تکنیک های بازاریابی کسب و کار دکوراسیون داخلی

تکنیک های بازاریابی کسب و کار دکوراسیون داخلی

بازاریابی دکوراسیون داخلی

کسب و کار دکوراسیون داخلی به سرعت در حال گسترش است، اما باید با یک برنامه بازاریابی، مشتری بالقوه را هدف قرار دهید و سپس با ایده‌های منحصربه ‌فرد، توجه آنها را جلب کنید. برنامه بازاریابی، دستورالعملی مکتوب برای صاحبان کسب وکار است تا برنامه‌ریزی نمایند و براساس آن، تبلیغات را شروع کرده و مشتری‌های وفادار داشته باشند. علاوه بر این با برنامه بازاریابی می‌توان مشخص کرد چه مشتریانی به خدمات دکوراسیون داخلی نیاز دارند، این کسب و کار چطور می‌تواند پاسخگوی نیازها و خواسته‌های مشتری باشد و همچنین راهکاری برای سودآوری در این حوزه محسوب می‌شود.

تکنیک های بازاریابی کسب و کار دکوراسیون داخلی

شناسایی بازار هدف

مخاطب به عنوان یکی از عوامل ضروری در برنامه بازاریابی به حساب می‌آید. کسب و کار دکوراسیون داخلی به احتمال زیاد در بخش دکوراسیون منزل، زنان را هدف قرار می‌دهد. سبک و نوع کالاهایی که عرضه می‌کنید می‌تواند بر اساس سن و سال و سطح درآمد مخاطب باشد. همچنین با توجه به محلی که قرار است کار دکوراسیون انجام دهید، با یک تحقیق جمعیت‌شناسی مشخص کنید عامل تمایز آن محل در چیست به عنوان مثال اگر تعداد زیادی شرکت تجاری در یک محله قرار دارد، مشتری‌های تجاری می‌تواند هدف شما باشد. با انتخاب بازار هدف، مشتری را شناسایی کرده و سپس بازاریابی خدمات و محصولات خود را آغاز کنید.

تصویرسازی کسب و کار برای جذب مخاطب

بعد از شناخت مخاطب هدف، نوبت تصویرسازی برای کسب و کارتان است تا بتواند باعث جذب مخاطب شود. این تصویرسازی در واقع همان برندینگ است که ماهیت شرکت را نشان می‌دهد. هدف‌تان این است که مشتری با دیدن برند، حس و فکری را داشته باشد که مد نظر شماست به عنوان مثال با دیدن یا شنیدن اسم برند، به یاد دکوراسیون داخلی بیفتد.

هدف کلی را مشخص کنید.

برنامه بازاریابی طراحی داخلی باید هدفمند باشد و راه موفقیت در آن را مشخص نماید. این بخش از برنامه، باید روش‌های تبلیغات را به طور مفصل توضیح دهد. هدف اکثر طراحان داخلی، کمک به خلق فضای مورد نظر مشتری در منزل یا شرکت است که باید روش عملیاتی کردن آن در برنامه بازاریابی دیده شده باشد یا وقتی هدف شما بازسازی شرکت است می‌توانید با تبلیغ در مجلات کسب و کار، مشتری‌های این حوزه را جذب کنید.

ارزیابی رقابت با سایر طراحان داخلی

باید منبع اصلی رقابت را مشخص کنید که در دکوراسیون داخلی، سایر طراحان داخلی هستند. نقاط قوت و ضعف رقبای خود را بررسی کرده، به وبسایت آنها سر بزنید و تا جایی‌که می‌توانید درباره آنها اطلاعات جمع کنید. نحوه صحبت آنها با مشتری، خدماتی که ارائه می‌کنند، قیمت اعلام شده و مشتری هدف را ارزیابی کرده و ببینید چه عاملی از آنها یک مشتری وفادار ساخته است. نقاط ضعف و قوت خود را با رقبا مقایسه کرده و ببینید چه خدمات یا محصول متفاوتی را می‌توانید به مشتری ارائه کنید. از اطلاعاتی که از رقبا به دست آورده‌اید برای ارتقای تصویر خود، افزایش نقاط قوت و … استفاده کنید.

تعیین بودجه برنامه بازاریابی

برنامه بازاریابی بدون بودجه کافی فقط یک تکه کاغذ است. برای تحقق اهدافی که در برنامه مشخص شده، باید درصد معینی از فروش را به بازاریابی اختصاص داد که می‌تواند ۲۰ درصد باشد، اما به طور میانگین ۵ تا ۱۰ درصد نیز کفایت می‌کند. کسب و کارهای جدید در حوزه دکوراسیون داخلی، در اولین سال‌های آغاز به کار خود، هزینه بیشتری را صرف بازاریابی می‌کنند تا خود را در جامعه مطرح کنند. این بودجه باید به تبلیغات چاپی (روزنامه و مجله)، خبرنامه، ایمیل، بروشور و کارت تجاری، بازاریابی وبسایت و … اختصاص داده شود.

راه اندازی سایت

امروزه عصر تلفن‌های هوشمند و رسانه‌های اجتماعی است و به همین دلیل باید حضور دیجیتالی قوی و مشخصی داشته باشید. وبسایت خود را راه‌اندازی کرده و با مشتری در ارتباط باشید و در عین حال خود را مطرح کنید. با تولید محتوا می‌توانید از سبک‌های معاصر و جدید در زمینه طراحی داخلی منزل یا اداره صحبت کرده و تخصص خود را نشان دهید.

یکی از استراتژی‌های بازاریابی، رسانه‌های اجتماعی است. رسانه‌هایی نظیر اینستاگرام، تلگرام و پینترست، محل تعامل با مشتری است. ایده‌های خلاقانه و منحصربه‌فرد خود را در معرض دید عموم قرار دهید. همچنین تصاویر بصری از طراحی داخلی، تاثیر زیادی روی مخاطب دارد و باعث تبلیغ دهان به دهان می‌شود. از یک عکاس حرفه‌ای استفاده کنید تا عکس‌هایی با کیفیت عالی از کارهای شما بگیرد و بعد آن را به عنوان نمونه کار به مشتری نشان دهید.

بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی یکی از راه‌های مقرون به صرفه و در عین حال بسیار کارآمد برای جذب مشتری است. ابتدا باید ایمیل افرادی که به وبسایت شما سر می‌زنند را جمع‌آوری کنید. یک خبرنامه راه بیندازید و از مردم بخواهید عضو آن شوند. سپس به آنها ایمیل ارسال کرده و ویژگی‌های شاخص کار خود را نشان دهید.

گروه کلید (KSYKG) در حوزه بازاریابی به کلیه افراد و سازمان های مختلف خدمات مشاوره بازاریابی و آموزش بازاریابی ارائه می دهد پس با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*