۵ نکته در مورد برند سازی مجدد: به روز رسانی طراحی لوگوی برند در سال ۲۰۱۷

5 نکته در مورد برند سازی مجدد

نکات برندسازی مجدد: برندسازی مجدد و به روز رسانی طراحی لوگوی برند چیز جدیدی نیست، اما مطمئنا در حال عادی شدن است. برند سازی مجدد به طور معمول یک کار بسیار خطرناک و پر هزینه بوده است و این کار فقط زمانی اتفاق می افتد که شرکت ادغام می شد یا احساس می کرد لوگوی ده ساله اش کمی نیاز به تغییر دارد.

امروزه حتی جدیدترین شرکت ها و برند های تازه کار از تغییر کامل لوگوی خود خوشحال هستند زیرا احساس می کنند که شرکتشان به انجام این کار نیاز دارد. AirBnb و اینستاگرام هر دو لوگوی خود را در طی پنج سال اول فعالیت شان به طور کامل تغییر دادند.

در سال ۲۰۱۶ بسیاری از لوگوها تغییر کرد: از لوگوی قرمز و کهربایی ساده شرکت مسترکارد گرفته تا تغییر تایپوگرافی شرکت کالوین کلین به حروف بزرگ.

لوگوی کالوین کلین

در حالی که بسیاری از این به روز رسانی های جدید برند مورد قبول عموم مردم قرار گرفته است، اما قطعا همیشه این طور نبوده است. هیچ کس نمی خواهد اشتباهات شرکت گاپ یا آبر را تکرار کند.

لذا باید در به روز رسانی لوگوی برند خود به این ۵ نکته توجه نمایید:

چگونه روند طراحی ۲۰۱۷ را اجرا کنید.

روند کهنه و قدیمی در لوگو هنوز باقی است و به لحاظ احساسی مرتبط با مصرف کننده است. با این وجود، این به معنای طراحی لوگوی جدید به سبک قدیمی نیست. شرکت دوربین کوداک به جای برندسازی مجدد تصمیم گرفت نسخه جدیدی از طراحی قبلی خود را برای به روز رسانی لوگوی جدید خود ایجاد کند. این شرکت در لوگوی خود از اولین نماد رسمی خود استفاده کرد که پیتر جی استریچ آنرا در سال ۱۹۷۱ طراحی کرده بود.

لوگوی دوربین کوداک

رنگ قرمز و زرد باقی مانده به معنای دوران کودکی عکاسی است که همه ما به یاد داشته باشید، یعنی دورانی که حتی برنامه های عکاسی مدرن و فیلترهای آنها به طور خاطره انگیزی تلاش کرده اند به ما در شبیه سازی در گوشی های هوشمند کمک کنند.

روند طراحی مسطح مینیمالیستی همچنان در سال ۲۰۱۷ طراحی غالب است و در حالی که لوگوی مسطح هنگام انتقال معنی به برند های کاملاً جدید چالش برانگیزتر است، اما می تواند به روز رسانی خوبی برای برند های قدیمی تر باشد.

لوگوی سر شیر

برای مثال در نظر بگیرید چگونه مسابقات فوتبال حرفه ای لیگ برتر انگلیس در فصل ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ کار خود را شروع کرد. اصلاح لوگوی که در آن لوگوی سر شیر های مینیمالیستی دیده می شود. آنها می خواستند چیزی مدرن و انعطاف پذیر ایجاد کنند تا برای همه افراد شرکت کننده و هویت چند فرهنگی بازی مدرن جشن بگیرند. مینیمالیسم انعطاف پذیری تفسیر از اشکال ساده را برای مخاطبان جهانی به ارمغان می آورد.

لوگوی بی بی سی پلیر

خدمات آی پلیر بی بی سی به کودکان (آی پلیر کودکان)، از لوگوی جدید استقبال می کند که توالی علامت واژگان متحرک خوش بینانه است. این لوگو برای کودکان ۹ سال و کمتر از آن است و طرز برخورد کلمه کودک به آی پلیر که دارای رنگ های روشن و صدای زایلوفون و تکان خوردن است برای مخاطبان پر شور و پر انرژی لوگوی زنده به ارمغان می آورد.

