40 ویژگی که نشان می دهید شما کارآفرین هستید

دو نوع شخصیت در دنیا وجود دارد: کارآفرین و سایر افراد. کارآفرینان افرادی هستند که دست به خلاقیت می زنند و اصول زندگی خود را دارند. کارآفرینان،‌ گروه خاصی از افراد هستند که عاشق حل مشکلات خاص و ایجاد راهکار برای آن هستند. شاید شما هم ویژگی های یک کارآفرین را داشته باشید و به فکر راه انداختن کسب و کار خودتان هستید، ‌اما این کار یک شبه اتفاق نمی افتد. شاید هم ایده های گوناگونی به ذهن تان خطور کرده است، اما هرگز آن ها را عملیاتی نکرده اید. در هر حال می خواهیم ۴۰ ویژگی را به شما بگوییم که با داشتن آنها می توانید یک کارآفرین باشید. اگر یکی از این موارد را در وجود خود دارید، شاید شما نیز جزو کارآفرینان قرار گیرید و اگر با همه ۴۰ مورد رابطه برقرار می کنید، قطعا یک کارآفرین هستید.

۱- در تنهایی، احساس راحتی می کنید.

برای کارآفرینی باید شب ها به تنهایی به انجام کارهایی بپردازید که هیچکس از پس آن برنمی‌آید. پس برای کارآفرینی باید لحظات زیادی را به تنهایی بگذرانید و در این لحظات است که می توانید بدون هیچ کمکی، به خودتان روحیه و انرژی دهید.

۲- می توانید آرزوهای بزرگ داشته باشید.

کارآفرینان، فکرهای بزرگی دارند و می توانند آنچه که در آینده رخ می دهد را در ذهن خود مجسم کنند.

۳- می دانید چطور از عهده کارهای کوچک برآیید.

کارآفرینان از پس کارهای کوچک برمی آیند و برای رسیدن به اهداف بزرگتر، با آغوش باز از ایده انجام کارهای کوچک استقبال می کنند.

۴- عطش خلاقیت هر روز صبح در وجود آنها شعله می کشد.

کارآفرینان هر روز با حس ایجاد کردن و خلاقیت،‌ ساختن چیزهای مختلف و رسیدن به اهداف شان از خواب بلند می شوند.

۵- خیلی مطالعه می کنید.

هرچه وسعت دانش و آموخته های یک فرد بیشتر باشد،‌ می تواند موفقیت های بیشتری به دست آورد. اگر می خواهید یک کارآفرین موفق باشید، باید خود را موظف به مطالعه بیشتر کنید.

۶- ارزش تحصیلات برای شما خیلی بیشتر از تفریح و سرگرمی است.

کارآفرینان در هر شرایطی حتی تماشای تلویزیون به دنبال محتواهایی هستند که خیلی بیشتراز آنکه باعث سرگرمی و خنده آنها شود، به دانش آن ها بیفزاید. در واقع دوست دارند از دنیای اطراف شان اطلاعات بیشتری به دست آورند و بفهمند چطور می توانند به بهبود شرایط پیرامون شان کمک کنند و کارآفرین کارآمدتری باشند.

۷- از سختی راه نمی ترسید.

کارآفرینان،‌ افرادی هستند که باید دست به انتخاب های دشوار بزنند و با شرایط دشوار دست و پنجه نرم کنند. این افراد می دانند که بین لحظات سخت و موفقیت،‌ رابطه ای مستقیم وجود دارد. هر چه با شرایط سخت تری روبرو شوید، احتمال رسیدن به یک موفقیت بزرگ بیشتر خواهد بود.

۸- شما از یک الگو و اسوه پیروی می کنید

بهترین کارآفرینان معمولاً اشخاصی را به عنوان الگوی خود دارند که او را ستوده و راهش را در پیش می گیرند. کارآفرینان، چه در زندگی شخصی و چه در زندگی شغلی، افراد موفق را شناسایی کرده و مراحل پیشرفت آن ها را سرلوحه زندگی خود قرار می دهند.

