برندینگ صنعت بیمه راهی برای متمایز بودن

برندینگ صنعت بیمه راهی برای متمایز بودن

برندینگ صنعت بیمه راهی برای متمایز بودن

با توجه به انتشار سریع اطلاعات در دنیای امروز، شرکت‌های بیمه باید با تلاش مضاعف، برندی متمایز خلق کنند. مشتری برای انتخاب شرکت بیمه، برندهای مختلف را با هم مقایسه می‌کند، به همین دلیل زمانی که محتوای یک کالا مشابه سایرین باشد، برند نقش مهمی در انتخاب مشتری ایفا می‌کند. در واقع این شرکت‌ها باید به جای اینکه فقط روی مزایای کاربردی تمرکز کنند، توجه بیشتری به مزایای احساسی آن نیز داشته باشند. یک بازاریابی خوب با برندینگ آغاز می‌شود، وقتی مردم یک برند را بشناسند و به آن اعتماد کنند، احتمالاً ارزش‌های مثبتی را به آن نسبت می‌دهند. برای داشتن یک برندینگ موثر باید مشتری و نیازهای او را در نظر بگیرید.

برندینگ صنعت بیمه راهی برای متمایز بودن

هدف از برندینگ بیمه چیست؟

هدف از برندینگ بیمه، ایجاد تمایز است. وقتی محصول ما درست مشابه محصول رقبای ما است، چطور می‌توان به این هدف رسید؟ آیا می‌توان مشتری را به خرید بیمه ترغیب کرد درحالی که به اعتقاد خود اصلاً به آن احتیاجی ندارند؟ مردم خیلی از محصولاتی که خریداری می‌کنند، واقعاً در سبد احتیاجات آنها نبوده مثل آی‌پد که هیچ‌کس به آن نیازمند نبود. بنابراین با اعتبار برند و ایجاد نیاز در مشتری می‌توان آنها را به خرید بیمه مجاب کرد.

با اینکه کالای شما مشابه رقبا است، اما وقتی مورد توجه مخاطب هدف قرار می‌گیرد که به جای آنکه پیام‌های خسته‌کننده برای آینده‌ای تضمین شده بدهد، بتواند احساسات آنها را درگیر کند. اگر برند شما بتواند احساسات مشتری را درگیر کند، مشتری حتماً آماده شنیدن پیام‌های بعدی شما خواهد بود. بنابراین باید پیام برند، منحصربه‌فرد باشد چراکه اکثر نماینده‌های فروش از تکرار پیام‌های یکنواخت و یکسان خسته شده‌اند و فقط برای درآمد بیشتر با هم رقابت می‌کنند زیرا هدف دیگری ندارند. اکثر شرکت‌های بیمه، هزینه زیادی صرف تبلیغات می‌کنند تا پیام خود را به مشتری برسانند، در حالیکه به محتوای آن فکر نمی‌کنند. نحوه انتقال پیام برند و درک عقاید مشتری، از عوامل اصلی برای ارتقای برند و وفاداری مشتری در آینده خواهد بود.

انتقال ارزش های شرکت توسط برندسازی

ارزش‌هایی که برندینگ باید منتقل کند شامل اعتماد، ثبات و همدلی می‌شود. شرکت‌های بیمه به دنبال درآمد بیشتر هستند، اما نباید این موضوع را به مخاطب منتقل کنند، در واقع وقتی به مشتری می‌گویید که به خاطر حرص و طمع و مزایای مالی اقدام به تبلیغات کرده‌اید، ضرر خواهید کرد. گزینه‌های برندیدنگ باید روی مشکلات و نگرانی‌های مشتری تمرکز کرده و نیازهای او را در نظر بگیرد. یکی از مواردی که باید شرکت های بیمه به آن توجه کنند ملموس کردن خدمات خود و ویژگی های خود برای مخاطبان هدف است. البته منظور از این جمله صرفاً درست کردن تبلیغات کاغذی یا الکترونیکی با آمار و ارقام مربوط به حوادث مختلف و مزایای بیمه نیست. بلکه به عنوان مثال ساختن سایتی است که به صورت منظم بروزرسانی شده و مشکلاتی که از مردم با استفاده از بیمه حل شده است با اجازه آنها در سایت قرار دهد. یا مثلا از مخاطبان خود درخواست کنید که مزایای استفاده از بیمه را در حیطه مورد استفاده شان را بنویسند. سپس شما از طرف آنها مطالب را در سایت قرار دهید. چرا که مردم به نظرات دیگر مشتریان در مورد خدمات شما اهمیت زیادی قائل هستند. از طرفی مزایای بیمه کردن به صورت کاملاً ملموس و زنده نشان داده می شود. به عبارتی دیگر استفاده از یکسری آمار و ارقام شاید بتواند مخاطبان را جذب کند ولی از جذابیت کافی برخوردار نیست و به مرور زمان این صحبت ها تکراری می شود. ولی داستان های مردم هر بار به نقاط و مزایای جدیدی اشاره می کند که شاید هیچ وقت به ذهن شما خطور نکند. پس انرژی و کمک مشتریان خود را نادیده نگیرید و از تجربه آنها برای جذب مخاطبان جدید استفاده کنید.

طراحی لوگو در برندینگ بیمه

طراحی لوگو نقش مهمی در برندینگ دارد. بسیاری از شرکت‌های بیمه از تصاویر حمایتی نظیر چتر و رنگ‌های اطمینان‌بخش مثل آبی و سفید استفاده می‌کند تا با مخاطب هدف ارتباط برقرار کنند. ضمناً باید تلاش کنید که محیط شما دارای ویژگی های متمایزکننده ای باشد که مخاطب با وارد شدن به آن احساس تمایز را درک کند. به این ترتیب می توانید انتظار داشته باشید که محکم تر در ذهن مخاطب ثبت شوید. همچنین باید لوگو و نشان شما به صورت کاملاً هنرمندانه و خلاقانه در محیط کار شما نمایش داده شود تا به درستی در ذهن مخاطب ثبت شود.

گروه کلید به تمامی افراد و شرکت های مختلف مشاوره برندسازی ، ایجاد و حفظ نام تجاری (برند) ارائه می نماید. پس با ما تماس بگیرید تا در مورد اینکه چگونه می توانید برای آنچه پیش رو است، بهتر آماده شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*