بازاریابی دیجیتالی و سودآوری آن برای کسب و کار و سازمان شما

بازاریابی دیجیتالی و سودآوری آن برای کسب و کار و سازمان شما

امروزه مشتریان در هر زمان و مکانی که بخواهند یا نیاز داشته باشند، می‌توانند از طریق رایانه، تبلت یا تلفن همراه به اطلاعات دسترسی داشته باشند. صاحبان کسب و کار باید به دو موضوع توجه کنند، هر کسی می‌تواند از طریق رسانه‌های اجتماعی بر اعتبار شرکت‌ تاثیر بگذارد و اینکه سایر مشتریان به بازخورد نظرات مشتریان خیلی بیشتر از نظر شما، اعتماد می‌کنند. در واقع از طریق نظرات و بازخوردهای مثبت راجع به شرکت یا محصول شما است که می‌توانید مشتری‌های جدیدی جذب کرده و یک رابطه بلند مدت بسازید. اما مواظب باشید! این یک تیغ دو لبه است و همانطور که مشتریان راضی به کسب و کارتان کمک می‌کنند، مشتریان ناراضی می‌توانند به شدت به کار شما ضربه بزنند.

موفقیت کسب و کار به استراتژی درست بستگی دارد زیرا با استراتژی درست، به فروش بالاتر، مشتری بیشتر و پیشرفت بلند مدت خواهید رسید. بازاریابی دیجیتالی، بازاریابی محصولات یا خدمات با استفاده از فن آوری‌های دیجیتال و عمدتاً اینترنت است، هر چند که شامل تلفن‌های همراه، تبلیغات نمایشی و هر رسانه دیجیتال دیگر نیز می‌شود. بازاریابی دیجیتالی شامل سئو، بازاریابی محتوا، بازاریابی موتور جستجو، اتوماسیون محتوا، بازاریابی داده محور، بازاریابی رسانه اجتماعی، ایمیل مارکتینگ و … می‌شود. استفاده از بازاریابی دیجیتال نه تنها به برندها امکان می‌دهد به بازاریابی خدمات و محصولات‌شان بپردازند، بلکه می‌توانند ۷ روز هفته به صورت ۲۴ ساعته به مشتری خدمات دهند.

بازاریابی دیجیتالی و سودآوری آن برای کسب و کار و سازمان شما

بهینه کردن استراتژی بازاریابی دیجیتالی

نیازهای مشتری بر امکانات اضافه، اولویت دارد.

زمانی که تیم شما مشغول وبسایت و توسعه محصولات یا خدمات اضافی هستند، ممکن است به راحتی مشتری هدف را از دست دهید. پس همیشه کارها را به بهترین نحو مدیریت کنید.

سئوی خود را مکرراً بررسی و به‌روزرسانی کنید.

محصولات یا خدمات عالی به مشتری ارائه می‌کنید، اما آیا امکان دسترسی همه مردم به آن مهیا است؟ سئوی سایت می‌تواند کمک شایانی به دسترسی راحت مردم به خدمات یا محصولات سایت باشد. از آنجا که گوگل، الگوریتم خود را ۵۰۰ بار در سال به‌روزرسانی می‌کند، متخصصان پیشنهاد می‌کنند سئوی سایت خود را هر ۳ ماه، به‌روزرسانی کنید.

به وبلاگ نویسی اهمیت بدهید.

گذاشتن محتوای ارزشمند و مرتبط می‌تواند باعث ترافیک سایت و صفحات رسانه اجتماعی شده و در عین حال رتبه سایت را در موتورهای جستجو ارتقا دهد. در واقع بازاریاب‌هایی که بلاگ‌نویس هستند، ۱۳ برابر بیشتر از دیگران، شانس برگشت سرمایه دارند.

وبینارهای حرفه‌ای و رویدادهای زنده در وبسایت خود داشته باشید.

انواع مختلفی از منابع بازاریابی دیجیتالی وجود دارد که می‌توانید از آنها برای برقراری ارتباط با مخاطبین استفاده کنید. نظیر وبینارها، پادکست‌ها و ترویج رویدادهای زنده آنلاین. با این روش، مشتری تجربه‌ای به یادماندنی را در ذهنش ثبت خواهد کرد.

فعالیت‌های ایمیلی خود را بیشتر کنید.

بازاریابی ایمیلی همچنان یکی از بهترین راه‌ها برای جذب مخاطب است و انجام آن تقریباً هیچ هزینه‌ای ندارد. نرخ باز کردن ایمیل از سال ۲۰۱۴ روی موبایل، ۱۸۰ درصد افزایش پیدا کرده است. ایمیل هزینه‌ای برای مشتری ندارد و امکان دسترسی به آن از طریق وسایلی غیر از موبایل نیز فراهم است و همچنین امکان ارسال پیام بیشتری با آن وجود دارد.

به رسانه اجتماعی اهمیت بدهید.

رسانه اجتماعی یکی از بزرگ‌ترین ابزارهای بازاریابی برای هر برندی است. ابتدا باید ببینید مخاطب شما از کدام پلتفرم استفاده می‌کند و بعد می‌توانید پست‌های خود را در بهترین زمان و تاریخ به اشتراک بگذارید. از طریق صحبت با مخاطب، با آنها در رسانه‌های اجتماعی رابطه برقرار کنید. ۶۷ درصد مشتری‌ها برای درخواست خدمات، از رسانه اجتماعی استفاده می‌کنند؛ پس تلاش کنید بخشی از این ماجرا باشید تا بتوانید از آن به نتایج مثبتی برسید.

بازاریابی خود را متناسب با موبایل طراحی کنید.

با اینکه شاید محتوای بازاریابی روی دسکتاپ فوق‌العاده به نظر برسد، اما مطمئن شوید که روی سایر ابزارهای الکترونیکی نیز به خوبی جواب ‌دهد. هر چه امکان دسترسی راحت‌تری را برای مشتری فراهم کنید، احتمال خرید کردن آنها بیشتر می‌شود.

 گروه کلید (KSYKG) خدمات مشاوره و اجرای پروژه های بازاریابی اینترنتی و بازاریابی دیجیتال را توسط کارشناسان مجرب ارائه می نماید، پس با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*