ایده های طراحی و ساخت اپلیکیشن موبایل برای سال 2020

اگر به دنبال ایده‌های جالب و جدید طراحی و ساخت اپلیکیشن‌های موبایل اندروید و IOS هستید، برخی از آنها در این مقاله ارائه شده اند. در این مقاله تلاش شده تا از حیطه های مختلف ایده های طراحی و ساخت اپ موبایل ارائه شود.

۱- ایده طراحی و ساخت اپلیکیشنی با قابلیت اسکن و خرید که به شما امکان می‌دهد محصول را اسکن کرده و آن را بصورت آنلاین با کمک تصویرش پیدا کنید. با کمک این اپلیکیشن می‌توانید به راحتی محصولات مورد علاقه خودتان را از سایت‌های خرید تهیه کنید. برای جالب‌تر و مفید بودن اپلیکیشن می توانید ویژگی‌های بیشتری به آن اضافه کنید.

ایده برای ساخت اپلیکیشن

۲- ایده طراحی و ساخت اپلیکیشن جستجوی مرکز خرید که نقشه دیجیتالی همه مراکز خرید فعال در یک منطقه را ذخیره می کند. از این اپلیکیشن می توانید برای جستجو در نقشه و همچنین بررسی یک فروشگاه خاص، رستوران یا وضعیت پارکینگ یک مرکز خرید استفاده کنید.

۳- اپلیکیشن رزرو رستوران که به شما این امکان را می‌دهد تا با مشاهده طرح گرافیکی رستوران، نوع چیدمان صندلی ها و میزها، قبل از رفتن به رستوران میز مورد علاقه تان را رزرو کنید.

ایده های طراحی اپلیکیشن

۴- اپلیکیشن درخواست شستشوی ماشین که به مشتریانتان این امکان را می دهد تا در هر زمان و هر مکانی که به آن احتیاج داشته باشند، درخواست شستشوی ماشین را برایتان ارسال کنند.

۵- ایده طراحی و ساخت اپلیکیشن هشدار دهنده حضور مجرمان که می‌تواند به کاربران کمک کند تا از حضور جنایتکاران تحت تعقیب در منطقه خود آگاه شوند. این اپلیکیشن قابلیت این را دارد تا در شرایط اضطراری به پلیس هشدار داده و محل حضورتان را به پلیس از طریق GPS نشان دهد.

۶- اپلیکیشن مطالعه مجازی برای یک امتحان خاص که در آن دانشجویان می توانند با حضور در انجمن‌های آنلاین همراه با دیگر افراد برای امتحانی مشخص درس خوانده و آماده شوند. همچنین روند یادگیری از طریق ابزارهای جانبی مطالعه، بحثها و راهنماهای آموزشی سرعت می گیرد.

۷- اپلیکیشن مسیریابی آنلاین که به جای شناسایی کوتاه ترین یا مطلوب ترین مسیر تا مقصد، کاربر را از مسیری عبور می دهد که مطابق با علایق و خواسته های وی است.

۸- اپلیکیشن تحویل دسته گل و هدیه که می‌توانید از آن برای فرستادن هدیه و گل برای روزهایی خاص کمک بگیرید. این اپلیکیشن میتواند به طور خودکار بهترین گلها یا هدیه ها را انتخاب کرده و آنها را برای افراد مورد نظرتان ارسال کند.

ایده ساخت اپلیکیشن

۹- ایده طراحی و ساخت اپلیکیشن پرداخت سریع در سوپر مارکت‌ها که به شما امکان میدهد هنگام خرید در سوپر مارکت، محصولات را در اپلیکیشن تلفن همراه خود اسکن کنید و از طریق گزینه‌های پرداخت الکترونیکی یکپارچه، پرداخت را به صورت خودکار انجام دهید.

۱۰- یک اپلیکیشن توصیه و بررسی مواد غذایی که پیشنهادات افرادی که کاربر به آنها اعتماد دارد را نشان می‌دهد. این اپلیکیشن به کاربران امکان می دهد افرادی که به آنها اعتماد دارند را دنبال کرده و برای انتخاب یک محصول یا خدمات، توصیه های آنها را مشاهده کنند.

۱۱- اپلیکیشنی برای یافتن جای پارک در یک مکان خاص. این اپلیکیشن از GPS، مکان یاب، دوربینها و اطلاعات پارکینگ برای پیدا کردن یک فضای پارک رایگان در نزدیک‌ترین نقطه به شما استفاده می‌کند.

