۶ نکته جادویی برای کسب درآمد بیشتر از تبلیغات اینستاگرام

6 نکته جادویی برای کسب درآمد بیشتر از تبلیغات اینستاگرام

اینستاگرام هیچ زمانی تا این حد محبوب و مشهور نبوده است. از زمان آغاز به کار در سال ۲۰۱۰ همیشه شتابی عجیب برای موفقیت داشته و به نظر می رسد که پس از خرید امتیاز این اپلیکیشن توسط فیسبوک، این اپلیکیشن سوار بر یک موتور جت شده و شتابان به سمت قله های دنیای فناوری پرواز می کند.

براساس آمار eMarketer، تعداد شرکت هایی که از اینستاگرام برای تبلیغات استفاده می کنند هر سال بیشتر شده و این تعداد خیلی زود از تمامی دیگر کانال های اجتماعی پیشی می گیرد. در حال حاضر اینستاگرام به یکی از برترین کانال های تبلیغات برای بازاریاب ها تبدیل شده است. دلیل این امر این حقیقت است که رسانه های بصری کاربرد بسیار بیشتری نسبت به کانال های سنتی آنلاین بازاریابی برای جذب مخاطب دارند. همچنین تعیین اینکه آیا این محبوبیت به دلیل گسترش فناوری تلفن همراه ایجاد شده است یا استفاده گسترده از برنامه های گوشی های هوشمند و تبلت دشوار است.

عمده موفقیتی که بازاریاب‌ها توانسته‌اند از بخش تبلیغات اینستاگرام به دست آورند ناشی از الگوریتم تبلیغات داده بنیان شرکت فیسبوک است. ترکیب دو پلتفرم تبلیغاتی امکان هدف قرار دادن انبوهی از مخاطبان را به وجود می‌آورد، از اطلاعات جمعیتی اولیه گرفته تا تحلیل‌ها در مورد رفتار و علایق کاربران.

هرچند، استفاده از این پلتفرم قدرتمند لزوماً موفقیت هر کمپینی را تضمین نمی کند. مخاطبان در بسیاری از مواقع تنوع طلب بوده و تبلیغات شما باید فرای روش های سنتی حرکت کند تا اینکه در بازار رقابت قد علم کند و چشم اندازها و مشتریان جدیدی را جذب خود نماید. در ادامه به شما نشان می دهیم که چطور بیشترین بهره را از کمپین های تبلیغاتی در اینستاگرام ببرید.

از ویژگی جدید “زوم کردن” در اینستاگرام استفاده کنید

اخیراً اینستاگرام سرویسی را به روزرسانی کرده که به شما امکان می دهد تا در تبلیغات اینستاگرامی از بازاریابی با تکیه بر نمای نزدیک استفاده کنید. ویژگی جدید “زوم کردن” اینستاگرام به کاربران امکان می دهد تا بر روی تصاویر و ویدئوها زوم کنند. دلیل اضافه کردن این ویژگی درخواست زیاد کاربران این اپلیکیشن بوده است.

زمان زیادی طول نکشید که برندها از این ویژگی‌ها استفاده کردند. بعضی از شرکت‌های خوش ذوق حتی از تصاویر آهسته و فیلترهای جدید نیز برای ارتقای این قابلیت منحصر به فرد استفاده کردند. هر ویژگی جدید فرصت هایی را برای برندها به منظور توسعه خلاقیت و یافتن راه های جدید برای جلوه دادن به تبلیغاتشان عرضه می نماید. هدف نهایی کنار زدن رقبای قدر و قدرتمند در بازار است.

از ویژگی جدید "زوم کردن" در اینستاگرام استفاده کنید

ویژگی “زوم کردن” به شما در افزایش مشارکتتان در تبلیغات اینستاگرام کمک میکند، به ویژه اگر رازی جذاب را در تبلیغ خود قرار داده باشید که کاربر مجبور به کشف آن شود. با ارائه محتوایی تعاملی که کنجکاوی کاربران را تا سر حد ممکن می رساند، خیلی راحت می توانید آنها را به سمت تبلیغات خودتان بکشید، مثل طعمه ای که در قلاب گیر افتاده است.

