استراتژی های بازاریابی دیجیتال در خدمت بازاریابی و فروش بیمه

استراتژی های بازاریابی دیجیتال در خدمت بازاریابی و فروش بیمه

استراتژی های بازاریابی دیجیتال در خدمت بازاریابی و فروش بیمه

از آنجا که شرکت‌های بیمه باید تعامل زیادی با مشتری داشته باشند و سیاست‌های خود را برای آنها توضیح دهند؛ بازاریابی دیجیتال در این حوزه، نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند. استراتژی‌هایی که می‌توان برای بازاریابی بیمه به کار برد، عبارتند از:

تبلیغات

تبلیغات، رایج‌ترین نوع بازاریابی دیجیتال است که شرکت‌های بیمه می‌توانند از طریق آن، خدمات خود را تشریح کنند. البته کار به این سادگی نیست، این شرکت‌ها باید به ایده تبلیغات در رسانه‌های اجتماعی عادت کنند. با اینکه افراد در برابر این ایده جبهه می‌گیرند، اما ثابت شده که روشی بسیار تاثیرگذار است.

مهم‌ترین نکته این است که طراحی تبلیغات باید به گونه‌ای باشد که مخاطب جذب آن شده و تمایل داشته باشد بیشتر بداند. حتماً بر روی مشتریان هدف تمرکز کرده و بر اساس آن طراحی نمایید. مقرون به صرفه بودن رسانه‌های اجتماعی و جمعیتی زیاد که از آنها بازدید می‌کنند، بهترین مزیت آنها است.

استراتژی های بازاریابی دیجیتال در خدمت بازاریابی و فروش بیمه

بهینه سازی موتور جستجو

یکی از استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال برای شرکت‌های بیمه که به سرعت در حال پیشرفت است، بهینه سازی موتور جستجو (سئو) است که نتایج فوق‌العاده‌ای را در یک بازه زمانی بسیار کوتاه به همراه دارد. برای این منظور باید کلمات خاصی در بلاگ‌ها یا مقاله‌ها آورده شوند که مردم اغلب در موتورهای جستجو استفاده می‌کنند. به این ترتیب می‌توانید مشتری را به راحتی روانه سایت‌تان کنید و بازاریابی خود را به سطحی جدید ارتقا دهید. این روش، یکی از مقرون به صرفه‌ترین استراتژی‌های بازاریابی است که باعث افزایش ترافیک واقعی سایت‌ شما می‌شود.

بازاریابی رسانه‌های اجتماعی

امروزه تبلیغات در رسانه‌های اجتماعی همچنان رونق خود را دارد. برای مطلع کردن مشتریان از مزایای قوانین بیمه، ابتدا باید از طریق برقراری رابطه، با طرز فکرشان آشنا شد و سپس قوانین و خدمات را به آنها ارائه کرد. کافی است هر روز با مشتریان خود در ارتباط باشید و راجع به کسب وکارتان، در بسترهایی مثل تلگرام، فیسبوک، اینستاگرام، توئیتر و …، محتوا قرار دهید. محتوای خوب همیشه مورد استقبال قرار گرفته و به اشتراک گذاشته می‌شود؛ بنابراین در تولید محتوا برای انواع رسانه‌های اجتماعی، خیلی مهم است که محتوایی خلاقانه و دست اول عرضه کنید.

بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی شامل ارسال ایمیل تبلیغاتی به ایمیل مشتری‌های بالقوه است. امروزه  اکثر معاملات از طریق ایمیل صورت می‌گیرد و شرکت‌های بیمه برای داشتن یک بازاریابی ایمیلی کارآمد، می‌توانند بر اساس فاکتورهای مختلف نظیر عادت‌ها، علایق و …، لیست‌هایی جداگانه از مشتری‌ها تهیه کنند. در واقع ارسال ایمیل‌های سفارشی شده به مشتری به منظور اعتمادسازی است، چرا که تصمیم‌گیری درباره سیاست‌های بیمه‌ای، برای بلندمدت خیلی مهم است.

بازاریابی رابطه ای

بازاریابی رابطه ای، برنامه بازاریابی مبتنی بر عملکرد است که شرکت‌ها برای جذب مشتری، به ناشران پول پرداخت می‌کنند. این رویه متداول در بین‌ شرکت‌ها، روزبه‌روز در حال افزایش است و این فعالیت‌ها می‌تواند در حوزه فروش، تبلیغات و … باشد. در واقع ناشران بخش خاصی از صفحات خود را به تبلیغات اختصاص می‌دهند و به این ترتیب، شرکت‌های بیمه می‌توانند با پرداخت پول، از بازدیدکنندگان وبسایت این ناشران استفاده کنند. معمولاً استارت‌آپ‌ها این روش را برای افزایش ترافیک سایت خود به کار می‌برند.

چت بات چه کمکی به شرکت‌های بیمه می‌کند؟

سوالات متداول درباره سیاست‌های بیمه نظیر هزینه، دوره و … را می‌توان از طریق چت بات مطرح کرد. مشتری می‌تواند هرگونه سوالی را بپرسد و همان لحظه، پاسخ آن را دریافت کند. این روش باعث کاهش خطاهای انسانی در کسب و کار می شود و خدمات مشتری را به سطح کاملاً جدیدی ارتقا می‌دهد. مشتری فقط وقتی دست به خرید بیمه می‌زند که با شرکت معتبری روبه‌رو بوده و قواعد و سیاست‌هایش واضح و مشخص باشد.

با توجه به اینکه در همه دنیا بیمه و بیمه‌نامه یک کالای ضروری است. در کشور ایران متاسفانه تنها ۱۲ درصد فروش بیمه‌نامه‌ها مربوط به بیمه‌های عمر و سرمایه‌گذاری است در حالی که در دنیا حدود ۵۰ درصد بیمه‌ها متعلق به این نوع از خدمات است. از جمله دلایل عدم گسترش و نفوذ این نوع بیمه‌نامه‌ها نبود فرهنگ دوراندیشی و آینده‌نگری در بین برخی از آحاد جامعه و عدم گسترش فرهنگ بیمه توسط متولیان موضوع است.

 گروه کلید (KSYKG) خدمات مشاوره و اجرای پروژه های بازاریابی اینترنتی و بازاریابی دیجیتال را توسط کارشناسان مجرب ارائه می نماید، پس با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*