۱۲- اپلیکیشن طراحی داخلی مجازی که به شما این امکان را میدهد تا با انتخاب گزینه‌های مختلف موجود در طراحی، مانند رنگ‌ها، اشیا، برچسب‌های دیواری، پرده ها و دیگر موارد، تصویری مجازی از اتاق یا مکان مورد نظر خود تهیه کنید. همچنین این اپلیکیشن مکانهایی که از آنجا می‌توانید این وسایل را خریداری کنید به شما نیز نشان می دهد.

۱۳- اپلیکیشن خاموش کردن تلفن که به طور خودکار موبایل را بر اساس موقعیت مکانی شما در حالت خاموش قرار میدهد. به عنوان مثال، اگر در یک جلسه یا در دفتر کار هستید و فراموش کرده اید که موبایل را به حالت سکوت تغییر دهید، اپلیکیشن با تشخیص مکان شما به طور خودکار تلفن را در حالت سکوت قرار میدهد.

۱۴- اپلیکیشن کنترل کامل امنیتی که به شما امکان می دهد تمام دستگاه های امنیتی و تجهیزات موجود در فضای خانه یا محل کار خود را کنترل کنید. این امر به شما امکان می دهد تا از طریق اپلیکیشن در را باز کرده یا فیلم دوربین را بررسی کنید.

۱۵- ایده طراحی و ساخت اپلیکیشن مدیریت مالی که به صورت خودکار منابع مالی کاربر را بر اساس صورت حساب ها و وضعیت مالی وی سازمان داده و برای وی برنامه ریزی مالی را انجام میدهد.

۱۶ – اپلیکیشن شبکه اجتماعی که در آن می‌توانید با دوستان خود ارتباط برقرار کنید یا اینکه به صورت آنلاین کالاهای مورد نظرتان را خریداری کنید. این اپلیکیشن به شما اجازه می دهد تا براساس توصیه های دوستانتان، کالاهای دست دوم را بفروشید.

۱۷- یک اپلیکیشن به اشتراک گذاری اتومبیل که به کاربران امکان می دهد تا در زمان مسافرت نام خود را در لیست قرار دهند و به این صورت افرادی که در مسیر قرار دارند می توانند سوار ماشین شده و به این طریق هزینه ها کاهش یابد.

ایده برنامه اندروید

۱۸- اپلیکیشن ترجمه صوتی که کلمات گفتاری یک فرد را در همان لحظه ترجمه می کند تا اینکه مخاطب به راحتی بتواند منظور گوینده جملات را متوجه شود.

۱۹- اپلیکیشن زمانبندی و ایجاد انگیزه که شما را به یاد کارهای روزمره می‌اندازد و انگیزه ای برای انجام کارهایی فراهم می‌کند که کمتر تمایل به انجام آن دارید، مانند ورزش، بیدار شدن و مطالعه.

۲۰- یک اپلیکیشن هوشمند که به طور خودکار اسامی دوستانتان را از تمام شبکه‌های اجتماعی اسکن می‌کند و براساس فعالیت‌های مشابه، علایق، اشتراک گذاری، نظرات آنها در مورد شما و مسائل دیگر، بهترین موارد را پیشنهاد میدهد.

۲۱- اپلیکیشن مدیریت رسید که کلیه رسیدها و صورتحساب های کاربر را در یک مکان واحد ذخیره می‌کند تا دیگر نیازی به مدیریت هر یک از رسیدها به صورت دستی نباشد. همچنین این گزینه به فروشگاه ها امکان می‌دهد تا رسیدها را مستقیماً به اپلیکیشن تلفن همراه شما ارسال کنند.

۲۲- اپلیکیشن اشتراک سازمانی که تمام اشتراک ها و صورتحساب های شما را پیگیری خواهد کرد و در زمان رسیدن تاریخ پرداخت، به شما هشدار می‌دهد. همچنین این اپلیکیشن قابلیت پرداخت خودکار صورتحساب با کمک یک سیستم یکپارچه را در اختیار دارد.

۲۳- اپلیکیشن شناسایی مستاجر که به صاحبخانه‌ها امکان می‌دهد مستقیماً و بدون هیچ گونه واسطه‌ای مستاجران مناسبی را پیدا کرده و با آنها ارتباط برقرار کنند. این اپلیکیشن به مستاجران امکان می‌دهد تا با صاحبخانه‌ها در رابطه با مسائل مربوط به املاک، شرایط نگهداری، پرداخت اجاره و غیره ارتباط برقرار کنند.

۲۴- اپلیکیشن پیشنهاد مقصد سفر که بطور خودکار بهترین مکان‌ها برای بازدید و کارهایی که یک کاربر می‌تواند در یک مکان خاص انجام دهد را مشخص می‌کند. این اپلیکیشن قابلیت نمایش بهترین رستوران‌ها، هتل‌ها و مناطق تفریحی را دارد.

