استراتژی های رشد و ارتقای بازاریابی و فروش خودرو

استراتژی های رشد و ارتقای بازاریابی و فروش خودرو

استراتژی های رشد و ارتقای بازاریابی و فروش خودرو

تهیه برنامه یا کمپین بازاریابی، فرآیندی زمانبر است و اغلب فشار غیرضروری را به تیم فروش تحمیل می‌کند. برای اجتناب از این مشکل کافی است از برنامه‌های بلند مدت و کوتاه مدت، در کنار هم استفاده کنید. اول به فکر یک برنامه پایه با درصد موفقیت بالا برای کسب و کار خود باشید و در عین حال به هدف خود نیز فکر کنید. بسیاری از فروشندگان خودرو به دنبال افزایش آگاهی از برند، مشارکت بیشتر در وب سایت، افزایش ترافیک و نهایتاً فروش مضاعف هستند. این برنامه پایه باید در تحقق اهداف بلند مدت و کوتاه مدت، به شما کمک کند. تعدادی از استراتژی‌های بازاریابی خودرو را در اینجا آورده‌ایم:

بازاریابی دیجیتال

در بازاریابی دیجیتال می‌توانید کالای خود را در سایت‌های دیگر تبلیغ کنید یا بنرهای تبلیغی را در سایت خود قرار دهید تا به افزایش ترافیک و در نتیجه خرید خودرو منتهی شود. فراموش نکنید که این تبلیغات، دو جنبه دارند؛ علاوه بر افزایش مشارکت و ترافیک سایت، اطلاعات شما در دسترس مشتری قرار می‌گیرد. شاید برای هر باری که افراد به سایت شما سر می‌زنند، خودرویی خریده نشود، اما هر تعاملی که خریدار با فروشنده در وب سایت برقرار می‌کند، در تصمیم‌گیری نهایی او برای خرید تاثیرگذار است.

استراتژی های رشد و ارتقای بازاریابی و فروش خودرو

کمپین ماهیانه بازاریابی چندگانه

یکی دیگر از برنامه‌های پایه، کمپین ماهیانه بازاریابی چندگانه است که تکنیکی پایدار و کارآمد محسوب می‌شود. هر فروشنده‌ای می‌داند که اگر بازاریابی به طور مستمر برای یک عده افراد تکراری باشد، از میزان فروش ماهیانه کاسته می‌شود. اطلاعات، نقش مهمی در این نوع بازاریابی ایفاء می‌کند. چنانچه تمایل دارید که مخاطب بازاریابی شما در طول هر ماه، افراد متفاوتی باشند؛ پس به تحلیل دقیق و تقسیم‌بندی اطلاعات نیاز دارید. برای این منظور از یک تحلیلگر داده استفاده کنید یا از یک شرکت بازاریابی معتبر کمک بگیرید.

شناخت شخصیت مشتری

با شناخت شخصیت مشتری می‌توانید بفهمید که او در وبسایت شما به دنبال چیست، چه نظری راجع به شما دارد و … این موضوع بسیار مهمی است زیرا تا وقتی مشتری به هدف خود نرسیده، شما نیز ناکام هستید. تحقیقات آنلاین و تحلیل آنالیتیک سایت، نقش بسزایی در درک نیازها و خواسته‌های مشتری ایفاء می‌کند. گوگل آنالیتیک، مکانی فوق‌العاده برای شناخت رفتار مشتری در وبسایت‌تان است و می‌توانید با دقت ببینید که به دنبال چه هستند و چه مراحلی را برای این کار طی می‌کنند. از نقش تلفن‌های هوشمند در این زمینه نباید غافل شد چراکه تاثیر مثبتی روی خریداران بالقوه دارند.

افزایش سرعت وبسایت

یکی از عناصر مهم برای بهینه‌سازی وبسایت، افزایش سرعت آن است. با روی کار آمدن تلفن‌های هوشمند و امکان وبگردی در هر لحظه از شبانه‌روز، صبر و حوصله کاربران در وبگردی‌های آنلاین به شدت کم شده است. در واقع ۴۲ درصد کاربران فقط بعد از گذشت ۳ ثانیه و باز نشدن صفحه مورد نظر، از آن سایت بیرون می‌آیند! پس سرعت وبسایت خود را بالا ببرید. اگر می‌خواهید مشتری‌های بالقوه را در جستجوهای گوگل از آن خود کنید، باید سرعت را به عنوان یکی از اهداف اصلی‌تان قرار دهید.

اهمیت سئو

سئو (بهینه‌سازی موتور جستجو) راهکاری عالی برای افزایش رنکینگ گوگل و ترافیک بیشتر است. از این طریق می‌توانید سایت خود را در موتورهای جستجو، خیلی بهتر در معرض دید مشتری قرار دهید.

بازاریابی رسانه های اجتماعی

بازاریابی رسانه‌های اجتماعی، فرصتی ایده‌آل برای فروشنده است تا با تولید ویدئو، مشتری را جذب کند. از فیسبوک، اینستاگرام، توئیتر و تلگرام، استفاده کرده و برند خود را خیلی بیشتر در معرض دید قرار دهید. مخاطب خود را بشناسید، علایق او را مشخص کرده، ببینید کدام تصاویر، ویدئوها یا نوشته‌ها را می‌پسندند.

مدیریت اتوماسیون بازاریابی

اگر موفق شدید با خریدار احتمالی خودرو در ارتباط باشید و پیغام او را دریافت کردید، پس شانس زیادی دارید تا او را برای خرید خودرو قانع کنید. در حالیکه شاید همچنان در مورد خرید از شما در حال تصمیم‌گیری باشد، اطلاعات مختلف مورد نیاز او را می‌توانید از طریق ایمیل یا بروشور برایش ارسال کنید. با سئو، تبلیغات و بازاریابی محتوا و گردآوری نظرات می‌توانید در این راه به موفقیت برسید.

گروه کلید (KSYKG) در حوزه بازاریابی به کلیه افراد و سازمان های مختلف خدمات مشاوره بازاریابی و آموزش بازاریابی ارائه می دهد پس با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*