مزیت برندینگ در صنعت هتلداری و گردشگری

مزیت برندینگ در صنعت هتلداری و گردشگری

مزیت برندینگ در صنعت هتلداری و گردشگری

برند نقش مهمی در صنعت هتلداری و گردشگری ایفا می‌کند. در دنیای امروز با گسترش روزافزون این صنعت، برند و برندینگ باعث صرفه‌جویی در وقت و تلاش مشتری شده و در تصمیم‌گیری به او کمک می‌نماید. همچنین برند، با احساسات نیز سر و کار دارد چرا که از مشتری می‌خواهد یک تصویر و ایده اجتماعی را متصور شود.

برند را می‌توان تقریباً در همه انواع کالاهای گردشگری مشاهده کرد. برند با به دست آوردن سهم بیشتری از بازار می‌تواند باعث جذب مشتری، اطلاع‌رسانی، افزایش بازگشت سرمایه، ایجاد وفاداری مشتری به خصوص در صنعت هتلداری و گردشگری ‌شود. در واقع حرف برند این است که پشت سر خدمات یا کالای خود به مشتری ایستاده‌ و فقط شعار نمی دهد.

مزیت برندینگ در صنعت هتلداری و گردشگری

امروزه برای همه مشخص شده که برند به عنوان نقطه عطف ساخت ارزش برای هر شرکتی است. برندهای متعددی در دنیا وجود دارند، اما همه آنها از اعتبار خوبی برخوردار نیستند. همچنین برندهایی نیز با شکست مواجه شده‌اند.

اولین قدم برای ساخت برند خوب، انتخاب نام خوب آن است. این انتخاب شاید به اندازه انتخاب کالای مناسب حائز اهمیت باشد. نام بد و نامناسب مطمئناً باعث ضرر شرکت می‌شود. این نام باید به راحتی تلفظ شود، مردم آن را بشناسند و به آسانی به یاد آورند. از طرف دیگر هم باید بتواند مزایای محصول یا خدمات را عنوان کند مانند مسافرخانه خانوادگی که به خانوادگی بودن مسافرخانه یا رستوران‌های سبز که به مواد اولیه محلی اشاره دارد.

علاوه بر تصویرسازی خوب از یک برند، باید به خدمات یا کالا نیز توجه کنید. وقتی یک برند موفق می‌شود که به برندینگ و کیفیت خدمات و کالا به یک اندازه اهمیت داده شود. به عنوان مثال اگر برندینگ یک هتل خوب باشد، قطعاً باعث جذب مشتری می‌شود، اما اگر مشتری به این هتل برود و متوجه کیفیت پایین خدمات شود، به دوستان و آشنایان خبر می‌دهد تا این هتل را از لیست انتخاب‌هایشان خط بزنند و به این ترتیب درآمد هتل کاهش می‌یابد. پس شرکت‌ها باید با کمک برندینگ، شهرت و اعتبار خود را افزایش دهند و در عین حال کیفیت خدمات و کالا را بالا ببرند.

طراحی برند نیز حائز اهمیت است چرا که می‌تواند حتی بدون استفاده از تبلیغات پرهزینه، اطلاعات کافی را در اختیار مشتری قرار دهد. بنابراین برند باید بتواند پیام شرکت را منتقل کند و وقتی با مشتری رابطه برقرار کرد، مشتری به یک ارباب رجوع تبدیل می‌شود که بارها و بارها به شرکت شما سر خواهد زد، به همین دلیل برندینگ نقش مهمی در بازاریابی دارد.

گروه کلید به تمامی افراد و شرکت های مختلف مشاوره برندینگ، ایجاد و حفظ برند (نام تجاری) ارائه می نماید. پس با ما تماس بگیرید تا در مورد اینکه چگونه می توانید برای آنچه پیش رو است، بهتر آماده شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*