استراتژی های منحصرد به فرد بازاریابی برای فروش بیشتر در رستوران

استراتژی های منحصرد به فرد بازاریابی برای فروش بیشتر در رستوران

استراتژی های منحصرد به فرد بازاریابی برای فروش بیشتر در رستوران

ظهور فناوری‌های جدید و معرفی راه‌های دیجیتالی، باعث تغییرات چشمگیری در استراتژی‌های بازاریابی رستوران ها در سراسر جهان شده است. امروزه بازاریابی رستوران صرفاً به فرآیند تبلیغات سنتی وابسته نیست و رستوران‌داران متوجه استراتژی‌های دیگری برای افزایش فروش در رستوران شده‌اند. با این حال، مشخص کردن استراتژی‌های سودمند برای تبلیغات رستوران کار ساده‌ای نیست؛ طبق یک نظرسنجی، بعضی از رستوران‌ها مسیر مناسب را پیدا کرده و امکان ادامه فعالیت در این رقابت شدید را دارند، اما بسیاری از رستوران‌ها در موقعیت‌های چالش‌انگیز، شکست می‌خورند. بنابراین برای غلبه بر مشکلات و فروش بیشتر باید یک استراتژی منحصربه‌فرد بازاریابی برای رستوران خود انتخاب کنند.

استراتژی های منحصرد به فرد بازاریابی برای فروش بیشتر در رستوران

رویکرد آنلاین مهم ترین فرصت برای شما

به روز رسانی وب سایت

امروزه مشتریان برای پیدا کردن رستوران، تحقیقات آنلاین انجام می‌دهند؛ پس حتماً جزییات وبسایت خود را به طور مداوم بازبینی کنید. تمام موارد مورد نیاز نظیر آدرس، شماره تلفن، منوی روز و… را به‌روز کنید. در واقع اطلاعات آنلاین رستوران به عنوان اولین و مهم‌ترین گام در جهت تبلیغات رستوران است که باید دقیق و مشخص باشد.

عضویت در سایت های خرید آنلاین غذا

در این روزهای پر مشغله، بسیاری از مشتری‌ها ترجیح می‌دهند غذا و نوشیدنی را به صورت آنلاین سفارش داده و از راحتی خانه خود لذت ببرند. همین موضوع منجر به پیدایش خدمات ارسال غذا شده است، به طوری که مشتری می‌تواند اشتراک این خدمات را داشته باشد. این خدمات ارسال به نوعی تبلیغ رستوران شما نیز می‌شود و مشتری‌های بالقوه را با نام برند‌تان آشنا می‌کند. با توجه به اینکه عضویت در این نوع سایت ها نیاز به درگیر شدن در مسائل فنی سایت مانند: سئو، سرعت سایت، امنیت و … را ندارد در نتیجه  نسبت به داشتن سایت شخصی فرآیند ساده تری را  جهت عضویت و استفاده از امکانات دارد. ولی در این نوع سایت ها نیز باید تلاش کنید اطلاعات خود را همیشه بروز نگه دارید و مردم را از تخفیف ها و مواردی از این دست مطلع کنید. از طرف دیگر باید از مشتریان خود درخواست کنید که نقدی منصفانه از خدماتتان را در صفحه شما ارسال کنند. به این ترتیب افراد دیگر با آگاهی و اطمینان خاطر بیشتر از محصولات شما استفاده خواهند کرد.

حفظ اعتبار رستوران

وقتی مردم، تعریف و تمجید غذای یک رستوران را می‌شنوند، به آن سر می‌زنند، بنابراین حفظ اعتبار رستوران، شما را به مرحله ‌دیگری از موفقیت می‌برد. یکی دیگر از رویکردهای مهم این است که به نظرات مثبت یا منفی مشتری‌ها به سرعت پاسخ دهید و تلاش کنید رضایت آنها را کسب کرده و نظرات آنها را در جهت بهبود رستوران خود استفاده کنید.

ساختن هویت برند

ساخت هویت برند قوی، نقش مهمی در جذب مشتری بالقوه ایفا می‌کند و تاثیر فوق‌العاده‌ای در رسانه‌های اجتماعی و در میان رقبا دارد. برای این منظور باید مخاطب هدف را درک کنید و ببینید به دنبال چه چیزهایی است.

روابط عمومی دیجیتال

مفهوم روابط عمومی دیجیتال در حال حاضر رونق زیادی گرفته و در صنعت رستوران نیز به چشم می‌خورد. روابط عمومی در واقع مدیریت ارتباط است که به شدت روی رسانه‌های اجتماعی تمرکز دارد. با داشتن یک برنامه روابط رسانه‌ای و عمومی موفق می‌توانید فروش خود را افزایش دهید. برنامه روابط عمومی کارآمد، به رستوران‌دارن کمک می‌کند تا برای تبلیغات مفصل خود، هزینه زیادی نپردازند.

قدرت تبلیغات را دست کم نگیرید!

تبلیغات ویدئویی

ویدئو نقش مهمی در کمپین بازاریابی رستوران دارد. پلتفرم‌های اجتماعی، مکانی ایده‌آل برای ارتباط با مشتری هدف و اشتراک آنلاین ویدئوی غذاهای خاص است و در نهایت می تواند به جذب مشتری بیشتر منجر شود. ویدئوهای خلاقانه منجر به افزایش فروش و در نتیجه بازگشت سرمایه بیشتر می‌شود.

