طراحی سایت صرافی و ارز دیجیتال

طراحی سایت صرافی و ارز دیجیتال

صرافی و ارز از مقوله هایی است که در سال‌های اخیر بسیار اهمیت پیدا کرده و نیاز به ارتقاء و بازنگری در نحوه کار صرافی وجود دارد. با توجه به میزان افزایش نیاز کاربران و اهمیت این مقوله باید به فکر طراحی سایت صرافی بود. بنابراین برای ارتقای کار صرافی‌ها باید سایت صرافی و ارز دیجیتال توسط یک گروه حرفه‌ای، جامع و کامل طراحی شود. سایت صرافی موجب افزایش تعامل بین مشتریان و صرافی، افزایش رضایت مشتریان به دلیل به‌روز بودن اطلاعات و راحتی معاملات می‌شود. بنابراین برای درخشش بهتر کار باید به فکر سایت حرفه‌ای و عالی بود که برای این کار باید پارامترها و اطلاعاتی درخصوص اینکار را به دست آورد.

اهمیت طراحی سایت

به دلیل افزایش اهمیت روابط بین کشورها و مبادلات ارزی بین آن‌ها، امکان تبادل داده‌های مالی از یک نوع ارز به نوع دیگر باید فراهم شود. همچنین سرمایه‌گذاری در بازارهای مختلف هر کشور، انواع خرید و فروش و کلیه مبادلات بین مکان‌های مختلف، نیازمند تبدیل ارز است. تبدیل ارز، تفاوت کشورها و تبادل مالی آن‌ها برای مکان‌های مختلف دارای ارزهای مختلف را آسان می‌کند. مثلاً یک کشور برای بیان میزان سود یک سازمان و تفهیم ارزش واقعی آن، نیازمند تبدیل سود خود به ارزهای رایج است. پس با تبدیل ارز خود میزان درآمد، سود و کارایی سازمان خود را برای همگان قابل‌ درک می‌کند.

افزایش تقاضا و نیاز به مبادلات ارزی در اقصی نقاط جهان

چگونگی شروع کار در طراحی سایت صرافی

برای طراحی سایت صرافی به‌ صورت شگفت‌انگیز لازم است سایت‌های مختلف در تمام نقاط جهان مشاهده و بررسی شود تا یک چشم‌انداز کلی برای شما فراهم شود و مطابق آن بتوان کار را جلو برد. یک طراح سایت که بتواند چشم‌انداز شما را برآورده کند، پیدا کنید یا یک مسابقه برگزار کنید تا از میان آن‌ها بهترین طرح سایت را انتخاب کنید. در کل باید از سراسر جهان ایده جمع کرد، سپس یک طراح مطابق سلیقه و بودجه خود پیدا کرده تا یک سایت بسیار کاربردی دارای تعامل با مشتری راه‌اندازی نمایید.

پارامترهای مورد نیاز برای طراحی سایت صرافی

یک وب‌سایت عالی نمایانگر کار شما است که موجب می‌شود در یاد افراد مختلف بماند و آن‌ها را به مشتری تبدیل کند. طراحی سایت صرافی با پارامترهایی چون رنگ، شکل، محتوا و … باعث می‌شود که مشتریان به راحتی جذب آن شوند. همچنین محتوای سایت باید به‌گونه‌ای باشد تا داستان و روند کار شما را به کاربران القا کند که این کار مستلزم آموزش و تدبیر زیاد است.

ابتدا باید تمام روال کاری سایت را مشخص نموده و نوع پارامترهای لازم را شناسایی کرده، سپس مطابق نیاز افراد و کاربران خود، آن‌ را بومی‌سازی کرد. قدم‌ به‌ قدم کار کار خود را مشخص کنید. رنگ مناسب کار خود که نمایانگر برند و موجب جذب مشتری می‌شود را انتخاب و قالب سایت را براساس آن طراحی نمایید. سایت‌های زیادی وجود دارند که نمونه کارهای زیادی در این خصوص دارند که با توجه به رنگ مدنظر، قالب‌های آماده، موقعیت کاربران و دیگر پارامترها، سایت دلخواه را طبق سلیقه شما برایتان آماده کنند.

