آموزش فروش در اینستاگرام

آموزش فروش در اینستاگرام

طبق آخرین تحقیقات انجام‌ گرفته، اینستاگرام چیزی در حدود ۳۰ میلیون کاربر ایرانی دارد. ازاین‌ رو آموزش فروش در اینستاگرام می‌تواند برای تمامی افرادی که دارای یک کسب‌ وکار و یا یک فروشگاه اینترنتی هستند، به‌عنوان یک فرصت بی‌نظیر یاد میشود. اگر شما پیش‌ ازاین شروع به ساخت یک اکانت اینستاگرام برای فروش محصولاتتان نکرده‌اید، هم‌ اکنون بهترین فرصت است.

فروش در اینستاگرام

اینستاگرام یکی از بسترهای بسیار مناسب برای کسب‌ وکارهای مختلف و فروش محصولات به‌ حساب می‌آید. افرادی که می‌دانند چگونه از این بستر استفاده کنند، برندگان این میدان هستند. اگر شما هنوز یک پیج اینستاگرامی برای فروشگاه خودتان افتتاح نکرده‌اید، اگر آب دستتان است زمین بگذارید و هم‌اکنون یک پیج جدید برای فروش محصولاتتان باز کنید. نگران نباشید، مهم‌ترین نکات در خصوص چگونگی و آموزش فروش در اینستاگرام را در این مقاله برای شما شرح خواهیم داد.

آموزش فروش در اینستاگرام را یاد بگیرید
آموزش فروش در اینستاگرام را یاد بگیرید

من محصولی برای فروش ندارم، چه کنم؟

به‌ طورکلی کسانی که قصد فروش در اینستاگرام را دارند، به دو دسته تقسیم می‌شوند:

  • افرادی که محصولی برای فروش دارند.
  • افرادی که محصولی برای فروش ندارند.

آن‌هایی که محصولی برای فروش دارند، می‌توانند به‌ راحتی اقدام به فروش آن در اینستاگرام کنند و هیچ. اما افرادی که محصولی برای فروش در اینستاگرام ندارند چه؟ در پاسخ به این سوال باید گفت اشکالی ندارد که شما محصولی برای فروش از خودتان نداشته باشید. بقیه افراد که محصولی برای فروش دارند! شما می‌توانید یک تأمین‌ کننده محصول داشته باشید و در پیج اینستاگرام خودتان به فروش محصولات آن تأمین‌ کننده بپردازید و درصدی از فروش محصولات را برای خودتان بردارید. همیشه راهی برای فروش در اینستاگرام وجود دارد.

ترفندهای جادویی آموزش فروش اینستاگرام

اگر مواردی که در ادامه گفته می‌شوند را رعایت کنید، بدون شک می‌توانید فروش محصولات خودتان را تا ۱۰ یا ۲۰ برابر بیشتر کنید؛ و لذا به سادگی از کنار این موضوعات عبور نکنید.

پروفایل خودتان را آماده کنید

فراموش نکنید که پروفایل شما مانند ویترین مغازه و فروشگاه شماست. افراد زمانی که به پروفایل شما مراجعه می‌کنند باید بفهمند که دقیقاً کار شما چیست؟ چه محصولاتی را می‌فروشید؟ و در نهایت چرا باید شما را انتخاب کنند. پس سعی کنید خودتان را به‌ جای مخاطبین قرار دهید و در پروفایلتان به این‌گونه سوالات پاسخ دهید. پس اولین قدم در آموزش فروش در اینستاگرام آن است که پروفایل بهینه‌ای داشته باشید.

سعی کنید پروفایل اینستاگرامتان را بهینه کنید
سعی کنید پروفایل اینستاگرامتان را بهینه کنید

پروفایل از بخش‌های مختلفی ساخته شده است که نکاتی درخصوص هرکدام از آن‌ها به شما ارائه خواهیم داد:

  • عکس پروفایل: عکس شما باید حاوی برند یا آرم تجاری شما باشد. از قراردادن عکس‌های بی‌ربط در این قسمت خودداری کنید.
  • بیو صفحه شما: در این قسمت شما باید شرح واضح و مشخصی از تجارت خودتان را به مخاطب معرفی کنید و بگویید که چه پیشنهادهایی برای او دارید.
  • لینک به فروشگاه: اگر شما سایت فروشگاهی دارید، می‌توانید با قرار دادن لینک آن در این قسمت، مشتریان را به سایتتان هدایت کنید.