ایده های اپلیکیشن

۲۵- اپلیکیشن بازدید از رستوران (مختص رستوران شما) که به کاربر امکان میدهد تا با مشاهده منو و نحوه چیدمان میزها، رزور میز را انجام داده و حتی صورت حساب را پرداخت کند.

۲۶- اپلیکیشنی برای پناهندگان که به آنها کمک میکند زبان و فرهنگ مکان های جدید را درک کنند تا بتوانند با افراد محلی ارتباط برقرار کرده و به شیوه ای بهتر به بخشی از جامعه تبدیل شوند.

۲۷- اپلیکیشن پست و تحویل ارزان که براساس نوع، مکان، اندازه و وزن کالای مورد نیاز شما، بهترین روش تحویل را برای شما مشخص می کند.

۲۸- سیستم اهدای غذا که با کمک آن رستوران‌ها می‌توانند به شکل روزانه غذای اضافی خود را به موسسات خیریه اهدا کنند. این امر نه تنها باعث صرفه جویی در بسیاری از مواد غذایی می شود بلکه به افراد فقیر نیز کمک خواهد کرد.

۲۹- اپلیکیشن حمل و نقل که به شما کمک می کند تا با هشدار در مورد زمان بندی حرکت اتوبوس، تغییر زمان، تأخیر و غیره، به موقع به اتوبوس‌ مورد نظرتان برسید. این اپلیکیشن به منظور ردیابی مکان‌های حرکت اتوبوس از GPS استفاده می کند.

۳۰- اپلیکیشن مالیات که سوابق کلیه درآمدها، منابع تجاری، هزینه ها و معاملات مالیاتی شما را در خود نگه داشته و به طور خودکار بدهی مالیاتی شما را برای یک دوره خاص محاسبه می‌کند. گزینه پرداخت آنلاین مالیات هم در داخل اپلیکیشن وجود دارد.

۳۱- پلتفرم نت برداری مشترک که در آن همه می‌توانند یادداشت برداری کنند، مطالب خود را با دیگران به اشتراک بگذارند، در مورد یادداشت ها نظر دهند، به یادداشت های موجود اضافه کنند یا اینکه یادداشت های جدیدی را درباره یک موضوع خاص، سخنرانی یا سمینار ارائه کنند.

۳۲- اپلیکیشن خواننده متن که قادر به خواندن متن نوشته شده روی کاغذ است تا اینکه کاربر بتواند آن را به شکل یک فایل دیجیتال روی تلفن یا رایانه شخصی خود ذخیره کند. این اپلیکیشن تنها متن یا اعداد مکتوب را به شکل دیجیتال تبدیل می کند.

۳۳- اپلیکیشن غذا خوردن جمعی که بر اساس موقعیت مکانی، برنامه و ترجیحات وارد شده توسط شما، هر روز بهترین محل برای غذا خوردن در کنار دیگر افراد جامعه را مشخص می کند.

۳۴- اپلیکیشن رتبه بندی اجتماعی که به شما امکان می‌دهد دوستان خود را به صورت ناشناس به خاطر ویژگی‌های مختلف مانند لبخند زدن، عصبانیت، زیبایی، ماهیت و موارد دیگر ارزیابی کنید. دوستان شما می‌توانند رتبه بندی را ببینند اما نمی فهمند که توسط چه کسی صورت گرفته است.

۳۵- ایده طراحی و ساخت اپلیکیشنی برای استخدام پیمانکاران بصورت آنلاین که در آن کاربران می‌توانند ارائه دهندگان خدمات مختلف را با یکدیگر مقایسه کرده و با توجه به بودجه و نیاز خود یکی را انتخاب کنند. این اپلیکیشن به کاربران امکان میدهد تا ملزومات، بودجه و زمان دسترسی خود را بصورت آنلاین ارسال کنند. پیمانکاران می توانند تبلیغات را مشاهده کرده و معامله متناسب با خود را انتخاب کنند.

ایده های ساخت اپلیکیشن

۳۶- اپلیکیشن دوست‌یابی بر اساس علائق که به کاربر کمک می‌کند تا بهترین افراد با علاقه های خاص را پیدا کند. این اپلیکیشن بهترین مکان برای افراد درون گرا برای پیدا کردن دوست است.

۳۷- اپلیکیشن مدیریت و به اشتراک گذاری هدف که به شما امکان میدهد اهداف زندگی تان را مشخص کنید، پیگیر آنها باشید، آنها را با دیگران به اشتراک بگذارید و افرادی را که اهداف مشابهی با هم دارند شناسایی کنید تا اینکه بتوانند در انجام چنین اهدافی از هم پشتیبانی کنند.

