نمونه بیزینس پلن شرکت تولیدی

نمونه بیزینس پلن شرکت تولیدی

بررسی نمونه‌ بیزینس پلن‌ها در نوشتن طرح‌های کسب‌وکار به مدیران و کارآفرینان کمک‌های بزرگی می‌کند. طرح کسب‌ وکار سندی مکتوب است که فعالیت‌های اصلی شرکت، اهداف و چگونگی برنامه‌ ریزی برای دستیابی به اهداف را توصیف می‌کند. طرح‌های کسب‌ وکار شامل بخش‌های خلاصه اجرایی، توضیحات شرکت، تحلیل بازار، تحلیل‌های رقابتی، محصولات و خدمات، برنامه بازاریابی، استراتژی فروش و پیش‌بینی‌های مالی است که در ادامه نمونه بیزینس پلن شرکت تولیدی LaBaque (لاباک) ارائه می‌شود.

بیزینس پلن توصیف‌ کننده اهداف و فعالیت‌های اصلی شرکت

خلاصه اجرایی و توضیحات شرکت

شرکت‌ لاباک، کیف‌های زنانه و مردانه را با بالاترین کیفیت طراحی، تولید و عرضه می‌کند. محصولات را از طریق فروشگاه‌های آنلاین‌، بوتیک‌ها و فروشگاه‌های دیگر در سراسر آمریکا توزیع می‌کند. البته عمده‌فروشی از طریق نمایشگاه‌های مختلف فروش در سراسر آمریکا، بخش اصلی از استراتژی لاباک است. شرکت لاباک قصد دارد به یک مرکز تولیدی بسیار بزرگ در ونکوور تبدیل شود و سرانجام تمام فرایندهای حمل و نقل، بسته‌بندی و ذخیره‌سازی را در سال دوم فعالیت به مرکز Shipwire (شپ وایر) برون‌سپاری کند.

براساس نمونه بیزینس پلن شرکت تولیدی لاباک، صد درصد مالکیت متعلق به جنیفربرنابی است و به‌عنوان یک شرکت انحصاری به ثبت رسیده است. جنیفر دارای مدرک طراحی مد و دارای بیش از ۸ سال تجربه در صنعت خرده‌ فروشی مد و تجربه کار در یک مرکز تولیدی بزرگ چرم در اسپانیاست. او به‌ صورت مستمر محصول شاخص خود، یعنی کیف‌های دستی زنانه را در بازارهای مختلف و فروشگاه‌های اطراف ونکوور فروخته است.

استراتژی فروش در نمونه بیزینس پلن شرکت تولیدی

جنیفر در طول حرفه خود در زمینه خرده فروشی، آموزش طراحی مد و استخدام در یک شرکت تولیدی در اسپانیا روابطی کلیدی ایجاد کرده است که او را تبدیل به تأمین‌ کننده‌ای بزرگ کرده است. جنیفر قصد دارد از این روابط استفاده کند تا درنهایت وارد فضای عمده‌ فروشی شود. با توجه به نمونه بیزینس پلن شرکت تولیدی لاباک، استراتژی فروش اولیه این شرکت شامل هدف قرار دادن خرده‌فروشی‌ها مانند فروشگاه‌های لباس و بوتیک‌های لوازم جانبی، بازارها و مغازه‌ها و همچنین نمایشگاه‌های بزرگ خواهد بود.

توصیف استراتژی‌های فروش در بیزینس پلن
توصیف استراتژی‌های فروش در بیزینس پلن

محصولات لاباک بیانگر تجربه‌ جنیفر در طراحی مد است. اگرچه این شرکت محصولات درجه پایین تولید می‌کند، اما دارای علامت تجاری متمایز است و انحصار کیف‌های دستی با اوست. این کیف‌های دستی در درجه اول ویترین دنیای طراحی هستند و فقط در تعداد خیلی محدود برای جلب توجه و اعتبار در معرض فروش قرار می‌گیرند. کیف‌های درجه پایین از همان خصوصیات علامت تجاری متمایز برخوردارند، اما از مواد ارزان قیمت ساخته می‌شوند. یک ماده پلاستیکی انعطاف‌ پذیر جدید و منحصربه‌فرد در کیف‌های پارچه‌ای قرار خواهد گرفت تا نرمی و چکش‌پذیری چرم را فراهم کند. البته این ماده منحصر به فرد به‌عنوان یک ویژگی تبلیغ نخواهد شد. با این حال مشتریان بعد از استفاده، متوجه کیفیت و دوامی می‌شوند که به‌ طور معمول در لحظه تحویل کیف‌های پارچه‌ای متوجه نمی‌شوند. با توجه به نمونه بیزینس پلن شرکت تولیدی لاباک این کیف شاید کیفیت پایینی داشته باشد اما قطعاً کیف پارچه‌ای لاباک ازهرکیف پارچه‌ای موجود در بازار متمایز خواهد بود.