تبلیغات در اینستاگرام را فراموش نکنید

در این قسمت از آموزش فروش در اینستاگرام می‌خواهیم یکی از مهم‌ترین روش‌های فروش در این بستر را به شما معرفی کنیم: تبلیغات. تبلیغات می‌تواند به‌ راحتی شما را به افراد مختلف معرفی کنند تا آن‌ها از فروشگاه و پیج شما اطلاعات کسب کنند و در نهایت اقدام به خرید از پیج شما بکنند. برای این‌ که در بستر اینستاگرام دست به تبلیغ بزنید، راه‌های بسیار زیادی وجود دارد:

  • تبلیغات خود را به بلاگرها بسپارید.
  • کمپین راه‌اندازی کنید.
  • از اینفلوئنسرها استفاده کنید.
  • تبلیغات خود را در پیج‌های خبری و بزرگ انجام دهید.
  • و …

درست است که انجام تبلیغات در مرحله اول ممکن است کمی هزینه‌بر باشد، اما فراموش نکنید که یکی از مهم‌ترین راه‌های افزایش درآمد از اینستاگرام، انجام صحیح و به‌ موقع تبلیغات است.

تبلیغات در اینستاگرام را فراموش نکنید
تبلیغات در اینستاگرام را فراموش نکنید

از هشتگ‌ها درست و صحیح استفاده کنید

اگر از آموزش فروش در اینستاگرام قصد افزایش درآمد دارید، اگر می‌خواهید برند شما در اینستاگرام مورد توجه قرار بگیرد و بتواند به‌ صورت ارگانیک به جذب مخاطب بپردازد، باید هنر استفاده از هشتگ رایاد بگیرید. فراموش نکنید که باید از هشتگ‌ها به‌ صورت اصولی استفاده کرد، پس سعی نکنید برای پست‌های خودتان از هشتگ‌های بسیار زیاد بهره ببرید. در ابتدا بر روی چند هشتگ بلند هدف‌گذاری کنید. رفته‌رفته می‌توانید به سمت هشتگ‌های پر بازدید بروید.

مشتریان خودتان را درگیر کنید

یکی از رازهای مهم آموزش فروش در اینستاگرام آن است که سعی کنید مشتریان خودتان را در پیجتان درگیر کنید. برای مثال از آن‌ها بخواهید پیج شما را به دوستانشان معرفی کنند، شما را لایک کنند و برای شما کامنت بگذارند. با درگیرشدن مشتریان در پیج شما، اینستاگرام پیج شما را به‌عنوان یک پیج مفید برای کاربران خودش می‌شناسد و آن را به افراد بیشتری معرفی می‌کند. بنابراین به همین سادگی و بدون پرداخت هیچ‌گونه هزینه‌ای، به تبلیغات پیج اینستاگرامی خودتان پرداختید!

به‌ صورت مستمر و دنباله‌ دار فعالیت کنید

یکی از نکات مهم در آموزش فروش در اینستاگرام این است که شما بدانید که مستمر و پیوسته کارکردن در اینستاگرام یک اصل بسیار مهم است. این‌ که شما بتوانید در فواصل زمانی مشخص پست و استوری به تعداد مشخصی قرار دهید، باعث می‌شود که توجه ربات‌های اینستاگرام به سمت پیج شما جلب شود و آن را به افراد مختلف دیگری معرفی کند. یک پیج که به‌ صورت روزانه تنها یک پست را در صفحه خودش به اشتراک می‌گذارد، بسیار بهتر از پیجی است که یک روز ۳ الی ۴ پست درج می‌کند و دو تا سه روز هیچ فعالیتی در پیج خودش ندارد. پس فراموش نکنید که به‌صورت پیوسته و مستمر به فعالیت بپردازید.

عکس و ویدئوهای باکیفیت تولید کنید

باید بدانید که داشتن کیفیت بالا در عکس و ویدئوهایی که در پیجتان قرار است از آن‌ها استفاده کنید، یکی از مهم‌ترین اصل‌ها در فروش در اینستاگرام است. به‌ هیچ‌ عنوان از عکس و ویدئوهای بی‌کیفیت استفاده نکنید؛ زیرا اعتماد مخاطب را از دست می‌دهید و به برند خودتان صدمات جبران‌ ناپذیری وارد خواهید کرد. برای رفع مشکل نداشتن کیفیت عکس‌هایتان می‌توانید یک عکاس حرفه‌ای را برای عکاسی از محصولاتتان دعوت کنید و لذا مطمئن باشید که ارزشش را دارد.

