نکات بازاریابی و فروش برای تبلیغ بهتر لوازم آرایشی و بهداشتی

نکات بازاریابی و فروش برای تبلیغ بهتر لوازم آرایشی و بهداشتی

در دنیای امروز با وجود تعداد زیاد برندها، برای موفقیت باید کاری کنید که محصولات آرایشی شما متمایز از دیگران باشد. برای اینکه بتوانید محصولات خود را تا حد امکان در معرض دید مشتری قرار دهید، می‌توانید با یک برنامه بازاریابی درست، بدون صرف هزینه‌های سرسام آور تبلیغات تلویزیونی، به این امر دست یابید. البته باید توجه داشته باشید که برای رسیدن به اهداف خود در زمینه بازاریابی و فروش لوازم آرایشی و بهداشتی باید حتماً از مشاوره ها و تجربه های افراد کارشناس استفاده کنید و به صورت کاملاً عقلانی و حرفه ای تصمیم گیری و عمل کنید.

محصولات خود را به مغازه های کوچک بفروشید.

برندهای مطرح را می‌توان در فروشگاه‌های بزرگ پیدا کرد، به همین دلیل از مغازه‌های کوچک شروع کنید تا به تدریج برند خود را مطرح کنید. برخی فروشندگان علاقه‌مند، از شما درخواست نمونه محصولات می‌کنند که شاید برای شرکت‌های تازه‌کار و کوچک دشوار باشد اما از آنجا که این مغازه‌ها حاضر به فروش محصولات شما هستند، از این فرصت برای ترویج کسب وکارتان استفاده کنید.

با توزیع‌کنندگان در تماس باشید.

شما اگر بتوانید برخی از توزیع‌کنندگان را به محصولات زیبایی خود علاقه‌مند کنید، کسب و کارتان به سرعت پیشرفت خواهد کرد. بسیاری از مغازه‌ها ترجیح می‌دهند به جای اینکه مستقیماً با شرکت‌های آرایشی در ارتباط باشند اجناس خود را از توزیع‌کنندگان عمده فروش خریداری کنند. اگر بتوانید محصولات‌تان را با موفقیت به توزیع‌کنندگان بفروشید، حجم محصولات فروحته شده بسیار بالاتر از فروش در یک مغازه خواهد بود.

نکات بازاریابی و فروش برای تبلیغ بهتر لوازم آرایشی و بهداشتی

فروش آنلاین راه بیندازید.

یکی دیگر از راه‌های موثر برای تبلیغ برند لوازم آرایشی، قرار دادن آنها در وب سایت است. تقریباً همه مشتریان بالقوه به صورت آنلاین به دنبال محصولات آرایشی می‌گردند. در ابتدا باید یک وب سایت تجاری راه بیندازید که همه اطلاعات مرتبط نظیر توضیحات مربوط به لوازم آرایشی، تصویر با کیفیت از آنها، قیمت، آدرس شما در رسانه‌های اجتماعی، آدرس شرکت و سایر جزییات تماس را داشته باشد. طراحی وب سایت باید جذاب و کاربردی و در عین حال منحصربه فرد باشد. از طراح متخصصی استفاده کنید که با مشتری هدف آشنایی دارد و بتواند وب سایت را طوری طراحی کند که باعث جذب مشتری شود.

شاید راه اندازی یک فروشگاه آنلاین شخصی برای شروع صرفه نداشته باشد ولی می توانید به عنوان یک فروشنده محصولات خود را در فروشگاه های آنلاین بزرگ عرضه کنید. شما برای فروش محصولات خود مجبور هستید درصدی از سود خود را به این فروشگاه ها پرداخت کنید ولی در عوض نگرانی بابت مسائل فنی و سئو سایت نخواهید داشت. پس می توانید برای شروع، محصولات خود را توسط آنها عرضه کنید و در صورت بازخورد مناسب در زمان مناسب اقدام به تاسیس فروشگاه شخصی خود کنید.

رسانه های اجتماعی را فراموش نکنید.

رسانه‌های اجتماعی نظیر فیسبوک، اینستاگرام، آپارات و یوتیوب، بازارهای جدیدی هستند که امکان فروش فوق‌العاده لوازم آرایشی را فراهم کرده‌اند. این بازارهای مجازی مکانی عالی برای دسترسی به مشتریان بالقوه به شمار می‌روند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که محتوای جذاب و تصاویر باکیفیت را در این رسانه‌ها به اشتراک بگذارید. به طور مثال، در سایت های فروش طرح های لایه باز گرافیکی، صدها طراح حضور دارند که بسیاری از ایده‌های هیجان‌انگیز را با قیمتی پایین به کسب و کارهای کوچک عرضه می‌کنند، از این طرح‌ها برای جذاب کردن صفحه رسانه‌های اجتماعی خود استفاده کنید.

لوگوی منحصر به فرد داشته باشید.

همه برندهای جهان یک وجه مشترک دارند و آن لوگوی منحصر به فرد است. گوگل، سامسونگ، کوکاکولا، پپسی و … برندهای مطرحی هستند که مردم آنها را به واسطه‌ی لوگوی به یادماندنی‌شان می‌شناسند. همین موضوع نشان دهنده اهمیت لوگو در تبلیغ کسب و کار است. طراحی لوگو باید آن را متمایز از دیگران کرده و از هویت برند، ارزش‌ها و پیام برند به مشتری اطلاع دهد. باید این لوگو را در همه تبلیغات و برنامه‌های بازاریابی قرار دهید تا در ذهن مشتری باقی بماند.