طراحی قالب سایت با توجه به نیازمندی‌های و رنگ‌بندی خاص
طراحی قالب سایت با توجه به نیازمندی‌های و رنگ‌بندی خاص

ساختار کلی سایت صرافی

طراحی سایت صرافی نیازمند تعریف مراحل و نظم در روند کاری است که اولین مرحله تعیین هدف و تحقیق برای روشن شدن ایده و چشم‌انداز برای گروه طراحی است. رابط کاربری راحت و کاربرپسند و جامع بسیار اهمیت دارد. اینکه کاربر اطلاعات مدنظر را به‌ راحتی در سایت پیدا کند و همه اطلاعات در آن حیطه کاری در سایت موجود باشد، بسیار اهمیت دارد. بنابراین سهولت در یافتن اطلاعات مدنظر کاربر، جامع بودن و دارا بودن همه امکانات را حتماً باید در نظر گرفت. همچنین در طراحی سایت باید حجم بالای تقاضای مشتری و ترافیک سایت هم مدنظر گرفته شود تا در صورت افزایش تقاضا، سایت دچار اختلال نگردد.

یک سایت مناسب باید دارای پارامترهایی شامل قیمت به‌ روز ارزها و طلا باشد. همچنین امکان ورود داده مالی و تبدیل به ارزهای دیگر هم داشته باشد. همچنین برای جذابیت و پرطرفدار شدن سایت باید امکان مقایسه و تحلیل بازار به‌صورت متنی و نموداری را نیز دارا باشد. طبق یک نظرسنجی صورت‌ گرفته قانونی بودن سایت، عملکرد سریع، امکان یافتن داده‌های مدنظر به‌صورت سریع، مبادلات ارزی، گزارش، تبدیل داده و ارز در سال‌های قبل و به‌روز، تجزیه و تحلیل بازار، سپرده و… مدنظر کاربران بوده که باید در طراحی سایت لحاظ گردد.

طراحی پایگاه داده

دومین مقوله سایت طراحی پایگاه داده است که جهت طراحی پایگاه داده سایت، ابتدا طرح اصلی پایگاه را طراحی، سپس بخشی را برای تبدیل ارزها آماده کرد. حال پایگاه داده اصلی و ارزی را به هم پیوند داد و مقادیر ارزی را تبدیل کرد. البته باید عیب‌یابی تبدیل ارز برای چگونگی عملکرد سیستم نیز انجام داد. در کل یعنی پایگاه داده سایت صرافی نیاز به حداقل دو بخش دارد، یک بخش داده‌های محلی و بخش دیگر تبدیل داده محلی به ارز رایج است. همچنین زمان و پارامترهای دیگر مورد نیاز هم باید به استانداردهای دیگر اضافه شود.

در مقوله طراحی سایت صرافی به رمز ارز یا ارزهای رمزنگاری‌ شده می‌رسیم. رمز ارز، ارزهای دیجیتالی هستند که برای تراکنش مالی از رمزنگاری‌ای پیچیده که در مرکز خاصی استفاده نمی‌شود و محدودیت جغرافیایی ندارند، برای حفظ حریم شخصی استفاده می‌شود. ارزهای دیجیتال ماهیت فیزیکی ندارد، به هر کاربر کدی اختصاص داده می‌شود و می‌توان به هر نقطه از جهان ارسال کرد. بنابراین با توجه به رونق و اهمیت آن باید در ساخت یک سایت صرافی آنلاین به طراحی این خدمات نیز پرداخت.

گروه طراحی سایت جهت در نظرگرفتن تمام موارد نیاز
گروه طراحی سایت جهت در نظرگرفتن تمام موارد نیاز

نقش گرافیک در طراحی سایت صرافی

در طراحی سایت صرافی باید به رابط کاربری یا گرافیک آن نیز بسیار دقت کرد. نحوه تعامل با مشتری، لوگوی سایت، رنگ آن موجب جذب مناسب مشتری و القای نظر مثبت به سایت می‌شود. پشتیبانی و داشتن امنیت در سایت از خواسته‌های کاربر و مشتری است تا قابل‌اعتماد و اطمینان بودن را تأمین کند.

جذابیت و طراحی سایت صرافی
جذابیت و طراحی سایت صرافی

سخن پایانی

با توجه به تمامی مطالب بیان‌ شده در بالا می‌توان متوجه شد سایت صرافی با توجه به شرایط روبه‌ رشد ارزها و مبادلات بسیار مهم است. در ابتدا باید تمام نیازمندی‌ها را شناخت و تحقیق کاملی درخصوص سایت صرافی انجام داد. سپس توسط یک گروه حرفه‌ای پایگاه داده و رابط کاربری آن طراحی گردد. پشتیبانی، امنیت و به‌روز بودن سایت هم از موارد بسیار مهم می باشد که باید همواره مد نظر قرار داد.

گروه کلید در زمینه طراحی حرفه ای سایت و تولید محتوی به افراد و سازمان های مختلف مشاوره و آموزش می دهد، پس با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*