چرا کارآفرینی از اهمیت زیادی برخوردار است؟

چرا کارآفرینی از اهمیت زیادی برخوردار است؟

کارآفرینی، فرآیندی پویا در جهت افزایش ثروت و ارزش آفرینی است که به رفاه شخص کار آفرین می انجامد. علاوه بر این مقدار زیادی خدمات و کالای مرغوب را در اختیار جامعه قرار داده و باعث افزایش رفاه اجتماعی نیز می شود. شخص کارآفرین، عمل محور است و انگیزه و روحیه زیادی برای تحقق اهدافش دارد.

در واقع کارآفرین، چیزی را می بیند که دیگران به آن توجه نکرده اند و بر اساس آن اقدام می کند. در نتیجه می توان گفت کارآفرینان نبض اقتصاد و جامعه را در دست گرفته و آن را به سمت پیشرفت و رفاه سوق می دهند. برای اینکه با اهمیت کارآفرینی آشنا شوید با ما همراه باشید.

رشد کارآفرینی در دنیا

کارآفرینی به سرمایه گذاری جدید به خصوص سرمایه گذاری های کوچکی می گویند که به منظور تحقق ایده های نوآورانه کارآفرینان انجام می شود. بنابراین، پیشرفت یا تاسیس شرکت های کوچک، کمک ویژه ای است که کارآفرینی به هر اقتصادی در جهان می کند. طبق آمار، هر سال تقریباً نیم میلیون شرکت کوچک در اقتصاد ایالات متحده تاسیس می شود و همین موضوع نشان دهنده اهمیت آن است.

ایجاد فرصت های شغلی

شرکت های کارآفرینی سهم بزرگی از شغل های جدید را به خود اختصاص داده اند و مشاغلی با سطح مقدماتی برای کارمندان غیرمتخصص ارائه می کنند که به آموزش یا کسب تجربه نیاز دارد. این شرکت های کوچک، تنها شرکت هایی هستند که افراد زیادی را در طول سال به استخدام خود در می آورند و برای آنها تولید شغل می کنند. علاوه بر این، سرمایه گذاری کارآفرینی (entrepreneurial venture)، نیروی کار باتجربه را برای صنایع بزرگ، آماده و معرفی می کند.

کارآفرینی باعث نوآوری می شود

کارآفرینی باعث نوآوری شده و باعث اختلال در نظم حالت فعلی می شود. در واقع پا را فراتر از کشف و اختراع می گذارد و به پیاده سازی و تجاری سازی نوآوری ها می پردازد. کارآفرین باعث بروز نوآوری، تحقیق و توسعه می شود و علاوه بر پرورش نوآوری ها و سرمایه گذار های جدید(محصولات، تکنولوژی، بازار، کیفیت کالا و غیره) را به اقتصاد کشورها عرضه می کند و باعث افزایش تولید ناخالص داخلی و استاندارد زندگی مردم می شود.

تاثیر کارآفرینی بر بهبود جامعه

وقتی شرکت های کارآفرینی کوچک دست به استخدام افراد در مشاغل متنوع می زنند، اوضاع جامعه بهتر می شود. به این ترتیب امکانات خرده فروشی افزایش یافته، مردم بیشتری صاحب خانه می شوند، محله های فقیرنشین کمتر شده، استانداردهای بهداشتی بهتر می شود و لذا هزینه بالاتری برای آموزش، تفریح و فعالیت های مذهبی اختصاص می یابد. بنابراین، کارآفرینی منجر به ثبات بیشتر و کیفیت بالاتر زندگی اجتماعی می شود.

چرا کارآفرینی از اهمیت زیادی برخوردار است؟

نتیجه شکست در کسب و کار

فروپاشی صنایع بزرگ تقریبا آسیب شدیدی به توسعه جامعه، شرایط اقتصاد کشور و وضعیت مالی افراد می زند. کارمندان کار خود را از دست می دهند، تامین کنندگان و نهادهای مالی مجبورند با مشکلات جبران این ضرر دست و پنجه نرم کنند. مشتریان نمی توانند از کالا یا خدمات مورد نظرشان استفاده کنند و دولت، مالیات مرتبط با این صنایع را از دست می دهد. اما این موضوع در صورت شکست کارآفرینی اتفاق نمی افتد زیرا تاثیر چندانی بر اقتصاد نمی گذارد و پیامدهای سیاسی هم در پی ندارد.

یکپارچگی سیاسی و اقتصادی خارجی ها

کارآفرینی موثرترین راه برای گرد هم آوردن افرادی است که احساس می کنند با اقتصاد بیگانه اند. اقیلت ها، مهاجرها و زنان به راحتی به کارآفرینی ملحق می شوند و به این ترتیب به توسعه جامعه ای مرکب از همه اقشار مردم کمک می کند.

کارآفرینی بستری برای ماجراجویان

کارآفرینی بستری آماده برای ماجراجویان بی تجربه است و هر شخصی می تواند ایده سرمایه گذاری خود را آغاز کند (که شاید حتی در نهایت یک شرکت عریض و طویل بشود). تمام سرمایه گذاری های بزرگ صنعتی از همین شرکت های کارآفرینی کوچک آغاز شده اند. بنابراین، کارآفرینی باعث ایجاد طیف گسترده ای از سرمایه گذاری در هر اقتصادی می شود.

افزایش استاندارد زندگی

استاندارد زندگی مبتنی بر میزان افزایش مصرف انواع کالاها و خدمات در طول یک دوره مشخص توسط افراد خانواده است، پس در دسترس بودن محصولات مختلف در بازار اهمیت زیادی دارد. کارآفرینی نیز همین کار را انجام می دهد و انواع و اقسام محصولات را با نوآوری هایشان در اختیار جامعه قرار می دهد. به این ترتیب، درآمد افراد شاغل در شرکت های کارآفرینی افزایش می یابد و می توانند خدمات یا محصولات بیشتری را مورد استفاده قرار دهند. در واقع کارآفرینی باعث ارتقای استاندارد زندگی مردم یک کشور می شود.

ترویج تحقیق و توسعه

کارآفرینی، نوآوری است و از این رو، ایده های نوآورانه کالاها و خدمات باید با آزمایش مورد بررسی قرار بگیرند. بنابراین، کارآفرینی، منابع مالی لازم برای تحقیق و توسعه را در اختیار دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی قرار می دهد که باعث ترویج توسعه عمومی، تحقیق و توسعه اقتصادی می شود. و در نتیجه رفاه در همه زمینه های زندگی اقتصادی، تکنولوژی و فرهنگی مردم پدیدار می شود.

گروه کلید با دارا بودن تیمی از کارشناسان مجرب به افراد و سازمان های مختلف مشاوره کارآفرینی، مشاوره کسب و کار می دهد پس با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*