متعادل کردن روند لوگوی ۲۰۱۷ با طول عمر

وقتی از طول عمر برای لوگو صحبت می شود، یکی از مهمترین ملاحظات روز مدرن اطمینان از این موضوع است که برند در سراسر نرم افزار جابجا خواهد شد. این یعنی چیزی که در برنامه گوشی هوشمند کوچک و به عنوان مثال، سربرگ چاپی شرکت ترجمه خواهد شد. این موضوعی است که سرویس Netflix با آن مواجه شده است و راه حل آن تاکنون اجتناب از به روزرسانی کامل لوگو و صرفاً معرفی لوگوی جدید برای نرم افزارهای آنلاین خود بوده است (شکل N قرمز بزرگ در برابر پس زمینه سیاه).

لوگوی نت فیکس

به این ترتیب آنها می توانند طول عمر برند موجود خود را در حین استفاده از روند مدرن در کانال های توزیع حفظ کنند.

خطر حرکت به سمت ساده سازی آنلاین این است که آرم ها ظاهراً می توانند در نسخه های اصلی مشابه ادغام شوند. لذا اینستاگرام و AirBnb هر دو در برندسازی مجدد خود این کار را انجام داده اند.

به همان اندازه که این طرح ها ممکن است کلی باشند، مسیر روند آنها نشان می دهد که برندهای قدیمی و جدید دیگر از آن تبعیت می کنند. علت واقعی طول عمر و رشد این برندها اطمینان از خلاقیت و منحصر به فرد بودن خود لوگو است. آیا این لوگو می تواند در فروشگاه های آنلاین برنامه قرار گیرد و همچنان با مردم ارتباط برقرار کند؟

به طور مشابه، روندهای رنگی سالانه می توانند به راحتی تحریک کننده باشند و همچنین می توانند سال ها خبرساز باشند (مانند تمرکز برندهای سازگار با محیط زیست و مدرن بر رنگ سبز).

با این حال، برخی از بزرگترین پیروزی های برند سازی صرفاً تک رنگ هستند (مانند لوگوی وولمارک فرانسکو ساروگلیا گرافیست ایتالیایی).

تفکر در مورد اینکه لوگو چه مقدار از پیام برند را می تواند انتقال دهد مهم است به ویژه وقتی که لوگو برای مطابقت با روندها تغییر رنگ دهد یا به روز شود، رنگ های آن کاملاً حذف شوند و لوگو فقط سیاه و سفید باشد.

چگونه از زیاده روی در طراحی مجدد لوگو اجتناب کنید.

توجه داشته باشید که زیاده روی در طراحی مجدد صرفاً مربوط به خود لوگو نیست، بلکه مربوط به اتفاقاتی است که در کسب و کار و اقتصاد گسترده تر بطور همزمان روی می دهد. اخیراً شرکت تحویل غذا دلیورو لوگوی خود را از حرف کانگورو به سمبل roo تغییر داده است. این را می توان بروز رسانی برند جدید دانست که به مرور زمان مدرن شده است، با این حال به روز رسانی لوگو نیز باید متناسب با جو فعلی کسب و کار باشد.

لوگوی روو

زمان بندی برای لوگوی جدید ممکن است موجب تبلیغات نامناسب شود و بنابراین بازخورد لوگوی جدید تحت تاثیر آن قرار می گیرد.

اگر در مورد زیاده روی در مورد طراحی مجدد لوگو درس بگیریم، باید برندسازی مجدد و ناموفق اخیر شرکت اوبر را در نظر بگیریم. این در نهایت موجب شد سرپرست طراحی و برند این شرکت کارخود را از دست بدهد.

لوگوی اوبر

طرح های بزرگ کاملاً داخلی ایجاد شده بود که هدف آن محلی سازی لوگو در هر کشور با استفاده از الهام ملی بود (مانند الگوهای کاشی صورتی در مکزیک).

با این حال، پیدا کردن برنامه برای مشتریان بالقوه در اپ استور واقعا سخت بود. هنگامی که مشتریان موجود و یا مشتریان بالقوه جدید خود را از دست می دهید، پس شما قطعا بیش از حد لوگوی خود را بروز رسانی کرده اید.

توصیه می شود بروز رسانی لوگو را تکامل بدانید تا انقلاب.

شما ممکن است بخواهید دنبال روی بانک های جانسون باشید. استودیو افزایش علاقه مردم به طراحی را پذیرفته است و در طول روند برند سازی مجدد لوگوی ۲۰۱۷ آنرا در جامعه نرم افزاری آزاد متن باز مهار کرده است و قهرمانان وب را به طور گسترده موزیلا در نظر گرفته است.

لوگوی موزیلا

این یک پروژه برندسازی مجدد کاملاً بلندپروازانه و با منابع گسترده بود که در مراحل اصلی فرآیند شامل مردم می شد و آنها را قادر می ساخت مسیرهای خلاقانه انتخابی را طی کنند.

