چرا داشتن برند قوی برای کسب و کارهای کوچک مهم است؟

چرا داشتن برند قوی برای کسب و کارهای کوچک مهم است؟

برندسازی خوب علاوه بر اینکه یک لوگوی به یادماندنی ارائه می کند، ارزش یک شرکت را افزایش داده، به کارمندان انگیزه و جهت می دهد و جذب مشتری جدید را آسان می کند. وقتی برندی بتواند به همه این عوامل دست یابد یعنی یک برندسازی سالم و موفق داشته است، با این حال شرکت هایی هستند که خدمات و محصولات عالی پیشنهاد می دهند اما در عمل خدمات مشتری ضعیفی دارند و همین موضوع به برندشان خدشه وارد می کند. همه شرکت های بزرگ و کوچک سودآور، یک نقطه اشتراک با هم دارند: آنها با برندسازی قوی توانسته اند به عنوان یک قدرت برتر در صنعت خود، جایگاهشان را مطرح و تثبیت کنند.

تاثیر برند قوی بر کسب و کار

برند قوی باعث شناخت بهتر از شرکت می شود.

یکی از مولفه های اصلی برند، لوگوی شرکت است. به عنوان مثال لوگوی مک‌دونالد با رنگ طلایی را دیده اید که چقدر ساده و در عین حال به یادماندنی است و مردم با دیدن لوگوی شرکت، سریع آن را می شناسند. طرح لوگو در واقع نمای ظاهری یک شرکت به حساب می آید و گرافیک ساده آن روی همه مکاتبات و تبلیغات حضور دارد. یک طراحی ساده برای لوگوی حرفه ای باعث می شود در ذهن مخاطب باقی بماند و در عین حال به حدی قوی است که تاثیری مطلوب از شرکت روی مصرف کننده می گذارد.

برندسازی باعث ایجاد اعتماد می شود.

مطمئنا یک ظاهر حرفه ای باعث ایجاد اعتماد و اعتبار شرکت می شود و مردم به احتمال زیاد از جایی خرید می کنند که ظاهری شکیل و موجه داشته باشد.

چرا داشتن برند قوی برای کسب و کارهای کوچک مهم است؟

برندسازی به تبلیغات کمک می کند.

تبلیغات یکی از مولفه های برندسازی به شمار می رود. رسانه ای که برای تبلیغ انتخاب می کنید و جمعیت شناسی مورد نظر برای تبلیغات، یک برند را می سازد. اما یادتان باشد اگر تمرکز تبلیغات روی حوزه کوچک و محدودی باشد، شرکت قادر نخواهد بود توانایی خود را در بازارهای جدید گسترش دهد و چنانچه تمرکز تبلیغات محدوده وسیعی را شامل شود، شرکت نمی تواند تاثیر قابل توجهی در ذهن مخاطب به وجود آورد. این موضوع نشان دهنده اهمیت جمعیت شناسی و رسانه مورد نظر برای تبلیغات است.

برندسازی باعث ایجاد ارزش مالی می شود.

شرکت هایی هستند که در بازار بورس معامله می کنند و در واقع این نام و برند شرکت است که باعث اعتبار آنها در بورس شده است. یک برند قوی معمولاً آینده کسب و کار را تضمین می کند. به عنوان مثال برخی شرکت ها برای توسعه و سایر امور، پول قرض می کنند، اما وقتی به عنوان یک شرکت معتبر شناخته شده باشند خیلی راحت تر می توانند وام خود را پس بدهند و مشکلی برایشان پیش نمی آید. هر چه یک شرکت، سرمایه بیشتری را وقف برندسازی کند، بازگشت سرمایه مالی ناشی از این سرمایه گذاری بیشتر و بهتر خواهد بود.

برندسازی باعث ایجاد انگیزه در کارمندان می شود.

بسیاری از کارمندان علاوه بر شغل، به عامل محرکی برای پیشبرد کار خود نیاز دارند. وقتی کارمندان از ماموریت و دلیل ادامه کار شرکت تان مطلع باشند به احتمال زیاد به همان اندازه شما احساس غرور کرده و با همان انگیزه در جهت تحقق اهداف کسب و کار قدم برمی دارند. ایجاد یک برندسازی قوی باعث می شود همه کارمندان و عوامل اجرایی کسب و کارتان پشت لوگوی شرکت بایستند و برای موفقیت آن با هم همکاری کنند.

برندسازی باعث جذب مشتری جدید می شود.

برندسازی باعث به راه افتادن کسب و کار ارجاعی می شود. آیا تابه حال برایتان پیش آمده است که کفشی بخرید و ماجرای آن را برای دوستتان تعریف کنید ولی برند آن را فراموش کرده باشید؟ اهمیت برند در اینجا مشخص می شود؛ زیرا اگر برندسازی به درستی انجام شود مطمئنا در ذهن مخاطب باقی می ماند. در تبلیغات پرسود، تبلیغات ارجاعی دهان به دهان فقط وقتی امکانپذیر است که شرکت مذکور موفق شده باشد، تجربه ای به یادماندنی برای مشتری رقم بزند و یکی از این عوامل به یادماندنی قطعاً برند قوی است.

گروه کلید به تمامی افراد و شرکت های مختلف مشاوره برندسازی، ایجاد و حفظ برند (نام تجاری) ارائه می نماید. پس با ما تماس بگیرید تا در مورد اینکه چگونه می توانید برای آنچه پیش رو است، بهتر آماده شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*