۸ نکته برای ایجاد برند شخصی شما در سال ۹۶

برند شخصی

برند شخصی

برندینگ بخش مهم موفقیت است. برخی از بزرگترین شرکت های جهان مانند نایک و اپل را در نظر بگیرید که همه با برندهای آنها آشنا هستند.

ایجاد برند شخصی شما امروزه به اندازه ایجاد برند شرکت شما مهم است و در حقیقت ممکن است حتی مهمتر از آن باشد. زیرا مصرف کنندگان می خواهند در مورد شکست، تلاش و موفقیت بنیانگذاران بدانند. این به معنی آماده بودن و بازاریابی خود و کسب و کارتان است.

هشت نکته زیر به شما در ایجاد برند شخصی قوی در سال جاری کمک می کند.

  1. خود را نشان دهید و در دسترس باشید

شما نمی توانید دفتر خود را پشت کامپیوتر خود پنهان کنید و انتظار داشته باشید برند شخصی ایجاد کنید. شما باید بیرون بیایید و خود را نشان دهید و در دسترس باشید. در کنفرانس های صنعتی شرکت کنید، حتی اگر فقط به منظور ساختن شبکه ای از ارتباطات و معاشرت باشد. پیشینه رسانه اجتماعی خود را در اختیار مردم قرار دهید و پیام های جدید بدهید. جلسات پرسش و پاسخ ویدیویی زنده در رسانه های اجتماعی برگزار کنید و با طرفداران خود ارتباط برقرار کنید. هرچه بیشتر در معرض دید و در دسترس باشید، برند شخصی شما قوی تر خواهد شد.

  1. به رسانه های اجتماعی واقعیت را بگویید

از رسانه های اجتماعی به عنوان کانال بازاریابی ۱۰۰ درصد استفاده نکنید. در رسانه های اجتماعی پیشنهاد مطرح کنید یا گاهی اوقات از شرکت خود تبلیغ کنید، اما برای نشان دادن حقیقت تمرکز داشته باشید. مصرف کنندگان دوست دارند طرف دیگر قضیه را مشاهده کنند و ببینند در تعطیلات آخر هفته چه کاری انجام می دهید، کجا غذا می خورید، سرگرمی و علاقه شما چیست و غیره. این باعث می شود بیشتر دیده شوید و افراد بیشتری را جذب شما نماید.

  1. درون و بیرون صنعت خود را بشناسید

کسب و کار شما فقط به همان خوبی است که مردم آن را اجرا می کنند و خودتان را نیز شامل می شود. مهم این است که درون و بیرون صنعت خود را درک کنید و این همان عقل سلیم است. اما این یعنی خود را با آخرین متد و روند بروز کنید، اخبار را پخش کنید و در رقابت باقی بمانید. اگر این کار را انجام می دهید، می توانید رهبر تفکر صنعتی خود باشید و برند شخصی خود را به سطح بالاتری برسانید.

  1. ایجاد شبکه دو طرفه

بسیاری از مردم در ایجاد شبکه اشتباه می کنند. آنها بر نیازها و مزایای شخصی خود تمرکز می کنند و نیازها و خواسته های دیگران را به طور کامل نادیده می گیرند. اگر ایجاد شبکه برای دو طرف سودمند باشد، شما به دیگران فرصت می دهید تا از این رابطه سود ببرند. این رویکرد موجب حفظ ارتباطات و فرصت های بیشتر می شود که به تقویت برند شخصی شما کمک می کند.

  1. پایگاه داده کاملی از تماس های مخاطبین را داشته باشید

برند شما همزمان با فهرست مخاطبین شما رشد می کند. باید فهرست کاملی از تمام مخاطبین خود در اختیار داشته باشید. یعنی باید بدانید با چه کسی ارتباط دارید، کجا با او آشنا شدید، فرصت های بالقوه او چیست و چگونه به او کمک کنید. این می تواند یک منبع عالی برای جستجو در زمان موردنیاز باشد، همچنین می تواند برای شما فرصت ایجاد کند. روابط شما زمانی بسیار قوی تر و سودمندتر خواهد شد که با افراد تماس داشته باشید، بدون نیاز به پرسیدن چیزی به آنها کمک کنید.

  1. منبع موثق پخش اخبار و اطلاعات مربوطه باشید

شما باید بدانید برند شخصی شما زمانی قوی است که تبدیل به منبع اطلاعات شود. هنگامی که به مشاوره یا اطلاعات تخصصی در مورد یک موضوع خوب و یا پخش اخبار نیاز دارید، برای ارتباط با رسانه ها و روزنامه نگاران تلاش کنید. با به اشتراک گذاشتن اخبار و اطلاعاتی شروع کنید که احساس می نمایید برای رسانه های اجتماعی مفید هستند و این موارد را به فهرست ایمیل های خود اضافه کنید. این کار می تواند طرفداران شما را افزایش دهد و باعث شود دیگران شما  را به عنوان یک مقام معتبر در صنعت بشناسند. در نهایت، این کار افراد بیشتری را جذب شما خواهد کرد.

  1. موضوع ارزشی قوی ایجاد کنید

همانگونه که هر شرکت بزرگ دارای یک موضوع ارزشی است شما هم دارای موضوع ارزشی خاص خودتان هستید. چه چیز شما را برای مشتریان بالقوه جذاب می کند؟ این چیزی است که شما را خاص می کند؟ چه چیزی باعث می شود دیگران با شما کار کنند؟ هنگامی که این را بدانید، مطمئن باشید که مخاطبان شما هم این مطلب را می دانند.

  1. تبلیغات

به غیر از احساس خوب و رضایت شخصی، تبلیغ نیز می تواند به شما در ایجاد برند شخصی کمک نماید. وقتی پولی را به موسسه خیریه اهدا می کنید و یا وقت خود را به کار مورد علاقه خود اختصاص می دهید، انجام این کار می تواند برای برند شخصی شما سودمند باشد. شما می توانید اعمال خیرخواهانه خود را در وب سایت خود برجسته کنید و حتی در مطبوعات مطالبی را برای جلب توجه دیگران منتشر کنید. مردم این گونه اقدامات را به خاطر می سپارند.

گروه کلید به تمامی افراد و شرکت های مختلف مشاوره برندسازی، ایجاد و حفظ برند(نام تجاری) ارائه می نماید. پس با ما تماس بگیرید تا در مورد اینکه چگونه می توانید برای آنچه پیش رو است، بهتر آماده شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*