۳۸- اپلیکیشن نمایش ابری که به همه اعضای یک جلسه یا تیم امکان می دهد گردهم بیایند و به صورت آنلاین همکاری کنند تا با مشارکت ایده ها و بازخورد، یک تیم تشکیل دهند.

۳۹- یک اپلیکیشن پیام رسان فوری که همه ویژگی‌های اپلیکیشن‌های محبوب مانند واتساپ، اسکایپ، وایبر و فیسبوک را در اختیار دارد، برای نمونه سرویس پیام رسانی، تماس‌های ویدیویی، تماس‌های صوتی، تماس های اینترنتی، اشتراک گذاری، ایموجی ها، به اشتراک گذاری کارت ویزیت و داده ها.

۴۰- اپلیکیشن نقد و بررسی کتاب که به شما امکان می دهد از یک کتاب عکس بگیرید و فوراً از کتاب فروشهای آنلاین و سایر پلتفرم ها در مورد خرید یا مطالعه آن کتاب کمک بگیرید.

۴۱- اپلیکیشن پیدا کردن مواد غذایی فصلی که نزدیکترین مکان‌ها برای یافتن محصولات تازه فصلی، مواد غذایی ارگانیک و غیره را به شما خواهد گفت. این اپلیکیشن ویژگی‌های لازم برای مدیریت رژیم غذایی سالم را در اختیار دارد.

۴۲- اپلیکیشن یافتن اشیای گمشده که به کاربران کمک می‌کند تا عینک، کلید، کیف پول، جوراب و سایر مواردی که گم کرده اند را پیدا کنند. برای این اپ احتمالاً نیاز به استفاده از یک شناسه واحد یا یک سنسور برای هر وسیله میباشد که از درون اپ به آن متصل شوید.

۴۳- اپلیکیشن تنهاسازی نویسنده که به شما امکان می دهد با مسدود کردن همه حواس پرتی ها و سایر کارکردهای موجود در دستگاه، به استثنای موارد مورد نیاز برای کار نوشتن، در آرامش کار کنید.

۴۴- اپلیکیشن خدمات تمیزکاری اتاق که به شما این امکان را می دهد شخص یا خدماتی خاص را برای تمیز کردن یک اتاق خاص بجای کل آپارتمان پیدا کرده و استخدام کنید، در نتیجه باعث صرفه جویی در هزینه و زمان میشود.

۴۵- ایده طراحی و ساخت اپلیکیشن نظارت و بازرسی بهداشت که سوابق سلامتی، ویزیت در کلینیک ها و سابقه بیماری شما را ردیابی می کند. این اپلیکیشن به کاربر در مورد زمان مقرر شده برای ملاقات با دکتر هشدار میدهد.

۴۶- اپلیکیشن اشتراک گذاری هدف اجتماعی که در آن کاربران با چالش های مشابه و اهداف کوتاه مدت مانند ترک سیگار، کار کردن به طور منظم، رژیم های غذایی و غیره دور هم جمع می شوند تا با انگیزه دادن و بیان کلمات درست از یکدیگر حمایت کنند.

۴۷- اپلیکیشن جستجوی پروفایل که از واقعیت افزوده برای یافتن جزئیات بیشتر درباره یک شخص یا یک شی خاص استفاده می‌کند. بنابراین، هنگامی که صورت شخصی با این اپلیکیشن اسکن می‌شود، تمام جزئیات مربوط به او از سراسر اینترنت نشان داده می شود.

۴۸- اپلیکیشن دستیار خرید که به برندها امکان می‌دهد تا جدیدترین اطلاعات را در مورد محصولات جدید به کاربران انتقال دهند و مشتریان راحت تر مکان های نزدیک به یک محصول خاص را پیدا کنند.

بهترین ایده های اپلیکیشن

۴۹- اپلیکیشن مدیریت وام دهی که افرادی که به شما بدهکار هستند و یا شما به آنها بدهکارید را مشخص میکند. اسامی افراد، مبلغ معوق، تاریخ موعد و غیره نیز در اختیارتان قرار خواهد گرفت و به شما در مورد تاریخ های مقرر شده هشدار داده می شود.

۵۰- اپلیکیشن عدم اعتیاد به گوشی های هوشمند که دارای ویژگی‌های بسیاری با هدف کمک به افراد برای جلوگیری از اعتیاد به تلفن‌های هوشمند است. این اپلیکیشن اعلان ها را به موقع نشان می دهد، برای استفاده بیش از حد از گوشی هشدار می‌فرستد و پیشنهاداتی برای کاهش استفاده از گوشی ارائه می‌دهد.