بهترین محتوای خود را به رخ کاربران بکشید

راهبرد رایجی که شرکت‌ها برای خلق محتوای جدید در تبلیغات استفاده می‌کنند این است که یک خط داستانی را تهیه و برای همان محتوایی را آماده می سازند. اگر به دنبال تأثیرگذاری بیشتر تبلیغات خودتان هستید، از این روش در اینستاگرام نباید بهره ببرید. شما انبوهی از محتوای ارزشمند در اختیار دارید که کاربران با آنها آشنا هستند. برای این کار به پست‌های قبلی رجوع کرده و تصاویری را انتخاب کنید که بیشترین توجه را از سوی کاربران به خود جلب می کنند. همان پست‌ها را مجدداً به عنوان تبلیغ استفاده کنید تا حجم انبوهی از مخاطبان دوباره به سراغ شرکت شما بیایند. شرکت Paper Boat Drinks همین کار را انجام داده. در ادامه پست اصلی این شرکت بر روی صفحه اینستاگرام ارائه شده.

 بهترین محتوای خود را به رخ کاربران بکشید

پس از مشاهده رضایت کاربران از پست اولیه، این شرکت تصمیم گرفت تا دوباره از این عکس و نوشته اش برای ساخت یک تبلیغات اینستاگرامی استفاده کند. در انتهای کمپین ۶ هفته ای این تبلیغ، بیش از ۲۶ هزار بازدید از این تبلیغ صورت گرفت، انبوهی از نظرات مطرح شد و افزایشی شگرف در شناسایی این برند به دیگر کاربران رخ داد.

باید این حقیقت را مد نظر قرار بدهید که هر کمپین تبلیغاتی که به راه می‌اندازید قرار نیست با یک موفقیت عظیم همراه باشد. با این حال، با استفاده از چیزی که میدانید مورد توجه کاربران است می‌توانید احتمال موفقیت خودتان را دوچندان کنید.

روند هدف قراردادن مخاطبان را بهبود ببخشید

این حقیقت که اینستاگرام از داده های گسترده مرتبط با کاربران در پلتفرم تبلیغات فیسبوک بهره می برد به این معناست که می توانید تمرکزی وسیع بر مخاطبان اینستاگرام داشته باشید. ولی باید با نحوه بهره گیری از جنبه های مختلف این پلتفرم آشنا باشید تا اینکه بتوانید نهایت بهره را از آن ببرید. فارغ از مکانیسم‌های استاندارد هدف قرار دادن مخاطبان، ویژگی‌های دیگری وجود دارد که به شما در محدود ساختن گستره جستجو کمک می کنند.

مخاطب مشابه: ویژگی “مخاطب مشابه” (lookalike audience) به شما اجازه می‌دهد تا مخاطبانی سفارشی را برای تبلیغ خود خلق کنید که مشابه با فالوورهای فعلی صفحه اینستاگرام شما هستند. این کار به شما امکان میدهد تا افرادی با علائق، رفتارها و پیشینه یکسان با مخاطبان فعلی را جذب کنید.

بازاریابی مجدد: فیسبوک دارای اپلیکیشنی است که از طریق آن می توانید رفتار بازدید کننده ها از صفحه اینستاگرام را رصد کنید. اگرچه هدف اصلی این اپلیکیشن نظارت و ردیابی فعالیت بازدیدکننده هاست، ولی می توان از آن برای هدف گیری تبلیغات استفاده کنید.

بنابراین می‌توانید مخاطبانی را انتخاب کنید که فقط از وب سایت شما بازدید کرده‌اند. همچنین دیگر ویژگی‌های متمایز کننده را نیز می‌توانید به کار برید، برای نمونه هدف قراردادن افرادی که برای چندین سال از وب سایت شما بازدید و استفاده کرده اند.

استفاده از پیشرفته ترین ویژگی های هدف یابی باعث می شود تا تبلیغ شما در برابر چشمان مناسب ترین مخاطبان قرار گیرد. همین امر آمار و تعداد کلیک خوردن سایت شما را بالا می برد. بنابراین زمان بیشتری را برای آزمایش بر روی این دسته از ویژگی‌های جذب مخاطب اختصاص دهید چون قادرند به شکلی شگفت انگیز بر عملکرد کمپین تبلیغاتی شما تأثیر بگذارند.

اجازه ندهید تا تبلیغتان شبیه به تبلیغ به نظر برسد

اگر به دنبال این هستید که مشارکت کاربران را ارتقاء دهید و تبلیغات شما در اینستاگرام بیش از گذشته دیده شود، نباید اجازه دهید تا تبلیغتان شبیه به تبلیغ باشد. مخاطب نسبت به پست‌هایی که دارای محتوای طبیعی است واکنش بهتری نشان می دهد. استفاده از مردم واقعی درون تصاویر و ویدئوها خیلی مهم است. تصاویری که در آنها از صورت انسان استفاده شده باشد ۳۸ درصد بیشتر از دیگر انواع تصاویر مورد توجه قرار می گیرد.