خلاصه بازاریابی و تحلیل بازار نمونه بیزینس پلن شرکت تولیدی

در نمونه بیزینس پلن شرکت تولیدی لاباک، طی سال اول موفقیت حضور در بازارهای محلی، فروشگاه‌ها و بوتیک‌ها را به‌ منظور فروش منظم به دست می‌آورد و برای حفظ فروش متوسط خود، ​​در هر ماه در ۴ بازار محلی یا فروشگاه‌ها حضور خواهد داشت. استراتژی عمده‌فروشی آن حضور حداقل در ۲ نمایشگاه تجاری در طول سال اول در نیویورک و لاس‌وگاس است که تحقیقات گسترده نشان داده که برای رسیدن به R.O.I مطلوب، راهکاری عالی است. همچنین این شرکت برای حضور در ۳ نمایشگاه برتر، در دومین سال از استراتژی عمده‌فروشی استفاده خواهد کرد و در نهایت خرده‌فروشان (بازارها و بوتیک‌ها) را با فرصت‌های عمده‌فروشی بیشتر جایگزین خواهد کرد. جنیفر از ارتباطات خود در صنعت برای برقراری ارتباط با خرده‌فروشان بزرگتر و همچنین شرکت در چندین نمایشگاه مد استفاده خواهد کرد و مسیر منحصربه‌فرد خود را به نمایش می‌گذارد.

پیش‌بینی‌های مالی نمونه بیزینس پلن شرکت تولیدی

نمونه بیزینس پلن شرکت تولیدی لاباک، پیش‌بینی‌های مالی این شرکت را در جدول زیر ارائه می‌دهد:

برآوردهای مالیسال اول (دلار)سال دوم (دلار)
درآمد پیش‌بینی شده:
هزینه‌های پیش‌بینی شده:
درآمد خالص پیش‌بینی شده:
۱۸۴۰۷۴
۲۱۹۴۵۲
۳۵۳۷۸
۳۴۱۶۴۵
۳۳۸۰۵۷
۳۶۵۵۸

توضیحات محصولات و خدمات

در نمونه بیزینس پلن شرکت تولیدی لاباک، محصول شاخص به شرح زیر آورده شده است:

کیف چرمی ممتاز

میانگین قیمت: ۲۵۰ دلار

همه مواد برای تولیدات ممتاز و افزایش کیفیت و دوام انتخاب می‌شوند. این مواد شامل کروم، برنزه گیاهی، چرم سطح بالا و چوب پنبه بازیافتی است. لاباک دارای ۳ طرح برتر کیف برای آقایان و ۲ طرح برتر برای خانم‌هاست که از نظر مواد، رنگ و عناصر جزئی و کاربردی متفاوت است. برای تولید این کیف‌ها، الگوها در اندازه‌های دقیق برش داده می‌شوند، سپس به‌صورت دستی با نخ Duralex دوخته می‌شوند تا از دوام و کیفیت بالایی برخوردار شوند. هر کیف به‌ طور متوسط ​​به ۵ فوت مربع مواد با هزینه متوسط ​​۳۲٫۵۰ دلار نیاز دارد. هزینه نیروی کار به‌ طور متوسط ​​۵ دلار برای هر کیف است. حمل و نقل مواد قبل از برش تقریباً ۳ هفته به طول می‌انجامد و هزینه تقریبی مواد برای هر ۱۰۰ کیف، ۳۰۰ دلار است. مونتاژ هر کیف به ‌طور متوسط به ​​۳ ساعت کار و ​​۳۶ دلار دستمزد نیاز دارد. همچنین هزینه کل هر کیف: ۷۶٫۵۰ دلار است.

موقعیت جغرافیایی

در نمونه بیزینس پلن شرکت تولیدی آمده که لاباک در حال حاضر یک گاراژ ۶۰۰ فوت مربع را در خیابان ۲۵۲ National Street، به صورت رایگان اجاره کرده است. پس از ۶ ماه فعالیت، این شرکت به ۱۰۰۰ فوت مربع فضای اضافی نیاز دارد. پس از ۱٫۵ سال کار، لاباک در نظر دارد از یک مرکز تولیدی مانند شپ وایر برای تمام بخش‌های توزیع، بسته‌بندی و سفارشات خود استفاده کند.

چرایی ضرورت شرکت تولیدی در بیزینس پلن

نتیجه‌گیری

با ارائه نمونه بیزینس پلن شرکت تولیدی لاباک به این درک رسیدیم که خواه برای راه‌اندازی کافه‌ یا فروش محصولات سازگار با محیط زیست، باید توضیح داد که چرا این کسب‌وکار ضروری است و تفاوت آن با سایر رقبا در چیست. طرح‌های کسب‌ وکار به سرمایه‌گذاران، وام‌ دهند گان و شرکای احتمالی درکی از ساختار و اهداف شرکت ارائه می‌دهد. در صورتی که به‌دنبال استقلال اقتصادی هستید، یک مشاور مالی می‌تواند کمک بزرگی به شما ‌کند تا نیازهای تجاری را برآورده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*