سواد عاطفی- بی حسی عاطفی (بخش هشتم)

سواد عاطفی- بی حسی عاطفی (بخش هشتم)

همراهان گرامی اینک با بخشی دیگر از سواد عاطفی در خدمت شما هستیم با ما همراه باشید.

هیچ لزومی ندارد که در حالت بی حسی عاطفی زندگی کنید، همچنین دیگر نباید بر اثر تصمیم های آنی عاطفی یا عدم کنترل احساسات خود، دائم عذاب بکشید و در حالت طردشدگی و نگرانی به سر ببرید. و اگر چنانچه یک آدم همدل و تأثیرپذیر و حساس هستید، دیگر نیازی نیست که اسیر احساسات مردم باشید.

تحقیقات نشان می دهد در محیطی که به شما اجازه می دهد احساسات قدرتمند خود را ابراز کنید، قادر خواهید بود حتی ضربه های روحی بسیار شدید را نیز درمان کنید.

در یک محیط بهنجار عاطفی می توانید مستقیم به طرف قلب مشکل خود بروید و به آرامی ولی مطمئن با عواطف و احساسات جانکاه خود روبه رو شوید.

احساسات منتج شده از ضربات روحی و عاطفی، از جمله کابوس های شبانه، یادآوری گذشته، حملات نگرانی، و افسردگی، از طریق بحث با دوستان همدل، خانواده، مشاوران، یا اعضای گروه درمانی به تدریج کاهش می یابد یا حتی به طور کامل از بین می رود. به این ترتیب نه فقط بهبود می یابید بلکه همچنین خویشتن عاطفی جدیدی کشف می کنید و در نتیجه روابط شما با دیگران بکلی تغییر خواهد کرد.

شاید در دنیایی همچون دنیای پرآشوب ما، در پی خویشتن عاطفی خود رفتن، چندان معقول به نظر نرسد. ظاهراً کسانی که احساسات قدرتمند خود را مخفی می کنند وضعیت بهتری دارند، زیرا در آن هنگام که دیگران در زیر هجوم احساسات خود غرق می شوند، آنها بر روی آب می مانند. اما در یک زندگی پویا و سازنده، در لحظات تصمیم گیری، نیاز به دانش عاطفی داریم. از بحث عادی روزانه در سر میز صبحانه تا تصمیم گیری های مهمی همچون انتخاب همسر، به طور حیاتی نیاز به دانش عاطفی داریم تا زندگی مطلوب تری داشته باشیم.

درخواست زندگی عاطفی متعالی

به ندرت بتوان چیزی هیجان انگیزتر از کشف مجدد خویشتن عاطفی خود یافت. همین هیجان و جذبه و شور است که علاقه مندی مردم را برای آموزش سواد عاطفی برمی انگیزد. افراد وقتی که برای لحظه ای به اثرات بعدی زندگی متکی بر سواد عاطفی واقف می شوند، از زیبایی نهفته در آن تعجب می کنند. این عامل باعث می شود به جدالی خستگی ناپذیر با ناهنجاریهای عاطفی بپردازند.

اما باید بدانیم که می توان به گونه ای متفاوت روزگار را گذراند و همیشه معتقد باشیم که

در رابطه با عواطف و احساسات باید صادقانه عمل کرد و به هیچ نوع سازشی تن در نداد.

باید همیشه سعی کنیم که مردم را دوست بداریم، به دختران و پسرانمان عشق بورزیم، اما تنها عشق کافی نیست؛ و باید برای صداقت عاطفی مبارزه کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*