تبلیغات در رسانه های اجتماعی

تبلیغات در رسانه‌های اجتماعی، تاثیر خیلی زیادی بر تصمیم‌گیری مشتری دارد. تصاویر و ویدئوهای خود را در اینستاگرام، فیسبوک یا آپارات به اشتراک بگذارید.

تبلیغات موبایلی

براساس برآوردهای آماری نیمی از کلیک‌های خرید از طریق موبایل انجام خواهد شد؛ سال ۲۰۱۸، سال موبایل به حساب می‌آید و نباید از تبلیغات موبایلی غافل شد. این تبلیغات ارزان‌تر از تبلیغات دسکتاپی هستند، همچنین گوگل ادوردز (Google AdWords) امکان هر نوع سفارشی سازی رایگان را فراهم کرده و انتخاب‌هایی قرار داده که بیشترین نتیجه را رقم بزند.

بازاریابی رسانه های اجتماعی

در میان استراتژی‌های بازاریابی، بازاریابی رسانه‌های اجتماعی یکی از مهم‌ترین ابزارها برای پیشبرد هر کسب و کاری است و در حوزه رستوران، راهی عالی برای شناخت هر چه بیشتر مشتری هدف است. این نوع بازاریابی حتی امکان ارسال بازخورد مشتری را فراهم کرده است. برای اینکه این بازاریابی به بهترین شکل اجرا شود، آن را به متخصص رسانه اجتماعی بسپارید.

پذیرایی در روزهای خاص

روزهای خاص مشتریان، نظیر تاریخ تولد، سالگرد ازدواج و … را ثبت کنید. انسان‌ها ذاتاً موجوداتی احساساتی هستند، پس اگر در چنین روزهایی با تخفیف غذا و نوشیدنی از آنها پذیرایی کنید، قطعاً قدردان محبت شما بوده و بارها و بارها به رستوران شما خواهند آمد. با این کار می‌توانید برای خود اعتبار کسب کرده و در حفظ مشتری موفق باشید.

بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی، یکی از راه‌های ثابت شده جذب مشتری در صنعت رستوران است. لیستی از ایمیل مشتری‌های خود تهیه کرده و از این طریق، لیست منوی جدید و پیشنهادات هیجان‌انگیز را به مشتری اعلام کنید. اما مواظب باشید زیرا اگر به درستی اجرا نشود، می‌تواند به یک شکست کامل منتهی گردد.

تبلیغات خاص برای جشن ها

جشن‌هایی مثل سال نو، اعیاد و … بهترین زمان برای جذب مشتری هدف به رستوران‌تان است. ایده‌های منحصربه‌فرد و خلاقانه‌ای برای روزهای خاص داشته باشید و غذاهای خوشمزه را در محیطی زیبا سرو کنید. تفاوت خود را در این روزهای ویژه به اطلاع مشتری برسانید تا تجربه‌ای لذت‌بخش برایشان رقم بزند.

رویکرد آفلاین هنوز هم تاثیرگذار است!

نصب تخته منوی غذا

نصب تخته منوی غذا در بدو ورود به رستوران، یکی دیگر از عوامل جذب مشتری است. مشتری از این طریق متوجه غذاهای رستوران می‌شود، اما باید دقت کنید که واضح و مشخص باشد، زیرا در غیر اینصورت نتیجه عکس می‌دهد. همچنین می توانید تخفیف های جذاب و شگفت انگیز خود را در این قسمت و در معرض دید مشتریان قرار دهید.

شرکت در جشنواره‌های غذا

شرکت در جشنواره‌های غذا، راهی عالی برای ارتباط با مشتری است. با شرکت در این مراسم‌ها می‌توانید خود را هر چه بیشتر به دیگران معرفی کنید. مردم مطمئناً برای چشیدن غذاهای شما می‌آیند و همین فرصتی ایده‌آل برای تبلیغ کارتان است.

طراحی، چاپ و توزیع تبلیغات کاغذی

با اینکه این نوع از تبلیغات در حال کمرنگ شدن می باشد. اما هنوز هم یکی از روش های مهم در جذب مشتریان و افراد محلی می باشد. پس اگر به عنوان یک رستوران کوچک در یک محدوده مسکونی، تجاری، صنعتی یا اداری هستید باید تبلیغات تراکتی خود را به صورت مستمر بین مشتریان بالقوه خود پخش کنید. فقط باید توجه داشته باشید که تبلیغات شما حتما دارای جذابیت کافی برای جذب مشتری باشد. چرا که در غیر این صورت بدون توجه دور ریخته خواهد شد و هزینه تبلیغات شما سوخت می شود. پس بدین منظور باید قبل از تبلیغات حتما تبلیغات رقبای خود را بررسی کرده و سعی در حل نقاط ضعف آنها توسط خود داشته باشید تا مشتریان را متقاعد کنید که به شما غذا سفارش دهند.

گروه کلید (KSYKG) در حوزه بازاریابی به کلیه افراد و سازمان های مختلف خدمات مشاوره بازاریابی و آموزش بازاریابی ارائه می دهد پس با ما تماسبگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*