پیام برند خود را درج کنید

برندسازی مجدد و طراحی لوگو فرصت ارتباط با پیام برند به روز شده در مورد کار شرکت، نحوه انجام آن و باور شرکت هنگام انجام کار است. طرح گرافیکی قدیمی فوق الذکر در مورد برخی از شرکت های بزرگ کاملاً موفق بوده است.

لوگوی کداک و نات وست برند

شرکت کداک و نات وست برند سازی مجدد انجام دادند در حالی که می توانستند به داستان واقعی میراث و فرهنگ عامه مردم در جامعه موجود متوسل شوند. این به معنای معرفی لوگوهای جدید مرتبط با استراتژی ارتباطات گسترده تر که به ریشه های آنها باز می گردد و بازاریابی تجربه آنها و بهره برداری از گفتمان گسترده تر در سراسر بریتانیا و خرید محلی است. به روزرسانی لوگو و برند از لحاظ ارتباط در زمان بحران نیز می توانند در اعمال نفوذ و بازیابی برند مفید باشند.

لوگوی bp

به طور مثال می توان به بروز کردن لوگوی مشهور BP از حالت نشان به نماد گل آفتابگردان اشاره کرد. این تلاش که برای ارتقاء شخصیت سازگار با محیط زیست انجام شد کاملاً با صنعت سوخت جامد خود مغایرت دارد.

کار برند سازی مجدد لندور برای BP به موضوع بحث برانگیزی تبدیل شد.

با این همه، تمام به روز رسانی های لوگوی احساسی خیلی واضح نیستند. آخرین به روز رسانی لوگوی برند فست فود مترو نیز بیش از یک طراحی مجدد بود، اگر چه ممکن است برای عموم مردم آنقدر آشکار نباشد.

لوگوی مترو

پیام اصلی این به روز رسانی در مورد اصالت بازاریابی و بشریت بود و همانطورکه خودش توضیح می دهد، یک شروع تازه بود. ویدیو های رسانه های اجتماعی لوگو را تبلیغ می کرد و در مورد خصوصیات قابل توجه پیروزی آمریکایی های امروز داستان های الهام بخشی می گفت.

لحن آن قطعاً حرکت به سمت خوبی و آرزومندی بود و دوری از سرعت و ناسالم بودن را نشان می دهد.

در نظر گرفتن رقیبانتان

لوگوی اخیر مسترکارد اهمیت حفظ موقعیت و تفاوت بین رقبا را نشان می دهد، حتی در زمانی که از روند طراحی مدرن استفاده می کرد.

لوگوی متر کارد

آرم جدید آنها را بیشتر سبک مینیمالیستی و تمیز داشت و رنگ ها و شکل های آن مترادف با بقایای برند بود.

این تضمین می کند که آنها به سمت چیزی حرکت نمی کنند که مشتریان را گیج کند و یا در صنعت خود همسو با رقبا باشد.

تحقیق رقیب برای طرح های لوگوی جدید نیز اهمیت دارد.

بسیاری از برندها ویژگی های متمایزی در لوگوهای خود دارند، اما تا چه حد ما به این ویژگی ها اهمیت می دهیم؟

در برخی از صنایع به دلیل روانشناسی رنگی و آنچه که با مصرف کننده ارتباط برقرار می سازد، از رنگ های خاص در میان همه برندها استفاده می شود.

نمونه های از چند برند

برای مثال، آبی واقعا در سراسر برندهای فن آوری مانند: دل، HP، توییتر، وردپرس و فیس بوک کاربرد دارد.

عامل اصلی تاثیر گذار در تصمیم گیری این است که لوگوی جدید با لوگوی موجود اشتباه گرفته نشود. بنابراین بهتر است در صورت امکان تمایزاتی قائل شویم.

به یاد داشته باشید که بسیاری از لوگوهای شناخته شده جهان (اپل را در دهه ۱۹۸۰ در نظر بگیرید) عمدتاً برجسته هستند زیرا مغایر سنت های برندسازی تثبیت شده صنایع خود بودند و به نظر می رسد جلوتر از زمان خود هستند.

 

گروه کلید به تمامی افراد و شرکت های مختلف مشاوره برندسازی، ایجاد و حفظ برند(نام تجاری) ارائه می نماید. پس با ما تماس بگیرید تا در مورد اینکه چگونه می توانید برای آنچه پیش رو است، بهتر آماده شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*