۹- برای کار سخت ارزش قائل هستید.

بهترین کارآفرینان از اینکه برای انجام کارها،‌ دست خود را کثیف کنند و تا اواخر شب بیدار بمانند، ترسی ندارند و کار و تلاش طاقت فرسا ارج می نهند.

۱۰- برای کار هوشمندانه ارزش قائل هستید.

بهترین کارآفرینان عاشق کارهای سخت هستند اما برای انجام کارهای هوشمندانه تمرکز بیشتری از خود نشان می دهند. اگر دائما به دنبال راه هایی هستید که موثرتر و کارآمدتر باشید،‌ احتمال بیشتری برای دستیابی به مزیت رقابتی خواهید داشت.

۱۱- اعتماد به نفس دارید.

بهترین کارآفرینان مطمئن هستند که می توانند ارزشی را به مشتریان خود ارائه کنند.

40 ویژگی که نشان می دهید شما کارآفرین هستید

۱۲- نگران هستید.

حس نگرانی و تزلزل، چیزی است که می تواند برای هر کسی حتی افراد مشهور پیش آید. این حس باعث افزایش شور و شوق کارآفرینان برای پیشرفت مستمر است و آنها را به سمت انجام کارهای دشوار پیش می برد.

۱۳- از وضعیت متوسط متنفر هستید.

کارآفرینان معمولاً از حد وسط (نه خوب و نه بد) متنفر هستند.

۱۴- از شکست ناراحت نمی شوید.

کارآفرینان از زمین خوردن و شکست نمی ترسند. آنها می دانند که شکست بخشی از مسیر است و دوست دارند با کمی تلاش بیشتر و دست و پنجه نرم کردن با مشکلات، ‌به اهداف بزرگتری برسند.

۱۵- با این سوال مواجه شده اید که آیا بیش فعال هستید.

موسس ایکیا و همینطور موسس موبایل ویرجین، هر دو اعلام کرده اند که بیش فعال بودن،‌ قدرت برتر آنها در تحقق موفقیت هایشان بوده است. کارآفرینان اغلب دائما در حال فکر کردن و حرکت هستند.

۱۶- با آغوش باز به استقبال مشکلات می روید.

بهترین کارآفرینان وقتی به مشکلی می خورند که از آن متنفر هستند، فکر و ذکرشان پیدا کردن راهکاری برای برطرف کردن آن می شود.

۱۷- نیازی نمی بینید که دیگران شما را دوست داشته باشند.

کارآفرینان می دانند که تصمیمات شان اغلب باعث رنجش و آزار دیگران می شود. دستیابی به موفقیت بدون رنجش حداقل یک نفر، چالش برانگیز است و کارآفرینان این واقعیت را درک کرده و پذیرفته اند.

۱۸- شما می توانید در هر جایی کار کنید.

فرقی نمی کند که در هواپیما باشید یا تاکسی،‌ به عنوان یک کارآفرین می دانید که می توان در هر زمان و هر مکانی مشغول به کار شد.

۱۹-از اینکه کسی مدیر شما باشد، خوش تان نمی آید.

اگر در حال حاضر در جایی استخدام هستید و از مدیرتان متنفرید، شاید وقت آن باشد که شغل خودتان را دست و پا کنید. خود اشتغالی می تواند اولین و بزرگترین گام به سمت فصل جدیدی از زندگی تان باشد.

۲۰- بلاگ ها را مطالعه کرده و در خبرنامه های کسب و کار عضو می شوید.

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که بخش های کسب و کار وب سایت ها را مطالعه کرده یا در خبرنامه های آنها عضو می شوید،‌ واضح است که به دنبال رشد و پیشرفت شغلی و شخصی هستید.

۲۱- عاشق برنامه ریزی هستید.

آیا جزو افرادی هستید که برای آخر هفته خود برنامه ریزی می کنید و همه افراد اطراف خود را مدیریت می کنید؟ اگر پاسخ تان مثبت است،‌ نشانه های رهبری و مدیریت را دارید. این دو ویژگی مهم در کارآفرینان بزرگ و مطرح به چشم می خورد.

