خرید و فروش طلا و جواهرات آنلاین: آنچه باید بدانید که در سال ۲۰۱۸ موفق باشید

خرید و فروش طلا و جواهرات آنلاین: آنچه باید بدانید که در سال 2018 موفق باشید

در سال ۲۰۱۶ بیش از ۲۹ میلیون نفر به صورت آنلاین اقدام به خرید طلا و جواهرات کردند. به همین دلیل خرید و فروش طلا و جواهرات، کسب و کار فوق العاده ای است و می تواند سود زیادی نصیب تان کند. بنابراین سعی کنید در این بازار، جایگاه خود را پیدا کنید و متمایز باشید. از آنجا که این صنعت برای قشر خاصی نیست و همه به آن علاقه دارند، لذا هیچ محدودیتی ندارید و دست تان برای خلاقیت و نوآوری باز است. هر نوع جواهری که در فروشگاه تان عرضه می کنید باید اصل باشد، ضمنا شما می توانید از شبکه های اجتماعی برای تبلیغ کارتان و جذب مشتری استفاده کنید. فراموش نکنید که علاوه بر پست کردن مطلب و عکس، باید اطلاعات مربوط به جواهر را در اختیار مشتری بگذارید. به هر حال با اینکه رقابت شدیدی در این حوزه وجود دارد اما در ادامه راهکارهایی ارائه کرده ایم که می تواند به موفقیت شما منتهی شود.

چرا فروش آنلاین طلا و جواهرات داشته باشید؟

با توجه به بازار یک میلیارد دلاری جواهرات، چرا نباید این نوع کسب و کار را تجربه کنید؟ این صنعت برای مرد و زن جذاب است و سن و سال نمی شناسد؛ به این ترتیب هیچگاه با کمبود مشتری مواجه نخواهید شد. جواهرات تنوع زیادی دارند از انگشتر و گردنبند گرفته تا پابند و … که می توان هر یک را با تنوع فراوان از صدها نوع متریال نظیر طلا، نقره، سنگ های تزیینی و … تهیه کرد. در واقع صنعت جواهرات به حدی گسترده و متنوع است که برای شروع کسب و کار در این عرصه، گزینه های متعددی پیش روی شما خواهند بود.

چطور می توان جواهرات را به صورت آنلاین با حداکثر سود فروخت؟

امروزه صنعت فشن و مد، در حال جریان است پس باید محصولات خود را به روز نگه دارید تا بتوانید مشتری را حفظ کنید. در واقع مد و فشن دائما با ترندهای جدید، رو به جلو حرکت می کند و شما نباید از آن عقب بمانید. مشتری همیشه به دنبال کارهای جدید است تا با لباس خود ست کند. برای اینکه این اقلام جدید را در مغازه خود داشته باشید باید از این ترندها و فشن، اطلاعات زیادی به دست آورید.

خوب برای اطلاع از این روند به سراغ وبلاگ های جواهر معروف مانند موارد زیر بروید:

 • جم گاسیپ (Gem Gossip): موسس این سایت، انواع مختلف جواهراتی که در طول سفرهایش پیدا کرده را با دیگران به اشتراک می گذارد.
 • جولری لوپ (The Jewelry Loupe): موسس این وبلاگ نیز تبحر زیادی در جواهرات و هنرهای زیبا دارد. در عین حال به عنوان سردبیر چند مجله بوده و اطلاعات زیادی در این حوزه دارد.
 • جم آبسِسد (Gem Obsessed): در این سایت می توانید با خلاقانه ترین جواهرات بازار آشنا شوید. ضمنا مقالات مختلفی درباره جواهرات، طراحی و ترند جواهرات افراد مشهور و بازیگر نیز در این سایت منتشر می شود.
 • گوگل آلرت (Google Alerts): می توانید کلید واژه «ترند جواهرات» را در گوگل آلرت وارد کنید، به این ترتیب گوگل، هر نوع مقاله جدیدی در ارتباط با این کلید واژه را برای شما ایمیل خواهد کرد.

نکات مهمی که پیش از شروع این کسب و کار باید بدانید

برای موفقیت در یک فروشگاه آنلاین قطعاً ماموریتی فراتر از مطالعه چند وبسایت و تایپ کردن چند کلید واژه دارید. نکات مهمی را نیز باید رعایت کنید که در ادامه به آنها می پردازیم:

 • به فروشگاه آنلاین خود سر و سامان دهید، این کار نه تنها باعث محدودیت نمی شود بلکه باعث نظم بیشتر فروشگاه تان می شود. درست مثل خرید لباس، مشتری در فروشگاه آنلاین، سراغ جواهرات مورد نظرش می رود و در نتیجه اگر کسی به دنبال گردنبند باشد، در نگاه اول به انگشتر و گوشواره و … نگاه نخواهد کرد. پس هر یک را در یک بخش خاصی قرار دهید تا مشتری به راحتی جواهر مربوطه را پیدا کند. شما برای فروش بیشتر می توانید دسته بندی خوبی از جواهرات را در سایت خود ایجاد کنید و همچنین برای هر جواهر در یک قسمت خاص موارد مرتبط را نیز معرفی نمایید. به عنوان مثال برای گوشواره ای با طرحی خاص، جواهرات با طرح های مشابه آن را معرفی کنید.
 • برخی از جواهراتی که برای فروش گذاشته اید را خودتان استفاده کنید. با این کار می فهمید که این جواهرات چه حس و حالی به شما می دهد. یک قانون کلی در این زمینه وجود دارد که می گوید جواهری را که نمی توانید خودتان در طول روز بیندازید، مشتری نیز نمی تواند.
 • جواهرات را به نحوی ارائه کنید که مشتری نتواند دست رد به آن بزند. به عنوان مثال می توانید ست گوشواره و گردنبند را نشان داده و قیمت ست و قیمت هر کدام را به صورت مجزا بگذارید. اگر بر فرض این ست را به طور مجزا ۴ میلیون تومان می فروشید و می خواهید برای مشتری جذابیت بیشتری داشته باشد، می توانید قیمت ست را به صورت همزمان ۳٫۵ میلیون تومان اعلام کنید تا مشتری به خرید ست ترغیب شود. یعنی برای خرید مجموعه جواهرات تخفیفات ویژه ای قائل شوید.
 • در نهایت سری به فروشگاه های آنلاین جواهرات بزنید و ترفندهای آنها را یاد بگیرید و برای کار خود استفاده کنید.