۵۱- اپلیکیشن شناسایی تصویر فرد تماس گیرنده که با ارسال اشعه فرا صوت، داده های تصویری فرد تماس گیرنده را جمع آوری کرده و آن را به کاربر نشان می دهد.

۵۲- اپلیکیشن شناسایی برند که به کاربران امکان می دهد تا با اسکن کردن برچسب یا لوگوی برند، اطلاعات بیشتری در مورد نام تجاری یک برند خاص کسب کنند. این اپلیکیشن با نمایش تجربیات پیشین، روند خرید را برای مشتریان جدید ساده می سازد. 

۵۳- اپلیکیشن کپسول زمان مجازی که برای ضبط خاطرات، فیلم ها و سایر داده های دیجیتالی خاصی استفاده می‌شود که فقط در یک زمان از پیش تعیین شده در آینده و برای افراد خاص قابل مشاهده است.

۵۴- اپلیکیشن مسابقه عکس سلفی که به کاربران امکان می دهد تا دوستان خود را با هدف پیدا کردن ویژگی های جدید و راه های افزایش کیفیت سلفی‌ها، وارد رقابتی هیجان انگیز کنند.

۵۵- ایده طراحی و ساخت اپلیکیشن خرید و تحویل مواد غذایی که با پیدا کردن مرکز مناسب این کار، فهرست محصولات را تحویل داده و روند خرید را تا زمان تحویل گرفتن اقلام خرید شده تحت نظارت قرار می دهد.

۵۶- اپلیکیشن کنترل خودکشی که به افراد نیازمند به مشاوره و گفتگو به منظور منصرف شدن از خودکشی کمک می کند.

۵۷- اپلیکیشن خرید اجتماعی که به شما کمک می‌کند با کاربران ارتباط برقرار کنید و در مورد همه موارد مربوط به خرید صحبت کنید. کاربران می توانند در مورد پیشنهادات، معاملات، بهترین محصولات، بررسی ها و غیره تبادل اطلاعات کنند تا اینکه به اتخاذ تصمیمات آگاهانه کمک کرده باشند.

۵۸- اپلیکیشن کمک رسانی خدماتی که برای درخواست خدمات فنی برای منزل و ماشین استفاده می‌شود، برای نمونه لوله کشی، تعمیرات، نگهداری، مکانیکی، پزشکی، آموزش و غیره.

ایده ساخت اپلیکیشن اندروید

۵۹- اپلیکیشن داستان نویسی و به اشتراک گذاری آن برای افرادی که داستانی برای گفتن دارند. کاربران با حضور در اپلیکیشن و نوشتن داستان خود این شانس را به دیگر افراد می دهند تا آنها را مشاهده و حتی تغییراتی را در آن انجام دهند.

۶۰- اپلیکیشن برنامه ریزی و دعوت به مهمانی که به کاربر امکان میدهد تمام برنامه ریزی ها و تنظیمات مربوط به مهمانی را در اپلیکیشن انجام دهد. همچنین به کاربر امکان میدهد تا از افراد مورد نظر برای حضور در مهمانی دعوت به عمل آورد.

۶۱- اپلیکیشن طراح مد و خرید که طرح ها و سبک های خاصی از لباس را بر اساس انتخاب کاربر، ساختار بدنی، علاقه و موقعیت موجود ارائه می دهد. کاربران می‌توانند برای آگاهی از نظر دوستانشان، عکس‌های خود را با آنها به اشتراک بگذارند. همچنین این اپلیکیشن در روند شناسایی برترین خیاط‌ها در منطقه محل زندگی کاربر کمک می کند.

۶۲- یک اپلیکیشن متفاوت در حوزه شبکه‌ اجتماعی که به شما کمک می‌کند تا قرار ملاقات‌هایی را با دوستان یا افراد منتخب خود ترتیب دهید. این اپلیکیشن ساختاری یکپارچه برای حضور در رویدادهای خاص ارائه می نماید. همچنین براساس اولویت های اجتماعی کاربر، برنامه های جدید را پیشنهاد میدهد.

۶۳- اپلیکیشن مدیریت رستوران که به صاحبان رستوران ها کمک می کند تا همه امور مربوط به خدمات خود را از جمله قرار دادن سفارشات، نگهداری موجودی انبار، مقایسه قیمت کالاهای مختلف برای خرید و غیره را مدیریت کنند.

۶۴- اپلیکیشن استارتاپی برای کمک به مبتدیان و کارآفرینان جدید برای یافتن پاسخ سؤالات متداول مربوط به شروع یک کار جدید، یافتن مشتری، سرمایه گذاری، نکات تجاری و سایر موارد.