۲۲- فردی با عزم و اراده راسخ هستید.

بهترین کارآفرینان،‌ افرادی جنگجنده و مصمم هستند. این افراد اصلاً تمایلی ندارند که تحت هیچ شرایطی کاری اضافه تر از حد نیاز انجام دهند. برخی افراد برای تلفن کردن به شخص مربوطه با استرس زیادی مواجه می شوند،‌ اما یک کارآفرین این کار را به راحتی انجام می دهد یا درخواست ملاقات با شخص مربوطه که از نظر دیگران غیرممکن است، برای کارآفرین سد بزرگی محسوب نمی شود. کارآفرینان پافشاری زیادی برای رسیدن به خواسته های خود دارند و تمام تلاش خود را برای محقق کردن رویاهایشان انجام می دهند.

۲۳- عجیب و غریب هستید.

اگر دیگران فکر کنند که شما عجیب و غریب هستید،‌ اصلاً بد نیست. کارآفرینان به ندرت شبیه بقیه انسانها هستند یا حداقل فقط افرادی که آنها را می شناسند می توانند درک کنند که این افراد ویژگی های غیرمعمول و عجیبی دارند.

۲۴- عاشق بحث کردن هستید.

کارآفرینان با بحث های متفکرانه مشکلی ندارند. اکثر آنها یک گفتگوی معنادار و عمیق را به یک صحبت بی هدف و بی معنی درباره آب و هوا و … ترجیح می دهند.

۲۵- دائماً به دنبال پریز می گردید.

هر جایی که می روید به دنبال پریز برق هستید. خوب هر جایی که یک پریز وجود داشته باشد، امکان کار کردن نیز هست.

۲۶- هر جا می روید وای فای را چک می کنید.

در این زمانه، ‌به ندرت می توان هتل یا ویلایی را پیدا کرد که فاقد وایفا باشد. کارآفرینان همیشه مطمئن می شوند که در مقصدشان وای فای وجود داشته باشد و در غیر این صورت به جای دیگری می روند.

۲۷- به طور کلی به مردم علاقه دارید.

کارآفرینان عاشق کارهای خود هستند و در عین حال ارتباط عمیقی با انسان های دیگر دارند. بهترین کارآفرینان عاشق تماشای مردم و صحبت با آنها هستند زیرا می توانند با زندگی مردم و دیدگاه های شخصی شان آشنا شوند.

۲۸- با افراد باهوش تر از خودتان وقت می گذرانید.

بهترین کارآفرینان، برای رابطه شان ارزش قائل هستند و با کسانی ارتباط دارند که به رشد و پیشرفت شان کمک می کند. آنها با کسانی رابطه برقرار می کنند که تفکرشان را به چالش کشیده و باعث پیشرفت شخصی و حرفه ای آنها می شوند.

۲۹- به دنبال مشاور هستید.

بهترین کارآفرینان،‌ یک مشاور دارند تا زمانی که به دنبال مشورت هستند بتوانند به او مراجعه کنند.

۳۰- به افزایش بهره‌وری و کارایی در تمام جنبه‌های زندگی اهمیت می دهید.

آیا از اپلیکیشن های استارتاپی جدید استفاده می کنید؟ اگر پاسخ تان مثبت است، پس به افزایش بهره‌وری و کارایی در تمام جنبه‌های زندگی از طریق تکنولوژی و بهینه سازی آن اهمیت می دهید. این ویژگی کارآفرینانی است که برای وقت خود ارزش قائل هستند و با آغوش باز از کارآمد شدن زندگی شان استقبال می کنند.

۳۱- شما براساس تقویم تان زندگی می کنید.

کارآفرینان برای اول صبح تا آخر شب خود، کارهای زیادی را برنامه ریزی می کنند. به همین دلیل به شدت به تقویم خود وابسته اند و از آن به عنوان نقشه راه استفاده می کنند زیرا کارهایی که باید هر روز انجام دهند را به آنها یادآوری می کند.

