چند راهکار برای ارتقای بازاریابی و فروش عسل و پیشرفت کسب و کار تولید عسل

چند راهکار برای ارتقای بازاریابی و فروش عسل و پیشرفت کسب و کار تولید عسل

با وجودی که ایده‌های خلاقانه زیادی برای ارتقای کسب و کار عسل وجود دارد، اما نکته حائز اهمیت در این کار، صرف زمان و تلاش برای تهیه یک برنامه منسجم بازاریابی است که در آن ایده‌های اصلی بازاریابی و فروش عسل مشخص شده باشد. در این شغل از اینکه از دیگران کمک بگیرید، نهراسید. با سایر هم صنفی‌های خود معاشرت کرده و فوت و فن کارشان را یاد بگیرید. ایده‌های بازاریابی آنها را یادداشت کرده و ایده‌های موفق را مشخص نمایید. ایده‌های جدیدی که به ذهنتان خطور می‌کند را حتماً بنویسید.

چند راهکار برای ارتقای بازاریابی و فروش عسل و پیشرفت کسب و کار تولید عسل

بسته بندی ایده‌آل خود را خلق کنید.

از آنجا که شیشه‌های عسل روی قفسه‌ها در کنار هم به یک شکل به نظر می‌رسند؛ با گذاشتن وقت می‌توانید دست به طراحی‌های خلاقانه بزنید. به سایت پینترست بروید و از هزاران ایده آن برای برچسب سازی، تزیین شیشه‌ها و لوگو استفاده کنید.

چند راهکار برای ارتقای بازاریابی و فروش عسل و پیشرفت کسب و کار تولید عسل

از تبلیغات دهان به دهان استفاده کنید.

اگر عسل‌تان را به عنوان هدیه به دوستان خود می‌دهید، با آنها صحبت کرده و بگویید که می‌خواهید به عنوان یک کار جانبی، عسل بفروشید و از آنها بخواهید کار شما را تبلیغ کنند.

محصول خود را به خیریه‌ها هدیه دهید.

همیشه فرصت‌هایی برای کمک به خیریه پیش می‌آید که می‌توانید از آن برای تبلیغ کارتان استفاده کنید. سازمان‌ها و نهادهای غیردولتی به دنبال محصولاتی هستند تا به واسطه‌ی آن بتوانند برای امور خیریه پول جمع کنند. از این فرصت کمال استفاده را برده و عسل خود را به آنها هدیه کنید؛ فراموش نکنید که کارت فروش‌تان را نیز در کنار محصول قرار دهید تا خریدار از فروشنده و نحوه ارتباط با شما مطلع شود.

بازارها، جشنواره‌ها و نمایشگاه‌ها را از دست ندهید.

بازارهای محلی، نمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها در طول سال برگزار می‌شوند، به آنها سر بزنید و یک غرفه اجاره کرده و محصول خود را به نمایش بگذارید. تا جایی‌که می‌توانید راجع به محصول‌تان با مردم صحبت کنید و کارت خود را به آنها بدهید.

عرضه محصول خود را آغاز کنید.

بعید به نظر می‌رسد که فروشگاه‌های زنجیره‌ای با فروش محصول شما موافقت کنند، اما می‌توانید عسل خود را در مغازه‌های کوچک و مناطق گردشگری به فروش برسانید.

تبلیغات آنلاین داشته باشید.

محصول خود را می‌توانید در رسانه‌های اجتماعی تبلیغ کنید. بسیاری از تبلیغات آنلاین به صورت رایگان یا با هزینه کم هستند. به این ترتیب می‌توانید دائماً عسل خود را در معرض دید مشتری قرار داده و مشتری‌های وفادار به دست آورید.

از محصول خود تعریف کنید.

عسل به عنوان درمان طبیعی بسیاری از بیماری‌ها به کار می‌رود. حتماً در تبلیغات خود اعلام کنید که عسل شما به صورت محلی تهیه شده و هیچ افزودنی یا نگهدارنده‌ای ندارد؛ در ضمن یک محصول چند منظوره درمانی می باشد.

حوزه کاری خود را گسترده‌تر کنید.

علاوه بر عسل می‌توانید، موم نیز تهیه کنید که محصولی درآمدزا است. محصولات متعددی از موم زنبور عسل تهیه می‌شود که می‌توانید در کنار عسل، به مشتری عرضه کنید. لوسیون‌ها، شمع‌ها و … را به عنوان بخش مهمی از تجارت خود تبدیل کنید.

دانش خود را به دیگران بیاموزید.

افراد زیادی هستند که به فرآیند تولید و تهیه عسل علاقه‌مند هستند، این افراد را به محل کسب وکار خود دعوت کرده و هنر زنبورداری، استخراج عسل و بسته‌بندی آن را به آنها آموزش دهید.

جسارت داشته باشید.

مرتبه بعد که برای فروش عسل رفتید، جسارت داشته باشید و کمی تفاوت از خود نشان دهید. کمی خلاقیت می تواند مشتریان جدیدی را به سمت کسب و کار شما بکشاند و آنها را به مشتریان وفادار تبدیل کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در حوزه بازاریابی، مطالعه کتاب استراتژی بازاریابی و رفتار مصرف کننده را به شما توصیه می کنیم. پس با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*