نمونه بیزینس پلن شرکت بازرگانی

نمونه بیزینس پلن شرکت بازرگانی

نمونه بیزینس پلن شرکت بازرگانی، طرحی است که به توصیف فعالیت‌ اصلی شرکت و اهداف و نحوه دستیابی به آن‌ها می‌پردازد. نوشتن یک بیزینس پلن کاملاً فکرشده و سازمان‌یافته احتمال موفقیت شما به عنوان یک کارآفرین را به‌ طرز چشمگیری افزایش می‌دهد و در موارد زیر به شما کمک کند:

 • تعیین فرصت‌های سودآوری
 • برآورد هزینه‌های شروع کار
 • متقاعد کردن سرمایه‌گذاران برای تأمین بودجه
 • برآورد درآمد براساس بازار، مشتریان و استراتژی بازاریابی موثر
 • تجزیه و تحلیا رقبا
 • پیش‌بینی مشکلات احتمالی و حل آن‌ها قبل از تبدیل شدن به فاجعه

بیزینس پلن باید شامل خلاصه اجرایی، محصولات و خدمات، مزیت رقابتی، استراتژی و تحلیل‌های بازاریابی و پیش‌بینی‌های مالی باشد، که در ادامه نمونه بیزینس پلن شرکت بازرگانی  Investor Trends (اینوسترترندس) توصیف شده است.

بیزینس پلن فکرشده و سازمان‌یافته احتمال موفقیت یک کارآفرین را بالا می‌برد
بیزینس پلن فکرشده و سازمان‌یافته احتمال موفقیت یک کارآفرین را بالا می‌برد

خلاصه اجرایی نمونه بیزینس پلن شرکت بازرگانی

شرکت اینوسترترندس برای متخصصان وال‌استریت و سایر سرمایه‌گذاران طراحی شده تا از روند فعالیت‌های تجاری سودآور بهره‌مند شوند.  این تنها در زمینه طراحی نرم‌افزار تخصص دارد و سود فعلی آن صرفاً از فروش یک برنامه نرم‌افزاری است. براساس نمونه بیزینس پلن شرکت بازرگانی اینوستر ترندس، این شرکت مایل است تولیدات نرم‌افزاری خود را گسترش دهد. برای مثال نرم‌افزارهایی برای پیش‌بینی و تجزیه و تحلیل تمام کالاهای موجود در بازار.

اهداف

اهداف شرکت به شرح زیر است:

 • طراحی و توسعه نرم‌افزار کالاهای اینوستر ترندس به روشی سریع
 • بازاریابی نرم‌افزار اینوستر ترندس به سرمایه‌ گذاران حرفه‌ای در منطقه دیترویت و سپس در سراسر جهان
 • افزایش فروش از درآمد فعلی ۷۵۰۰۰ دلار در ماه به بیش از ۲۰۰۰۰۰ دلار در پایان سال مالی
 • ارتقاء شرکت و جایگاه آن به عنوان تأمین‌ کننده اصلی برنامه‌های نرم‌ افزاری موردنیاز سرمایه‌ گذاران وال‌استریت

مأموریت

ماموریت شرکت اینوستر ترندس توسعه راه‌حل‌های نرم‌افزاری برای سرمایه‌گذاران است. سرمایه‌گذاران برای انجام صحیح وظایف خود به نرم‌افزار قابل اعتمادی نیاز دارند که بتوانند روی آن حساب کنند. هنگامی که برای سرمایه‌گذاران خود بازدهی عالی داشته باشیم، نه‌ تنها به ساختن آینده برای آنها، بلکه برای خودمان نیز کمک می‌کنیم.

موقعیت جرافیایی

شرکت اینوستر ترندس در دیترویت، میشیگان واقع شده و در یک مکان مرکزی، محصول خود را طراحی و مونتاژ می‌کند.

استراتژی و تحلیل‌های بازاریابی باید در بیزینس پلن ارائه شوند

محصولات و خدمات

براساس نمونه بیزینس پلن شرکت بازرگانی اینوسترترندس، این نرم‌افزار به سرمایه‌گذاران معاملات روزانه اجازه می‌دهد تا معاملات سهام خود را در طول روز کنترل کنند و دقیقاً میزان سود و زیان و کارمزدهای حاصل از معاملات هر لحظه در طول روز را ردیابی کنند و تأثیر آنها را در سرمایه سرمایه‌ گذار اعمال می‌کند. این دقیقاً همان کاری است که سرمایه‌ گذار به دنبال انجام آن است.

فناوری

براساس نمونه بیزینس پلن شرکت بازرگانی اینوسترترندس، فناوری فعلی شرکت دارای حق ثبت و علامت تجاری است. با این حال برنامه نرم‌افزاری معاملات کالا هنوز در مرحله طراحی است و تا زمانی که به مرحله آزمایش نرود، حق ثبت اختراع وجود نخواهد داشت. برنامه‌ها و نرم‌افزارهای آینده فناوری هنوز در مرحله ایده اولیه هستند و در حال حاضر برای افشای اطلاعات مناسب نیستند.