اجازه ندهید تا تبلیغتان شبیه به تبلیغ به نظر برسد

نباید این حس به کاربران منتقل شود که شما همیشه به دنبال فروختن چیزی به آنها هستید. با وجود اینکه بعضی کاربران اصلاً توجهی به تلاش های بازاریابی نمی‌کنند، ولی شما باید طبیعی ترین تجربیات خرید را خلق کنید. به همین دلیل، تبلیغات را به شکلی دقیق طراحی کنید. زمانی که برای یک تبلیغ جدید در اینستاگرام آماده می شوید، پست هایی با ارزش بالا و هماهنگ با موضوع تبلیغتان در صفحه خود قرار دهید.

پس از اینکه تبلیغ شروع شد، چند پست عالی مشابه در صفحه تان قرار دهید؛ زیرا خلق یک موضوع برای تبلیغ به انتقال نرم تر و واقع بینانه تر هدف شما منتهی می شود.

از ویدئو برای تبلیغ استفاده کنید

وقتی مردم عادی به اینستاگرام فکر می‌کنند، به ویژه افرادی که از این اپلیکیشن هیچ استفاده ای نمی‌کنند، احتمالاً مجموعه ای بی انتها از تصاویر ثابت را در ذهنشان متصور می شوند. این افراد فراموش می کنند که اینستاگرام یک کانال فوق العاده برای تبلیغ با کمک ویدئوهاست.

ویدئوها همیشه توجه کاربران را به خود جلب می‌کنند چون از محتوای پیرامونشان یک سر و گردن بالاتر هستند. مردم عاشق دیدن ویدئو هستند، حتی اگر کوتاه باشند. زمانی که اینستاگرام ویدئو را در ساختار کاری خود قرار داد، بیش از ۵ میلیون ویدئو در ظرف ۲۴ ساعت به اشتراک گذاشته شد. اگر ویدئو محصولات را در برابر مشتریان به نمایش بگذارید، احتمال خرید دو برابر می شود، به ویژه اگر ویژگی تماس آنی نیز به آن اضافه شده باشد. اگر هنوز از نحوه خلق یک ویدئوی با کیفیت بالا اطمینان ندارید، می توانید از یک ابزار مشابه InVideo استفاده کنید که دارای یک مجموعه عظیم از الگوهای از پیش ساخته و قابلیت ساخت تبلیغ ویدئویی است.

اگر برای انتخاب مواد مناسب برای تولید یک ویدئوی تبلیغاتی با مشکل روبرو هستید، به مخاطب خود تکیه کنید. محتوای ساخته شده توسط مخاطب یک ابزار قدرتمند برای ایجاد اعتماد در جامعه کابران است. ویدئوهای کاربران را سازماندهی کنید یا اینکه آنها را با محصولات خودتان ادغام کنید. اشتیاق و علاقه کاربران برای برند را برای همه به اشتراک بگذارید و ویدئوها را از طریق تبلیغات به نمایش درآورید.

استفاده از ویدئو در تبلیغ اینستاگرام

داستانتان را با چرخه ای از تصاویر بیان کنید

شما برای تبلیغ در اینستاگرام اصلاً به استفاده از یک تصویر مجزا و تک محدود نیستید. این پلتفرم بر یک چرخه از تصاویر استوار است که به شما اجازه می دهد تا تصاویر بیشتری را برای کاربران خود به نمایش در آورید.

اگر به دنبال فروش یک محصول یا خدمات خاص هستید، داستانی را از طریق محتوای تصاویر به خورد خواننده دهید تا اینکه بیشتر او را درگیر سازید. مخاطب را با یک خط داستانی متشکل از چندین تصویر اعجاب برانگیز شدیداً درگیر کنید به طوریکه این تصاویر هم نشان دهنده بهترین بخش های برند شما باشند و هم به روشی معنادار با مخاطب ارتباط برقرار کنند. از تصاویری استفاده کنید که تجربه شخصی خودتان از یک محصول یا خدمات را نشان می دهد. با کمک این ویژگی چرخه تصاویر، می‌توانید ارتباطی را بین تمامی فریم ها خلق کنید، داستانی را شکل دهید و خیلی ظریف میزان فروش خود را از طریق تبلیغات ارتقاء دهید.

 گروه کلید (KSYKG) خدمات مشاوره و اجرای پروژه های بازاریابی اینترنتی و بازاریابی دیجیتال را توسط کارشناسان مجرب ارائه می نماید، جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*