۶۵- اپلیکیشنی برای یافتن کارهای کم درآمد در منطقه کاربر. این مورد برای کاربرانی است که نیاز به پول نقد سریع دارند و مایل به انجام کارهای کوچک مانند تعمیر کامپیوتر، بیرون بردن حیوان خانگی، نگهداری از کودک، چمن زنی و سایر کارهای مشابه هستند، بسیار مفید خواهد بود.

۶۶- اپلیکیشن کمک به رنگ آمیزی مو که به کاربر امکان میدهد ببیند اگر رنگ یا سبک خاصی از مو را امتحان کند چطور به نظر میرسد. این اپلیکیشن ممکن است از واقیت افزوده استفاده کند تا کارش را انجام دهد.

۶۷- اپلیکیشن مرور و کسب درآمد که به کاربران امکان می دهد تا با دانلود یک اپلیکیشن خاص، مرور آن و ارائه نظرات کارشناسی، کسب درآمد کنند.

۶۸- اپلیکیشنی برای یافتن اعضای تیم برای یک پروژه خاص. این اپلیکیشن به توسعه دهندگان، نویسندگان، طراحان و متخصصین اجازه می دهد تا دراین پلتفرم پیوسته و در پروژه های مختلف برای کسب درآمد شرکت کنند.

۶۹- اپلیکیشن راهنمایی مصرف کننده که به کاربر امکان میدهد کالاهای خاص، برندها، شرکت‌ها و غیره را برای خرید آنلاین جستجو کند. این اپلیکیشن محصول را تجزیه و تحلیل کرده و در صورت وجود گزینه های بهتر، آنها را به کاربر پیشنهاد می‌دهد.

۷۰- اپلیکیشن حمل و نقل عمومی که تمام اطلاعات از جمله برنامه، مسیرها، زمان‌ها و شرایط موجود در مورد خدمات حمل و نقل عمومی در یک شهر یا منطقه خاص را در اختیار دارد. با کمک این اپلیکیشن، کاربران می‌توانند در یک موقعیت خاص مناسب ترین گزینه حمل و نقل را پیدا کنند.

۷۱- اپلیکیشن پیدا کردن رستوران که به کاربر امکان میدهد تا در زمان جستجو برای پیدا کردن رستوران در یک بازه زمانی خاص، گزینه‌های مختلف را مورد بررسی قرار داده و بهترین مورد را انتخاب کند.

۷۲- اپلیکیشن انتخاب غذا که به کاربر امکان دسترسی به منوی رستوران را داده و به این طریق کاربر می تواند قبل از ورود به رستوران غذای خود را سفارش دهد و به محض ورود غذای خود را بخورد.

۷۳- اپلیکیشن همگام سازی دوربین که به شما امکان می دهد از دوربین تلفن همراه شخصی دیگر استفاده کنید یا اینکه به آن دسترسی داشته باشید (البته با اجازه وی).

۷۴- اپلیکیشن چت تصادفی که هر بار که در لیست چت خود در سیستم وارد می شوید، افراد جدید و تصادفی را نشان می دهد. شما می توانید با این افراد گپ بزنید، آنها را به دوستان قابل اعتماد اضافه کنید و به پیدا کردن افراد تصادفی بیشتری برای گپ زدن ادامه دهید.

ایده ساخت اپ موبایل پیام رسان

۷۵- اپلیکیشن پیام رسان اجتماعی که به شما امکان میدهد پیام هایی را بصورت ناشناس برای کاربران مختلف بفرستید بدون اینکه آنها را بشناسید.

۷۶- ایده طراحی و ساخت اپلیکیشن رسید دیجیتال که به شما امکان می دهد برای هر معامله ای که در فروشگاه‌های خرده فروشی و مراکز خرید انجام می‌دهید، رسید دیجیتال دریافت کنید. این امر باعث می‌شود استفاده بیش از حد از کاغذ کاهش یابد و مدیریت همه رسیدهای شما از یک مکان آسان شود.

۷۷- اپلیکیشن مسافرت که با توجه به علائق شما، به مکان‌هایی اشاره می‌کند که نباید به آنجا بروید.

۷۸- اپلیکیشن یافتن آهنگ که به شما امکان می دهد عنوان یک آهنگ خاص را بر اساس لحن یا هر کلمه ای که توسط کاربر ارائه شده است، پیدا کنید. همچنین ممکن است لینک دانلود آهنگ یا گوش دادن آنلاین نیز فراهم شود.

۷۹- اپلیکیشن استخدام متخصص زیبایی که به کاربر امکان میدهد آرایشگر مورد نظرش را در هر زمانی بخواهد استخدام کند. این اپلیکیشن گزینه پرداخت یکپارچه نیز در اختیار دارد.

