آشنایی با اصول طراحی سایت بیمه

آشنایی با اصول طراحی سایت بیمه

در حال حاضر مشتریان از شرکت‌های بیمه سهولت، انتخاب و مشاوره می‌خواهند. یک طراحی سایت بیمه باید اطلاعات را برای بازدیدکنندگان آسان کند. کاربران باید بتوانند کارهای مشترک مانند طرح ادعا، درخواست پوشش، بررسی و ایجاد تغییر در سیاست، پرداخت قبض و غیره را به‌ سرعت انجام دهند. وب‌سایت بیمه باید بتواند به کاربران برای درک ریسک‌ها و تصمیم‌ گیری آموزش‌دیده در مورد انتخاب‌هایشان کمک کند و این حس را در کاربران به وجود آورد که احساس کنند در طی این فرآیند به ‌خوبی از وب‌سایت شما خدمات دریافت می‌کنند.

چرا بیمه به وب‌سایت نیاز دارد؟

یک وب‌سایت می‌تواند به آژانس شما اعتبار بیشتری بدهد، از تلاش‌های شما برای تبلیغات دیجیتال پشتیبانی کند و به شما کمک کند ارتباط مؤثرتری با مشتریان برقرار کنید. در زیر دو دلیل اصلی وجود دارد که شما باید طراحی سایت بیمه را در نظر بگیرید.

تجارب چندکاناله در اولویت است.

ادغام خدمات فیزیکی و دیجیتالی یک امر ضروری است. ۶۶ درصد از نگرانی اصلی مصرف‌ کنندگان دستیابی سریع و آسان به خواسته‌هایشان است. آژانس‌های بیمه‌ای که اتصال سریع مشتریان خود به خدماتی را که ارائه می‌دهند ساده می‌کنند، بهتر از رقبا خواهند بود.

بسیاری از مصرف‌ کنندگان خرید آنلاین را ترجیح می‌دهند.

این روزها تعداد بیشتری از مردم از طریق اینترنت بیمه سلامت، زندگی و مراقبت طولانی‌مدت را خریداری می‌کنند. مشتریان همچنین قبل از خرید تحقیقات آنلاین انجام می‌دهند. این امر در مورد مصرف‌ کنندگان بیمه نیز صدق می‌کند. برخی از مشتریان خرید بیمه‌ نامه خود را بدون اینکه هرگز با نماینده صحبت کنند، انجام می‌دهند.

بسیاری از مصرف‌کنندگان خرید آنلاین را ترجیح می‌دهند

در طراحی سایت بیمه به چه مواردی باید توجه شود؟

در طراحی سایت بیمه به جزئیات فراوانی باید توجه شود که در ادامه به بهترین آن‌ها می‌پردازیم:

تجربه مشتری در طراحی سایت بیمه مهم است.

همان‌طور که می‌دانید، معامله با بیمه به‌عنوان یک کار استرس‌زا برای همه شناخته ‌شده است. تجربه مشتری شما در وب‌سایت شما باید متناسب با فرهنگ شرکت شما باشد، کاربران می‌خواهند در وب جستجو کنند تا مطمئن شوند بهترین معامله ممکن را داشته باشند. صداقت بهترین سیاست است؛ بنابراین در مورد هزینه‌های بیمه شفاف و پاسخگو باشید.

نظرات شفاف بررسی شود.

اگر بازدیدکنندگان به توصیفات وب‌سایت شما اعتماد کنند، آن‌ها به‌طور طبیعی از خدمات شما استفاده می‌کنند یا اگر بلافاصله از خدمات شما استفاده نکنند، از نظر بازگشت دوباره در بعضی از زمان‌ها به شما بازمی‌گردند و این امر به استراتژی بازاریابی منتقل می‌شود. از مشتریان خود سؤال کنید، آن را به یک خبرنامه ایمیل خودکار اضافه کنید و از مشتریان خود بازخورد بگیرید.

از مشتریان خود سؤال کنید و از آن‌ها بازخورد بگیرید
از مشتریان خود سؤال کنید و از آن‌ها بازخورد بگیرید

بازاریابی وب‌سایت بیمه

صنعت بیمه یک صنعت کاملاً رقابتی است، بنابراین برنامه‌ ریزی استراتژی بازاریابی دیجیتال شما باید به‌ دقت مورد توجه قرار گیرد تا سرمایه خود را دور نریزید و به دنبال بهترین باشید. هر راهی اعم از بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، پرداخت به ازای هر کلیک یا بهینه‌ سازی موتور جستجو می‌تواند شما را یاری کند. با این اوصاف وب‌سایت شما باید بازدید کننده شما را جذب کند و اطلاعات مورد نیاز کاربر را ارائه دهد. در جایی که ابتدا مخاطب هدف شماست کار کنید و مخاطبان خود را درگیر محتوایی کنید که به آن‌ها کمک می‌کند.

عناصری که در طراحی سایت بیمه باید لحاظ شوند

همان‌طور که برنامه طراحی ‌سایت بیمه خود را تنظیم می‌کنید، چندین عنصر ضروری وجود دارد که نباید از آن‌ها صرف‌نظر کنید.