با نماینده های فروش در تماس باشید.

برخی مالکان کسب و کارها سعی می‌کنند خودشان محصولات آرایشی را به فروش برسانند اما همه آنها موفق نیستند؛ زیرا متخصص بازاریابی نبوده و در نتیجه تجربه‌ای در فروش مستقیم ندارند. این افراد باید از نمایندگی‌های فروش استفاده کنند چراکه با مغازه‌های متعدد در تماس هستند و می‌توانند به راحتی اجناس شما را بفروشند.

در نمایشگاه ها شرکت کنید.

نمایشگاه‌ها و رویدادهای آرایشی، فرصتی ایده‌آل برای تبلیغ شرکت و محصولات‌تان در میان سایر شرکت‌ها، توزیع‌کنندگان، مردم و … است. هزینه اجاره غرفه در این نمایشگا‌ه‌ها شاید گران باشد ولی مزایای آن می تواند همه این هزینه‌ها را جبران کند. قبل از شرکت در این نمایشگاه‌ها، حتماً کارت ویزیت تهیه کنید و به طراحی حرفه‌ای و جذاب آن توجه داشته باشید تا در ذهن مخاطب باقی بمانید.

از کارشناسان بخواهید در مورد محصول شما نظر دهند.

یکی دیگر از راه‌های تبلیغ برند لوازم آرایشی این است که از متخصصان این حوزه بخواهید نظر کارشناسی خود را راجع به محصولات‌تان عنوان کنند. بسیاری از این متخصصان، کانال‌های جذاب و هزاران عضو دارند که مزیت بزرگی برای شما خواهد بود. این کارشناسان اگر بپذیرند که راجع به لوازم آرایشی شما نظر بدهند، تبلیغ محصولات شما  از این راه میانبر به راحتی در اختیار تعداد زیاد فالوئرها قرار خواهد گرفت.

بروشور لوازم آرایشی را توزیع کنید.

بروشوری از لوازم آرایشی با اطلاعات و تصاویر مناسب و قیمت کالا تهیه کنید، از آنجا که هزینه طراحی این بروشورها یا برگه‌ها نسبتاً پایین است، گزینه خوبی برای بازاریابی به شمار می‌رود. با توزیع این بروشورها می‌توانید خود را به مشتریان بالقوه معرفی کنید.

پیشنهادات وسوسه کننده بدهید.

مردم معمولاً جذب پیشنهادات وسوسه‌کننده می‌شوند و اگر فروش فوق‌العاده یا حراج داشته باشید، عده زیادی به سمت خرید از شما کشیده می‌شوند. در عین حال می‌توانید در ازای خرید لوازم آرایش، به مشتری یک هدیه رایگان بدهید. بازاریاب‌ها از این روش برای جذب مشتری استفاده می‌کنند. شما می توانید با تشکیل باشگاه مشتریان پیشنهادات شخصی سازی شده به مشتریان خود بسته به میزان خرید ارائه دهید. مثلاً می توانید در روز تولد آنها پیشنهادات فروش فوق العاده ارائه دهید. و یا مثلاً برای مشتریان خیلی خاص (حجم خرید بالا) در روز تولد یک کادو از محصولات خود و یا یک دسته گل ارسال کنید. این موضوع می تواند موجب شود تا شما را با رغبت بیشتری به دیگران معرفی کنند.

بسته بندی زیبا داشته باشید.

محصولات خود را در بسته‌بندی‌های زیبا قرار دهید تا مشتری بیشتر جذب آن شود. ویژگی بارز محصولات‌ را روی بسته‌بندی آنها درج کنید به عنوان مثال رنگ‌های مختلف یا ویژگی ضدآفتاب بودن آن را مشخص کنید. حتی می‌توانید برخی محصولات را با هم در یک بسته بندی ارائه کنید تا به فروش بیشتر بینجامد.

کارگاه های آموزشی برگزار کنید.

با برگزاری کارگاه‌های آموزشی می‌توانید به مشتریان بالقوه در زمینه مراقبت‌های پوستی و نحوه استفاده از لوازم‌ آرایشی آموزش دهید. از نحوه آرایش روز و تفاوت آن با آرایش در شب، از رابطه لباس و نوع آرایش، تکنیک‌های آرایشی و … بگویید. از یکی از شرکت‌کنندگان نیز می توانید درخواست کنید به عنوان داوطلب، مورد آرایش قرار بگیرد. یا مثلاً می توانید به مشتریان خود مشاوره حرفه ای انتخاب لوازم آرایش در زمان خرید ارائه دهید. ضمناً در زمان برگذاری این کارگاه ها می توانید محصولات خود را با تخفیف مناسبی ارائه دهید تا مشتریان را به خرید ترغیب کنید.

گروه کلید (KSYKG) در حوزه بازاریابی به کلیه افراد و سازمان های مختلف خدمات مشاوره بازاریابی و آموزش بازاریابی ارائه می دهد پس با ما تماس بگیرید.

3 Comments

 1. فروشگاه مد زنانه گفت:

  سلام. سایت زیبایی دارین.
  ممنون میشم از بخش های مختلف سایت من هم دیدن کنید و نظرتون رو برای بهتر شدن سایتم بدین

 2. شادی گفت:

  سلام
  از بعضی از مطالب سایت شما بازدید کردم
  سایت بسیار جالبی دارید با مطالب بسیار خوب و ظاهر زیبا و البته سؤ خوب
  لطفا از سایت های من هم دیدن نمایید و نظرتان را برای بهتر شدن سایتام بگویید
  عالی بودین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*