مزیت رقابتی

براساس نمونه بیزینس پلن شرکت بازرگانی اینوسترترندس، این نرم‌افزار منحصر به بازار معاملات بورس و اوراق بهادار است و هیچ رقیبی برای آن وجود ندارد. با این حال یک شرکت نرم‌افزاری جدید به نام Goldstein Software در ساحل غربی در مرحله طراحی و آزمایش یک محصول مشابه است. این نرم‌افزار برای اهداف معاملات روزانه طراحی شده، اما شباهتی به محصول  ما ندارد.

استراتژی و تحلیل‌های بازاریابی

معامله‌گران روزانه به‌عنوان متصدیان کارگزاری، اغلب مسئول همه نتایج معاملات خود هستند. آن‌ها به دنبال مواردی هستند که بتوانند با آن کار کنند و متأسفانه از عهده اشتباهات بزرگ برنمی‌آیند. آنها از این نرم‌افزار استفاده می‌کنند، زیرا با ردیابی پارامترهای بیشتری که کاربر با استفاده از برنامه‌های استاندارد ریاضی یا حتی برنامه‌های تخصصی قادر به انجام آن نیست، به او کمک می‌کند.

استراتژی قیمت‌ گذاری نمونه بیزینس پلن شرکت بازرگانی

براساس نمونه بیزینس پلن شرکت بازرگانی اینوستر ترندس، در حال حاضر استراتژی قیمت‌ گذاری شرکت حفظ ۱۵۹۹۵ دلار فعلی خرده‌فروشی و خالص عمده‌ فروشی ۸۹٫۹۵ دلار است. زمانی که رقابت مورد انتظار در اواخر سال مالی توسعه یابد، باید قیمت را به‌ طرز چشمگیری کاهش داد. سپس حجم فروش را در مقایسه با ساختار قیمت‌ گذاری مقدماتی رقابت افزایش داده و در هر مرحله این قیمت‌ گذاری مجدداً انجام شود.

بیزینس پلن شامل خلاصه اجرایی، محصولات، استراتژی و تحلیل‌ بازار و پیش‌بینی‌های مالی است
بیزینس پلن شامل خلاصه اجرایی، محصولات، استراتژی و تحلیل‌ بازار و پیش‌بینی‌های مالی است

پیش‌بینی‌های مالی نمونه بیزینس پلن شرکت بازرگانی

براساس نمونه بیزینس پلن شرکت بازرگانی اینوستر ترندس، نیاز اصلی مالی شرکت به سرمایه برای تأمین بودجه برای توسعه محصول جدید است. این شرکت می‌خواهد ۱۵۴۰۰۰ دلار وام بلند مدت برای پرداخت هزینه‌های تیم تحقیق و توسعه خود تأمین کند، علاوه بر بودجه توسعه تولید و کمک به هزینه‌های اولیه تولید محصول. این وام از سود فعلی تولید شده توسط نرم افزار بازپرداخت می‌شود و با دارایی‌های شرکت تقریباً ۳۵۰۰۰۰ دلار در یک صندوق ذخیره استراتژیک و صندوق‌های سرمایه‌گذاری نقدینگی پشتیبانی می‌شود. بیشتر فضا و تجهیزات ساختمانی اجاره‌ای است، بنابراین کلیه وام‌ها صرفاً براساس سفته پرداخت می‌شوند.

فرضیات مهم مالی نمونه بیزینس پلن شرکت بازرگانی

این برنامه پیش‌بینی مالی به مفروضات مهمی بستگی دارد که بیشتر آن‌ها در زیر نشان داده شده است:

 • یک اقتصاد با رشد آهسته و بدون رکود اساسی در نظر گرفته شده است.
 • فرض شده است که هیچ تغییر تکنولوژیکی وجود ندارد که باعث شود محصولات نرم‌افزاری بلافاصله منسوخ شوند.
 • فرض شده است دسترسی به سرمایه سهام و بودجه برای حفظ برنامه مالی کافی است.
 • فرض شده است علاقه شدید به فعالیت‌های معاملاتی روزانه ادامه‌ دار خواهد بود.
 • فرض شده است بسته‌های نرم‌افزاری می‌تواند به‌ طور کامل در زمان مشخص‌ شده آزمایش و طراحی شود.
اهمیت پیش‌بینی‌های مالی در بیزینس پلن
اهمیت پیش‌بینی‌های مالی در بیزینس پلن

نتیجه‌ گیری

با توجه نمونه بیزینس‌پلن شرکت بازرگانی اینوسترترندس، ایجاد و نوشتن طرح اولیه برای هر کسب‌وکاری کمک می‌کند تا از ابتدا کار خود را استوار و قدرتمند شروع کنید. بدون این طرح، موارد بسیار زیادی را به شانس واگذار می‌کنید. یک طرح کسب‌ وکار شامل توصیفی از شرکت شما، مأموریت و چشم‌انداز، جزئیاتی در مورد نحوه فعالیت‌های آن، بخشی از تحقیقات بازار و استراتژی‌های بازاریابی، ارزیابی رقبای اصلی و پیش‌بینی‌های مالی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*