۸۰- اپلیکیشن تبادل کالا که به کاربران امکان میدهد تا افرادی که به تبادل کالا علاقه دارند را به راحتی شناسایی کنند، برای نمونه اسباب بازی، لباس، ابزارهای برقی، موبایل و غیره.

۸۱- اپلیکیشن هشداردهی هوشمند که به شما امکان می دهد متنی را اضافه کنید یا خبرهای به روز را در زمان بیدار شدن از خواب مشاهده کنید. محتوای این خبرها مطابق با خواسته ها و نیازهای کاربر خواهد بود.

۸۲- اپلیکیشن تحقق آرزو به کاربران اجازه می دهد تا لیست مورد نظر خود (اهداف بلند مدت) را وارد اپلیکیشن کنند. سپس، این اپلیکیشن به صورت آنلاین تحقیق کرده و بهترین مسیر ممکن را برای کاربران پیدا می‌کند تا سریع تر به اهداف خود برسند.  

۸۳- یک اپلیکیشن بررسی تازگی مواد غذایی که به کاربر امکان می دهد عکس‌های غذای خود را اسکن یا کلیک کرده و به طور خودکار تازه بودن مواد غذایی را بر اساس برخی مکانیسم ها و ​​پارامترهای از پیش تعریف شده بررسی کند.

۸۴- اپلیکیشن میزبانی ویدیو برای ویدئوهای استندآپ کمدی. کاربران می‌توانند فیلم های کمدی زنده یا ضبط شده خود را به اشتراک بگذارند و دقیقاً مانند سایتی مثل آپارات درآمد کسب کنند.

ایده ساخت اپ میزبانی ویدئو

۸۵- اپلیکیشن پیدا کردن معلم خصوصی که به دانش آموزان کمک می‌کند معلم خصوصی مناسب را برای یک موضوع یا کلاس خاص پیدا کنند. این اپلیکیشن را میتوان با ویژگی‌های سیستم بررسی، مشخصات معلم، رتبه بندی و غیره ارتقاء داد.

۸۶- اپلیکیشن پیدا کردن توالت عمومی در محیط پیرامون کاربر. این اپلیکیشن برای همه افراد در سرتاسر جهان مفید خواهد بود.

۸۷- اپلیکیشن بررسی سلامت که به کاربر امکان می‌دهد پزشک یا برخی دیگر از متخصصان بهداشت را با گزینه خدمات در منزل پیدا کند.

۸۹- اپلیکیشن نظارت بر سلامت که نه تنها سلامت کاربر را رصد و پیگیری می‌کند بلکه به طور خودکار قرارهایی را برای معاینات پزشکی مشخص می کند.

۹۰- اپلیکیشنی برای پیدا کردن افرادی با علایق مشابه با خودتان. کاربر می تواند برخی تمایلات حرفه ای و شخصی را وارد اپلیکیشن کند که براساس آن، اپلیکیشن می تواند کاربرانی با علائق و سلیقه‌های مشابه را شناسایی کند.

۹۱- اپلیکیشن اشتراک محبت که به کاربران نحوه مهربانی و درست رفتار کردن با همکاران، دوستان و افراد ناشناس را نشان می‌دهد. این موارد شامل کمک‌های مالی کوچک، نشان دادن مهربانی، کمک به مردم، مراقبت بیشتر و مؤدب بودن نسبت به دیگران می گردد.

۹۲- اپلیکیشن تشخیص اصالت یک محصول که اصیل بودن یک محصول را در زمان خرید مشخص می سازد. این اپلیکیشن از پارامترهایی مثل کیفیت، ساخت، رنگ، برچسب ها و باقی موارد برای شناسایی برند استفاده می کند.

۹۳- اپلیکیشن هشدار در مورد معامله که در مورد آخرین معاملات و پیشنهادات ارائه شده توسط نزدیکترین رستورانها، مکان‌های خرید، تئاترها و غیره به کاربر اطلاع می دهد. کاربر می‌تواند دسته‌های مورد نظر خود را انتخاب کند.

۹۴- اپلیکیشن تشویقی که کاربران را ترغیب می‌کند کارهای بیشتری انجام دهند، آیتم‌های کوچکی بسازند و فعالیت‌هایی را انجام دهند که برای اهداف جسمی، روحی و مالی مفید باشد.

۹۵- اپلیکیشن راهنمای زندگی که به افراد در کارهای روزمره مانند پخت و پز، تعمیر پنکه یا رایانه، انجام تعمیرات جزئی، تعمیر لاستیک پنجر و موارد دیگر کمک می کند.

۹۶- اپلیکیشن سطل زباله که از طریق آن کاربر می تواند موارد استفاده نشده خود را به کسی که در واقع به آنها احتیاج دارد اهدا کند یا به آنها هدیه دهد.

