راهکارهایی برای بازاریابی و فروش صنایع دستی

راهکارهایی برای بازاریابی و فروش صنایع دستی

کالاهای دست‌ساز و صنایع دستی طرفداران زیادی دارند و به واسطه‌ی رقابت زیاد در این حوزه، شاید افرادی که به تازگی کار خود را آغاز کرده‌اند؛ از نحوه عرضه کالای خود به بازار مطلع نباشند. این مسئله موجب می شود تا شما با وجود توانایی بالا در تولید محصولات هنرمندانه و زیبا، درآمد مناسبی نداشته باشید و به مرور زمان از پیشرفت کار خود دلسرد شوید. برای جلوگیری از این مشکلات در اینجا برخی از استراتژی‌های بازاریابی و فروش صنایع دستی را ارائه کرده‌ایم. امیدواریم این رهنمودها موجب شود تا شما برای بازاریابی و فروش محصولات خود با دید بازتری تصمیم گیری کنید.

راهکارهایی برای بازاریابی و فروش صنایع دستی

وبسایت خود را بسازید.

امروزه رقابت زیادی در بازاریابی و فروش صنایع دستی وجود دارد که می‌تواند کار فروش این محصولات را دشوار کند. اولاً برند کالای شما ممکن است، تحت‌الشعاع برندینگ بازار محل فروش قرار گیرد و مشتری متوجه آن نشود. بازار فروش، محلی برای گشت و گذار مشتری است، پس افرادی که به صفحه فروش شما سر می‌زنند شاید ترغیب شوند که روی کالای رقیب‌تان کلیک کنند، به این ترتیب شانس خود برای فروش را از دست می‌دهید. به همین دلیل ضرورت راه‌اندازی وبسایت برایتان روشن می‌شود. از بازارهای فروش برای معرفی کالای خود به مشتری استفاده کنید و با کمک آن، خریدار را به سایت‌تان بکشانید. با این کار برند شما در ذهن مشتری باقی می‌ماند و ترافیک سایت‌تان نیز بیشتر می‌شود.

راههای جدید برای بازاریابی و فروش صنایع دستی پیدا کنید.

داشتن یک بازار مشخص، عالی است؛ اما نباید به این موضوع اکتفا کنید. پیدا کردن راه‌ها و ابزارهای متفاوت فروش می‌تواند کالای شما را در معرض دید افراد بیشتری قرار دهد و علاوه بر ایجاد علاقه، منجر به افزایش ترافیک سایت، آشنایی بیشتر با برند شما و در نهایت فروش محصول شود. در کنار اینکه مغازه خود را در سایر بازارهای اینترنتی دارید، از شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک، اینستاگرام و تلگرام استفاده کنید تا کالای خود را مستقیماً به فالوئرهای رسانه‌های اجتماعی بفروشید. همچنین تصاویر مرحله به مرحله تهیه محصول شما یا رونمایی از محصول جدید می‌تواند کمک بزرگی در جهت ساخت برند و رونق کسب و کارتان شود.

از استراتژی قیف فروش استفاده کنید.

از آنجا که کالاهای دست‌ساز بزرگ‌تر یا گران‌قیمت مانند مبلمان، طلا و جواهر یا وسایل هنری اغلب نمی‌توانند با نیازهای در حال تغییر و دنیای امروز همراه شوند، در فروش با شکست مواجه می‌شوند. با فروش فعالیت محور می‌توانید فعالیت‌های هر روز خود را به نحوی برنامه‌ریزی کنید که درآمد شما از طریق قیف فروش بیشتر شود. از استراتژی قیف فروش می‌توان به شکل‌های مختلفی استفاده کرد؛ اما اگر فرآیند فروش‌تان، پیچیده یا طولانی است، برای بهره‌وری بیشتر حتماً از ابزارهای آنلاین استفاده کنید.

از بازار فروش به نفع خود استفاده کنید.

با اینکه برندینگ بازار فروش ممکن است بر برند فروشنده تاثیر بگذارد، اما می‌تواند در جهت منافع او نیز به کار رود. انجمن‌های گروهی می‌تواند محلی باشد برای اینکه در بحث‌ها شرکت کرده و ایده‌های جدید و تکنیک‌های فروش را از همکاران خود یاد بگیرید. در این انجمن‌ها می‌توانید با افراد همفکرتان ارتباط برقرار کرده و از آنها درس بگیرید.

داستان بگویید.

تعریف کردن داستان‌ یکی از راه‌های موثر برای کسب و کارهای کوچک است که برای بازاریابی و فروش صنایع دستی به صورت الکترونیکی نیز می‌توان از آن استفاده کرد. از داستان‌گویی برای انتقال ارزش‌ها و هدف خود بهره بگیرید. این روش تمایز بزرگی در نحوه فروش ایجاد می‌کند و به همین دلیل خرید کردن از کسب و کارهای کوچک، تجربه‌ی فوق‌العاده‌تری را به خریدار هدیه می‌دهد. با این کار می‌توان با مشتری ارتباط برقرار کرد و باعث ایجاد اعتماد متقابل شد. مصرف‌کنندگان آنلاین تمایل دارند از کارشناسان با احساس و دقیق خرید کنند و حاضرند بهای بیشتری برای این تجربه بپردازند. در خرید اجتماعی و فروش، اخلاق موضوع مهمی است و آمارها نشان می‌دهد که این امر در حوزه خرده فروشی در حال رشد است.

راههای مختلف کسب و کار را امتحان کنید.

کارآفرینان باید بدانند که برای موفقیت فقط یک راه وجود ندارد، لازم است که راه‌های متفاوت را امتحان کنند تا بهترین روش برای کسب و کارشان را پیدا کنند. هر کسی، محصول خود را به یک روش خاص می‌فروشد، به عبارتی استراتژی‌ها و تکنیک‌های مورد استفاده شما نیز می‌تواند متفاوت باشد. رو‌ش‌های مختلف را آزموده و بهینه کنید تا به نتیجه مطلوب برسید.

 

گروه کلید (KSYKG) در حوزه بازاریابی به کلیه افراد و سازمان های مختلف خدمات مشاوره بازاریابی و آموزش بازاریابی ارائه می دهد پس با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*