۳۲- نوجوانی پر جنب و جوشی داشته اید.

کارآفرینان اغلب خاطرات زیادی از دوران نوجوانی خود درباره تجربه بازاریابی و فروش از چیزهای کوچک مانند: آبمیوه، شکلات و … دارند.

۳۳- خودتان مدیر هستید.

کارآفرینان اصلاً محتاج یک رئیس نیستند که به آنها امر و نهی کنند و بگویند که یک پست برای وبلاگ بنویسید یا نامه تشکر برای مشتریان بفرستید. این افراد برای پیشبرد کسب و کارشان به هدایت و راهنمایی شخص دیگری نیاز ندارند.

۳۴- به وقت اهمیت می دهید.

کارآفرینان می دانند که وقت مهمترین دارایی آنها است و تا حد ممکن در حفظ و حراست از آن می کوشند.

۳۵- دوست دارید که به دیگران ثابت کنید اشتباه می کنند.

شاید مسخره و بچه گانه به نظر برسد ولی اغلب کارآفرینان تلاش می کنند به کسانی که به آنها شک دارند، آنها را نمی پذیرند یا مورد تمسخر قرار می دهند، ثابت کنند که اشتباه می کنند. این افراد ممکن است همسر، فرزند، والدین یا حتی معلم باشد که می تواند انگیزه ای برای کارآفرینان شده و انرژی زیادی را در آنها شعله ور کند که به سمت جلو رفته و طرز فکر اشتباه آنها را با موفقیت خود ثابت کنند.

۳۶- فردی کوشا هستید.

کارآفرینان به قانون تعادل آشنا هستند و اگر طرف مقابلشان تلاش شبانه روزی داشته باشد،‌ آنها نیز همگام با او پیش می روند و تلاش خود را مطابق با او می کنند.

۳۷- همیشه به دنبال فرصت می گردید.

کارآفرینان به هر جایی (این موضوع می تواند در سفر به دور دنیا یا یک وبگردی ساده باشد) که می روند به دنبال فرصت هایی برای کسب و کار جدید خود می گردند. این افراد،‌ مشکلات را به سرعت شناسایی کرده و به دنبال راهکارهایی برای آن می روند.

۳۸- تحقیق کردن به عنوان تفریح و سرگرمی شما محسوب می شود.

اگر در کنار صحبت و بحث با دیگران،‌ به تحقیق و بررسی در مجلات یا تحقیق در بازار می پردازید، شما جزو آن دسته از افرادی هستید که به دنبال حقیقت می گردید و این یکی از ویژگی های بارز کارآفرینان به حساب می آید.

۳۹- در اینستاگرام بیشتر به دنبال حساب های انگیزشی هستید.

اگر اینستاگرام شما،‌ فقط به حساب افراد و عکس های غذا محدود نیست و شامل حساب های انگیزشی متعدد می شود،‌ باید بدانید که یکی ازعلائم کارآفرینی را در خود دارید.

۴۰- از تغییرات استقبال می کنید.

در حالی که اکثر مردم، از ایده انجام یک کار جدید بیزار هستند، کارآفرینان با آغوش باز آن را می پذیرند. وقتی تغییرات باعث بروز نتایج بهتر می شود،‌ چرا که نه؟

کارآفرینی یک مسیر ارزشمند و در عین حال پر فراز و نشیب است. همین که بدانید شما یک کارآفرین هستید خود به شما انگیزه داده و باعث می شود همچنان به سمت تحقق رویاهای خود پیش بروید. در لحظات بحرانی می توانید به این لیست مراجعه کرده و بفهمید که شما شاخصه های لازم برای کارآفرین بودن و موفق شدن را در وجود خود دارید، ‌در مسیر درست قدم برمی دارید و می توانید مشکلات را به فرصت تبدیل کنید.

1 Comment

  1. معصومه یاری گفت:

    با فروشگاه اینترنتی هم میتونین یه کسب و کار جدید واسه خودتون راه بندازین و کار آفرین بشین برا خودتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*