نکاتی برای نوشتن یک متن تبلیغاتی حرفه ای

نکاتی برای نوشتن یک متن تبلیغاتی حرفه ای

برای جذب مخاطب، یک متن تبلیغاتی باید خاص، مرتبط، جذاب و قدرتمند باشد. در گذشته، تبلیغات شکل ساده‌تری داشتند، اما در حال حاضر باید خلاقانه‌تر باشند، تا انتظارات بالای مشتریان را برآورده کنند. اگر به دنبال تکنیک‌های تبلیغات هستید با ما همراه باشید.

نکاتی برای نوشتن یک متن تبلیغاتی حرفه ای

نقطه تمایز خود را پر رنگ کنید.

خرید رایگان؟ تنوع خیره کننده؟ کالاها، خدمات یا پیشنهادات خود را ارائه کنید و تفاوت خود نسبت به سایرین را نشان دهید!

قیمت‌ها، پروموشن‌ها و ویژگی‌های خاص را عنوان کنید.

افراد اغلب در گوگل سرچ می‌کنند تا در مورد موضوعی به نتیجه برسند. به آنها در این تصمیم‌گیری کمک کنید. اگر برای مدت محدودی، تخفیف داشته یا محصول ویژه‌ای عرضه می‌کنید، آن را در تبلیغات خود بگنجانید.

مشتری را ترغیب به خرید کنید.

فروشنده کالا هستید؟ به مشتری بگویید چه چیزهایی می‌توانند خریداری کنند. ارائه کننده خدمات هستید؟ پس باید راه‌های تماس خود را به مشتری اعلام کنید.

حداقل یکی از کلمات کلیدی را وارد کنید.

کلمات کلیدی در متن تبلیغات نشان دهنده رابطه‌ی تبلیغات شما با نیاز مشتری است. به عنوان مثال اگر دوربین دیجیتال را به عنوان کلمه کلیدی وارد کنید، تیتر تبلیغ‌تان باید به این صورت باشد «دوربین دیجیتال بخرید».

تبلیغات متناسب با صفحه ورودی باشد.

به صفحه ورودی خود نگاه کنید و مطمئن شوید که پروموشن‌ها یا کالاهای تبلیغات در آن موجود باشند. مشتری اگر نتواند کالای مورد نظرش را پیدا کند، ممکن است وبسایت شما را ترک کند.

تبلیغات باید برای مشتریانی که از موبایل استفاده می‌کنند، نیز جذاب باشد.

افرادی که تبلیغات شما را از روی موبایل می‌بینند، شاید بخواهند با شما در تماس باشند. آدرس و شماره تلفن خود را اعلام کنید. در ضمن تبلیغاتی نیز مختص کاربران موبایل تولید کنید، برای این منظور باید از ورژن موبایلی وبسایت خود به عنوان صفحه ورودی استفاده کرده و تبلیغی متناسب برای آنها ارائه کنید. فراموش نکنید که تبلیغات متنی شما روی موبایل ظاهری متفاوت خواهد داشت.

تبلیغات ساده بسازید.

ایده‌های ساده وقتی به شکلی ساده بیان می‌شوند، نه تنها تبلیغی اثرگذار می سازند؛ بلکه شانس جذب مخاطب بیشتر را نیز فراهم می‌کنند.

از استعاره‌های بصری استفاده کنید.

استعاره‌های بصری یکی از تکنیک‌های مهم تبلیغات به حساب می‌آید. استعاره بصری با مقایسه دو موضوع است که به هدف مورد نظر اشاره می‌کند.

به دنبال رابطه‌های بصری پنهان باشید.

پیدا کردن رابطه‌های بصری پنهان، راهی منحصربه فرد برای تبلیغ محصول است. سعی کنید ایده بکری را پیدا کنید که شکل، خطوط یا طرح مشابه پیام شما را داشته باشد و بعد به فکر راهی باشید تا این دو مفهوم را در قالب یک پیام تبلیغاتی ارائه کنید.

از اغراق کردن نهراسید.

اغراق کردن یکی از ابزارهای جالب برای تبلیغات است. وقتی در تبلیغ خود نشان می‌دهید که محصول شما می‌تواند کاری انجام دهد که قادر به انجام آن نیست، در واقع آن را جذاب و جالب کرده‌اید بدون اینکه به تحریف افکار منتهی شود.

طراحی کمپین های تبلیغاتی و اجرای کمپین های تبلیغاتی شرکت خود را به گروه کلید بسپارید، همین حالا با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*