وب‌سایت بیمه شما باید شامل پنج صفحه اصلی باشد:

 • صفحه نخست
 • صفحه خدمات
 • صفحه نقل‌قول
 • صفحه درباره
 • صفحه تماس

شما همچنین باید ایجاد یک وبلاگ را در نظر بگیرید. وبلاگ‌ها فضای منحصربه‌فردی را در اختیار شما قرار می‌دهند تا بتوانید با مشتریان فعلی و آینده ارتباط برقرار کنید و اعتماد آن‌ها را جلب کنید. آن‌ها همچنین به شما کمک می‌کنند تا در صفحات نتایج موتور جستجوی Google (SERP) از نردبان بالا بروید. داشتن زیرصفحه‌ها و پست‌های وبلاگ می‌تواند به سایت شما کمک کند تا بیشتر در نتایج جستجو ظاهر شوید، زیرا Google این عناصر را برای اقتدار نام تجاری شما کلیدی می‌داند.

بهترین وب‌سایت‌های بیمه شامل همه این ویژگی‌ها و عناصر هستند:

 • شرح خدمات
 • عکس‌های حرفه‌ای
 • پیوندهای شبکه‌های اجتماعی
 • وبلاگ‌ها
 • توصیفات یا بررسی‌ها
 • فرم تماس

بهترین شیوه‌های طراحی ‌سایت بیمه

مانند هر وب‌سایت، بهترین قانون برای موفقیت در طراحی سایت بیمه‌ این است که در نظر بگیرید برای چه کسانی آن را طراحی می‌کنید و امیدوارید با ساختن آن به نتیجه برسید.

هنگام طراحی سایت بیمه خود این دستورالعمل‌های اصلی طراحی را در ذهن داشته باشید:

 • به یک طراحی ساده و مدرن پایبند باشید.
 • قلم‌های واضح و قابل‌خواندن را انتخاب کنید.
 • نقاط موردعلاقه مانند تصاویر و فیلم‌ها را اضافه کنید.
 • مخاطبان خود را با محتوای مفید درگیر کنید.
 • به عناصر خاص وب‌سایت توجه ویژه‌ای داشته باشید.
بهترین شیوه‌های طراحی وب‌سایت بیمه

روی پاسخگویی به تلفن تمرکز کنید

تقریباً نیمی از ترافیک وب امروز از یک دستگاه تلفن، به ‌طور معمول یک تلفن هوشمند ناشی می‌شود. برای جلب‌توجه بیشتر مخاطبان، روی ایجاد طرحی پاسخگو برای تلفن هوشمند تمرکز کنید. در حالت ایده‌آل، صفحات شما باید ظرف مدت پنج ثانیه بارگیری شوند. پاسخگویی به تلفن همراه به سایت‌ها کمک می‌کند تا در صفحات نتایج جستجوی Google نیز رتبه بالاتری داشته باشند.

دعوت به کار خود را هوشمندانه انجام دهید

در یک وب‌سایت، یک فراخوان برای اقدام (CTA) می‌تواند شامل پنجره‌های بازشو باشد که بازدیدکنندگان را را به صفحه نقل‌ قول خودکار شما هدایت کنند. در مورد اینکه CTA خود را در کجا قرار می‌دهید و اطلاعاتی که از طریق آن‌ها از مشتری جمع می‌کنید، استراتژیک باشید. به‌عنوان‌ مثال وقتی بازدید کنندگان به یک CTA مربوطه در یک صفحه سرویس خاص پاسخ می‌دهند، شما می‌توانید پیام بازاریابی خود را به‌ طور مؤثرتری هدف قرار دهید.

دعوت به کار خود را هوشمندانه انجام دهید

کلام آخر

متأسفانه بیمه مقوله پیچیده‌ای است. شرایط بیمه به‌ ویژه موارد مربوط به پوشش، برای اکثر افراد ناشناخته است و همین امر تمایز یک برنامه از برنامه دیگر را دشوار می‌کند. بهترین وب‌سایت‌های بیمه گزینه‌های مشخصی را ارائه می‌دهند. از جمله می‌توان به مقایسه‌ی بیمه‌ نامه‌های مختلف با یکدیگر پرداخت و به بیان ساده توضیحاتی در مورد بیمه‌نامه‌ها، پوشش‌ها و ریسک‌ها داد.

خرید بیمه یک تصمیم احساسی است. کاربران به دنبال محافظت از زندگی، سلامت، خانه، خانواده یا اشیا با ارزش خود هستند. در بحث بیمه اغلب افراد به دنبال راهنمایی و اطمینان هستند. بنابراین طراحی ‌سایت بیمه شما باید به گونه‌ای باشد که موارد اشاره ‌شده در این مقاله را پوشش دهد.

گروه کلید در زمینه طراحی حرفه ای سایت و تولید محتوی به افراد و سازمان های مختلف مشاوره و آموزش می دهد، پس با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*