۹۷- ایده طراحی و ساخت اپلیکیشن چت ویدئویی سلامت که به کاربران اجازه می دهد با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. افرادی که دارای مشکلات جسمی و روحی مشابهی هستند می توانند از طریق چت تصویری یا صوتی با هم مشورت داشته باشند.

ایده ساخت اپ موبایل پایش سلامت

۹۸- اپلیکیشن مبتنی بر موقعیت مکانی که در آن کاربر می‌تواند تمام مکانهایی که در آن بوده است را برجسته کند به طوری که وقتی شخص دیگری قصد دارد به آنجا سفر کند، می تواند پیشنهادات و مرورها را مورد استفاده قرار دهد.

۹۹- اپلیکیشن خرید جمعی که به کاربر امکان می دهد تا افرادی را پیدا کند که به دنبال خرید محصولاتی مشابه هستند. مزیت این اپلیکیشن این است که در صورت خرید انبوه، تخفیف شامل حال همه افراد میشود.

۱۰۰- اپلیکیشن پیدا کردن غذا متناسب با جزئیات رژیم غذایی کاربر. با توجه به این جزئیات، اپلیکیشن مواد غذایی و رستورانهای اطراف را به کاربر پیشنهاد میدهد. کاربران می توانند از طریق اپلیکیشن به جستجوی منوهای گیاهخواری یا هر منوی خاص دیگر باشند.

۱۰۱- اپلیکیشن هشدار ایمنی که توسط زنان، دختران و یا دیگر افراد نیازمند مورد استفاده قرار می‌گیرد. این اپلیکیشن هشدار را برای همه افراد حاضر در آن منطقه ارسال می‌کند تا آنها بتوانند به فرد دچار مشکل کمک کنند.

۱۰۲- اپلیکیشن دستیار خرید که از طریق آن کاربر می‌تواند با یک جامعه جهانی از خریداران ارتباط برقرار کند. هر زمان که کاربر بخواهد یک محصول خاص را خریداری کند، باید نیازهای خود را در اپلیکیشن ثبت کند. شخصی که می تواند آن محصول را تحویل دهد، سفارش کاربر را پذیرفته، خرید را از طرف کاربر انجام می دهد و آن را به وی تحویل می دهد.

۱۰۳- اپلیکیشن ارزشیابی مهارت که به کاربر امکان می دهد تا مهارت های خاص خود را از طریق یک سری تست های خودکار و یا مسائل ارزیابی کند. بر اساس ارزیابی مهارت، این اپلیکیشن متقاضیان کار را به کارفرمایان مرتبط پیوند میدهد.

۱۰۴- ایده طراحی و ساخت اپلیکیشن سرمایه گذاری مبتنی بر هوش مصنوعی که تصمیمات سرمایه گذاری شما را بطور خودکار بر اساس تحقیقات و تحلیل بازار گرفته و از طرف شما سرمایه گذاری میکند.

۱۰۵- اپلیکیشن رزومه دیجیتال که در آن می‌توانید نسخه دیجیتالی رزومه حرفه ای خود را ایجاد و ذخیره کنید. به هر رزومه یک شماره شناسه منحصر به فرد داده می شود. شما می توانید ضمن جستجوی شغل جدید، شماره CV خود را با کارفرمایان بالقوه به اشتراک بگذارید. شرکت ها میتوانند نمایه آنلاین شما را از طریق اپلیکیشن بررسی کنند.

۱۰۶- ایده طراحی و ساخت اپلیکیشن راهنمای رزرو آنلاین که به گردشگران کمک میکند تا با راهنماهای حرفه ای و با تجربه در یک شهر یا کشور جدید ارتباط برقرار کنند. گردشگران میتوانند در مورد راهنماها اطلاعاتی به دست آورند، با آنها ارتباط برقرار کنند، آنها را انتخاب و استخدام کنند و حتی از طریق اپلیکیشن اقدام به پرداخت آنلاین کنند.

۱۰۷- اپلیکیشن ترجمه همزمان برای گفتگو و ارسال متن. با این اپلیکیشن افرادی با زبان‌های مختلف می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و گپ بزنند. این اپلیکیشن برای مکالمات دوستانه و حرفه‌ای در اپلیکیشن های پیام رسانی مانند واتساپ و اسکایپ مفید است.

راستی اگر ایده جدیدی به ذهنتون میرسد که به آن اشاره نشده است خوشحال میشیم تا در نظرات اعلام کنید. مشتاقانه منتظر نظرات شما هستیم.

1 Comment

  1. saeed گفت:

    مرسی واقعا
    خیلی جامع و کامل بود
    و کلی جرقه در ذهنم ایجاد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*