تصاویر با کیفیت از محصولتان آماده کنید
تصاویر با کیفیت از محصولتان آماده کنید

نحوه استفاده از محصولتان را نشان دهید

بسیاری از افراد در حال فروش محصولات مختلفی در اینستاگرام هستند. برخی از این محصولات کاربردی‌اند، بدین معنی که کاربر بعد از اینکه آن را خریداری کرد، از آن استفاده می‌کند. اگر محصول شما در این دسته قرار می‌گیرد، سعی کنید نحوه استفاده از آن را به کاربر نشان دهید و آن ها را در نحوه استفاده از آن راهنمایی کنید. شما می‌توانید از خریداران قبلی بخواهید که از نحوه استفاده محصول خریداری‌ شده شما فیلم گرفته و آن‌ها را به نمایش بگذارید. به کمک این روش علاوه بر اینکه نحوه استفاده از محصولتان را نشان دادید، بلکه می‌توانید در مخاطبان خودتان حس اطمینان و اعتماد را نیز ایجاد نمایید.

نظرات کاربرانتان را بپرسید

هرازچند گاهی از دنبال‌ کنندگان و کاربران خودتان سوال کنید که نظرشان در مورد نحوه اداره پیچ و مطالبی که در آن ارائه می‌شود، چیست؟ بدین صورت می‌توانید متوجه شوید که کاربران شما دقیقاً به دنبال چه چیزی هستند. از سوی دیگر یکی از روش‌های مهم آموزش فروش در اینستاگرام این است که بعد از خرید، نظر مشتری را در مورد محصولی که از شما تهیه کرده است جویا شوید. برای مثال از او بپرسید که چرا از محصول استفاده می‌کند؟ چه ویژگی‌هایی در محصول وجود داشت؟ آیا از خرید خود راضی بود یا خیر؟ همچنین می‌توانید نظرات مثبت را با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید و نظرات منفی را بهبود ببخشید تا از هرجهت به فروش بیشتری دست پیدا کنید.

دست از بررسی رقبا برندارید

یکی از مهم‌ترین کارهایی که برای افزایش فروش در اینستاگرام می‌توانید انجام بدهید این است که همیشه از پیچ های رقبایتان بازدید کنید و ببینید که چگونه فعالیت می‌کنند. از چه ترفندهایی استفاده می‌کنند؟ چگونه با مخاطبین خود برخورد می‌کنند؟ چگونه محصول خود را به فروش می‌رسانند و… خلاصه به‌ خوبی آن ها را تحلیل و آنالیز کنید. برخی از مواقع ممکن است شما چیزی را جا بیندازید. شما با بررسی رقبا می‌توانید متوجه آن شده و برطرفش کنید. همچنین اگر احساس می کنید که رقیبتان از یک ترفند جالب برای فروش استفاده کرده است، هیچ اشکالی ندارد شما هم استفاده کنید، اما به شیوه خودتان و در راستای هدف پیجتان. اگر هم مشکلی در پیج رقیبتان مشاهده کردید که در پیج شما هم وجود دارد، سریعاً آن را برطرف کنید.

سخن پایانی

ما در این مقاله سعی کردیم تا نکات اصلی و اساسی فروش در اینستاگرام را به شما یاد دهیم. فراموش نکنید که فروش در بستر اینستاگرام، شاخ غول شکستن نیست. تنها کافی است تا همین نکات اصولی را رعایت کنید و به ‌صورت مستمر دست به تولید محتوای با کیفیت بزنید. بعد از چند وقت کم‌ کم اثرات و نتایج آن را مشاهده خواهید کرد. افرادی در این بستر موفق خواهند بود که آموزش فروش در اینستاگرام را گذرانده باشند.

گروه کلید مشاوره و آموزش جهت فروش موفق، راهکارهای افزایش فروش و تکنیک های وفادارسازی مشتری را برای سازمان ها و ارگان های مختلف انجام می دهد، پس با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*