ویژگی های مشترک افراد موفق و ثروتمند

ویژگی های مشترک افراد موفق و ثروتمند

راه ثروتمند شدن افراد شاید منحصربه‌فرد باشد، اما اشتراکات خاصی در بین ثروتمندترین افراد جهان وجود دارد. طبق یک تحقیق روی ۱۷۷ میلیاردر خودساخته در طی ۵ سال مشخص شد که آنها ۶ ویژگی مشترک دارند. در ادامه نتایج این تحقیق را ارائه کرده‌ایم که به شرح ذیل می باشد:

ویژگی های مشترک افراد موفق و ثروتمند

عشق به کار

هر کارآفرین ثروتمندی که به ثروت باورنکردنی رسیده، عاشق کارش بوده است. عشق حتی جلوتر از تحصیلات، هوش و مهارت قرار گرفته و با اینکه شاید سایر ویژگی‌ها در این افراد به چشم نخورد، اما عشق را در زندگی دارند. عشق باعث جذاب شدن کار می‌شود، به شما انرژی، پشتکار و تمرکز مورد نیاز برای غلبه بر شکست‌ها، اشتباهات و مشکلات را می‌دهد.

پشتکار

میلیاردرهای خودساخته، به خصوص در مواجه با شکست‌ها، پشتکار دارند. ۲۷ درصد از ثروتمندان این تحقیق، حداقل یک بار در کسب و کار خود شکست خورده‌اند؛ اما بعد خود را پیدا کرده و دوباره تلاش کرده‌اند. خاصیت پشتکار این است که به شما اجازه توقف نمی‌دهد و به کمک آن می‌فهمید که اشکال کار کجا بوده و آنقدر به تلاش خود ادامه می‌دهید تا راه درست را پیدا کنید. پشتکار بزرگ‌ترین عامل خوش شانسی است.

تمرکز

تمرکز بسیار مهم است و با هدف‌گذاری شروع می‌شود. افراد ثروتمند نه تنها اهداف ماهیانه و سالانه دارند، بلکه ۶۷ درصد آنها، اهدافشان را می‌نویسند. بنابراین می توان گفت: موفقیت یک روند است که با نوشتن زندگی مطلوب‌تان روی کاغذ آغاز می‌شود. این نوشته، به عنوان طرح اصلی موفقیت در نظر گرفته می‌شود زیرا بدون داشتن اهداف بلند مدت، احتمالاً در رویا دست و پا می‌زنید و در نهایت شکست می‌خورید. افراد ثروتمند برای اینکه تمرکز داشته باشند، تماشای تلویزیون و وقت‌گذرانی در اینترنت را قطع کرده، خواب کافی دارند و در کارها تعلل نمی‌کنند.

اخلاق کاری

ثروتمندترین و موفقیت‌ترین افراد، ساعات بیشتری را به کار اختصاص داده و از آن لذت می‌برند. ۸۶ درصد این افراد به طور میانگین ۵۰ ساعت یا بیشتر در هفته کار می‌کنند و تنها ۶ درصد از این افراد ثروتمند از کار خود ناراضی بودند. حدود ۵۰ درصد این افراد حداقل ۳ ساعت قبل از شروع روز کاری از خواب بیدار می‌شدند.

عاشق یادگیری

با اینکه افراد ثروتمند وقت زیادی را برای تحصیلات رسمی صرف نمی‌کنند، اما ارزش یادگیری بعد از دوران دانشگاه را می‌دانند. آنها ترجیح می‌دهند یاد بگیرند تا اینکه وقت خود را به خوشگذرانی بگذرانند. ۸۸ درصد از افراد این پژوهش، خیلی پیش‌تر از ثروتمند شدن، خود را عادت داده‌اند تا روزی ۳۰ دقیقه یا بیشتر را به مطالعه خودآموزی بپردازند. همین یک عادت ساده روزانه به آنها کمک کرده ویژگی‌های شناختی خود را ارتقا دهند که بعدها در زندگی، نقش مهمی در موفقیت‌شان ایفا کرده است.

صبور بودن

ثروتمندان نه تنها در مواجه با ناملایمات، صبور هستند، بلکه در تقابل با سایر افراد نیز باید صبر داشته باشند. آنها به اهمیت استراتژیهای نرم، آداب معاشرت خوب و برقراری رابطه با بقیه افراد جاه طلب پی برده‌اند. آنها می‌دانند که چطور به دیگران واکنش داده و چه کار خاصی انجام دهند و موفقیت را مدیون تیمی از افراد جویای موفقیت، می‌دانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*