نکات کلیدی در بازاریابی و فروش محصولات دیجیتال

نکات کلیدی بازاریابی و فروش محصولات دیجیتال

نکات کلیدی بازاریابی و فروش محصولات دیجیتال

فروش محصولات دیجیتال آسان‌تر از محصولات فیزیکی است چرا که برای کالاهای خود نیازی به انبار ندارید، و لازم نیست برای ارسال کالا به اداره پست بروید یا افرادی را برای این منظور استخدام کنید. اما این کار نیز مشکلات خود را دارد که یکی از آنها، دشواری‌های بازاریابی است.

مهم‌ترین عامل در فروش محصولات دیجیتال، پیدا کردن مشتری است. پس باید اول مشخص کنید چه تیپ افرادی، خریدار محصول شما هستند. بازاریابی اجتماعی، یکی از آسان‌ترین راه ها برای تحقق این امر است؛ بنابراین ایجاد صفحه و کانال اینستاگرام، تلگرام، فیسبوک یا توئیتر نقش بسزایی در موفقیت شما ایفا می‌کند. بعد از ایجاد یک حساب در رسانه‌های اجتماعی، باید هر روز برای تعامل با فالوئرها وقت صرف کنید.

نکات کلیدی بازاریابی و فروش محصولات دیجیتال

استراتژی‌هایی برای بازاریابی، تبلیغ و فروش موفق محصولات دیجیتال

دائماً تبلیغ نکنید.

اگر فقط از سایت‌های بازاریابی اجتماعی برای تبلیغ محصولات خود استفاده می‌کنید، از نظر آماری نمی‌توانید به فروش حداکثری برسید. سعی کنید از تبلیغات دائم در صفحات اجتماعی خود بپرهیزید، زیرا شکل خوشایندی برای مخاطب ندارد. صفحات‌تان را با محتواهایی نظیر عکس و نقل قول، به روز و جذاب نگه‌دارید. با این روش، افراد بیشتری جذب صفحه‌تان شده و رابطه صمیمی‌تری با شما برقرار می‌کنند.

در تلگرام و اینستاگرام تبلیغ کنید.

تبلیغات تلگرام و اینستاگرام کمک شایانی به شما می‌کند زیرا می‌توانید مشتری هدف را انتخاب ‌کنید. یعنی شما با انتخاب کانال ها و صفحات مرتبط می توانید تبلیغات خود را تا حد ممکن هدفمند کنید.

با وبلاگ های مرتبط در ارتباط باشید.

وبلاگ‌نویس‌ها همیشه به دنبال نوشتن محتواهای جدید هستند، اگر وبلاگی را می‌شناسید که با محصولات شما مرتبط است، با آنها در ارتباط باشید. محصول خود را به صورت رایگان به آنها بدهید و در عوض، درخواست کنید تا یک پست مخصوص برای شما بنویسند.

بازاریابی همکاری در فروش راه بیندازید.

یکی از راحت‌ترین روش‌های تبلیغات، بازاریابی همکاری در فروش است که با آن می‌توانید با کمک دیگران، بطور مستمر برای کالای خود تبلیغ کنید. به ازای هر فردی که در اثر تبلیغ بازاریاب‌ها، به کالای شما مراجعه کند، به آنها پورسانت بدهید. این پورسانت معمولاً ۵ تا ۳۰ درصد از قیمت آن کالا است.

بخشی از کالای دیجیتال خود را در معرض دید عموم قرار دهید.

با قرار دادن بخشی از کالای دیجیتال خود در اختیار مخاطب، می‌توانید آنها را به خرید کالای خود ترغیب کنید. به عنوان مثال اگر کالای شما یک کتاب الکترونیکی است، بخشی از فصل اول آن را به رایگان ارائه کنید، مخاطب احتمالاً بعد از خواندن آن، ترغیب می‌شود کتاب را خریده و بقیه ماجرا را بخواند.

پاداش بدهید.

یکی از راه‌های فوق‌العاده برای تبلیغات محصول و جذب فالوئر، دادن پاداش است. شما می‌توانید یک نسخه رایگان از محصول خود را در رسانه‌های اجتماعی قرار دهید که بهترین پلتفرم در این زمینه، اینستاگرام است.

خود را نشان دهید.

خیلی مهم است که چهره خود به عنوان فروشنده را به مشتری نشان دهید. وقتی مشتری، شما را بشناسد، احتمال خرید محصول‌تان بیشتر می‌شود. اگر در فیسبوک تبلیغ می‌کنید، سعی کنید برای آشنایی با فالوئرها، ماهی یک بار با آنها ارتباط زنده داشته باشید. حتی می‌توانید به صورت زنده در اینستاگرام چت کرده یا یک استوری در اینستاگرام خود بگذارید. به این ترتیب باعث شکل‌گیری اعتماد بین شما و فالوئرها شده و به آنها امکان برقراری ارتباط با خودتان را می‌دهید.

 گروه کلید (KSYKG) خدمات مشاوره و اجرای پروژه های بازاریابی اینترنتی و بازاریابی دیجیتال را توسط کارشناسان مجرب ارائه می نماید، پس با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*