جواهرات را چطور قیمت گذاری کنید؟

یکی از دشوارترین تصمیم گیری ها در این صنعت، قیمت گذاری جواهرات است. طبق یک قانونی کلی می توانید جواهرات را ۴ برابر قیمت تمام شده آنها، قیمت گذاری کنید. به فکر هزینه ارسال کالا نیز باشید و در صورت تمایل، آن را به مشتری اعلام کنید. در عین حال باید یکسری موارد را مد نظر بگیرید نظیر اینکه آیا مرجوع کالا دارید؟ اگر قبل از تحویل، کالا دچار مشکلی شود چکار می کنید؟ برای موارد این چنینی نیز باید برنامه داشته باشید.

خرید و فروش طلا و جواهرات آنلاین: آنچه باید بدانید که در سال 2018 موفق باشید

نکات مهم برای فروش جواهرات به صورت آنلاین

اکنون که ایده خوبی در مورد نحوه راه اندازی فروشگاه آنلاین خود و همینطور نوع جواهرات مورد نظرتان پیدا کرده اید، قصد داریم نکاتی را ذکر کنیم تا بتوانید در اداره و ادامه کار خود موفق باشید.

 • کالای تقلبی نفروشید: این موضوع احتمالاً مهم ترین نکته ای است که باید در این صنعت رعایت کنید. حتی برندهای مطرحی مانند گوچی و تیفانی نیز قربانی کالاهای تقلبی بوده اند. برای اجتناب از این موضوع باید مواد اولیه را از تامین کنندگان قابل اعتماد خریداری کنید. وقتی جواهرات از مواد قلابی باشند، موقع استفاده روی بدن مشتری رنگ داده یا در مواردی باعث جوش و دانه های قرمز می شود. بنابراین کالای تقلبی باعث می شود روز به روز از تعداد مشتریان شما کم شده و با شکست مواجه گردید. به آینده فکر کنید، آیا می خواهید هزینه بیشتری برای مواد اولیه دهید و مشتریان خود را راضی نگه دارید یا با فروش کالای بی کیفیت، مشتریان خود را از دست دهید؟
 • کاری کنید که مشتری، شما را به رقبایتان ترجیح دهد: فروش جواهرات آنلاین روز به روز رقابتی می شود و مهم است که قبل از شروع کار، خود را از صدها فروشنده دیگر متمایز کنید. قرار نیست شما در همه ی جنبه ها بهترین باشید. اما مهم این است که جنبه های برتری خود را به بهترین نحو شناسایی کرده و آن را برای مشتریان عرضه کنید. چراکه مشتری زمانی شما را به دیگران ترجیح می دهند که شما مزیت های بیشتری را نسبت به دیگران داشته باشید. به عبارت دیگر شما باید نقاط قوت خود را در جهت جذب مشتری بکار گیرید و از این نقاط قوت در جهت برطرف سازی نقاط ضعف خود استفاده کنید.
 • از کمپین های تبلیغاتی مختلف استفاده کنید: تبلیغات بخش جدایی ناپذیر هر کسب و کاری است. پس شما نیز باید با توجه به حجم سرمایه خود تبلیغات مناسب با آن را انجام دهید. توجه داشته باشید که شما برای دیده شدن نیازمند تبلیغات مناسب هستید. برای انتخاب نوع تبلیغ حتما از یک شرکت با تجربه برای اجرای کمپین تبلیغاتی خود مشاوره بگیرید.
 • پشتکار داشته باشید: یکی از نکات مهم برای اینکه کسب و کار خود را سر زبان ها بیندازید، پست گذاشتن روزانه در رسانه های اجتماعی است. به عبارتی باید به طور مستمر در فیسبوک، توئیتر، اینستاگرام، تلگرام و پینترست، عکس و مطلب به اشتراک بگذارید. پس همان اوایل هفته برای جمع آوری عکس و مطلب وقت بگذارید و آنها در فواصل منظمی در ایام هفته پست کنید. حُسن این ماجرا در این است که مشتری شما و فروشگاه تان را فراموش نخواهد کرد و در صورت نیاز به یاد شما می افتد.
 • اطلاعات محصول را ارائه کنید: ضمن ارائه عکس هر یک از محصولات خود، اطلاعات آن را نیز در اختیار مشتری قرار دهید، زیرا مشتری دوست دارد پیش از خرید، به طور کامل از جواهر مورد نظرش اطلاعات داشته باشد. به عبارتی باید در مورد کالای مرجوعی، خسارت، قیمت و … به مشتری بگویید، به این ترتیب رتبه بندی جستجوی فروشگاه تان در گوگل بهبود می یابد.

گروه کلید مشاوره و آموزش جهت فروش موفق، راهکارهای افزایش فروش و تکنیک های وفادارسازی مشتری را برای سازمان ها و ارگان های مختلف انجام می دهد، پس با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*