شرکتها در این زمینه استفاده نمائیم. لذا ایجاد و حفظ برند بدون تبلیغات فایده ای نخواهد داشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*