۹ راه آسان برای کسب درآمد بیشتر در اینستاگرام

۹ راه آسان برای کسب درآمد بیشتر در اینستاگرام

اینستاگرام کار خود را به عنوان یک اپلیکیشن به اشتراک گذاری عکس با تعداد کمی نیرو آغاز کرد و به تدریج به نقطه عطفی در جامعه‌ای مدرن تبدیل شد که مملو از شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های دیداری است. خیلی زود این اپلیکیشن به ابزاری کاربردی برای سلبریتی‌ها، سیاستمداران، بازاریاب ها و حتی کسب و کارهای برتر در سطح جهان تبدیل گردید.

امروزه اینستاگرام رتبه هفتم در فهرست ۱۵ سایت برتر شبکه‌های اجتماعی را در اختیار دارد. این اپلیکیشن در حال حاضر ماهیانه بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر منحصر به فرد دارد و بیش از ۳۰۰ میلیون کاربر فعال نیز روزانه عکس‌ها و ویدئوهایی را به اشتراک می گذارند. تبلیغات در اینستاگرام منافع زیادی را به دنبال دارد. اگر شما به کسب درآمد با حساب اینستاگرامی خود علاقه دارید، در ادامه ۹ روش برای کسب درآمد بیشتر در اینستاگرام از عکس ها و ویدئوهایتان ارائه شده است.

ساخت یک مبنای مستحکم از فالوورها

بازاریابی موفق در رسانه های اجتماعی ارتباط مستقیمی با داشتن لیستی طولانی از فالوورها دارد. فارغ از اینکه فالوورهای شما در قبل یا بعد از تلاش‌های بازاریابی جذب صفحه شما شده اند، در کل به تعدادی قابل توجه از فالوورهای اینستاگرام نیاز دارید. هرچقدر تعداد فالوورها بیشتر باشد، بیشتر دیده می شوید و شانس شما برای پیشی گرفتن در فروش بیشتر خواهد بود.

روش‌های زیادی برای افزایش فالوورها در اینستاگرام وجود دارد. بعضی از موثرترین روش‌ها عبارتند از لایک کردن عکس‌ها، باز کردن صفحه کاربری برای همه، درخواست از دیگران برای فالوو کردن، انجام نظرسنجی و باقی موارد. همچنین دنبال کردن هشتگ ها را اصلاً فراموش نکنید.

یکی از راه های کم هزینه برای رشد تعداد فالوورهای واقعی استفاده از ربات های هوشمند است. این سرویس های معمولاً در قالب یک نرم افزار بازاریابی است که به شکلی ویژه برای اینستاگرام طراحی شده تا اینکه رشد فالوورهای واقعی به صورت خودکار انجام گیرد. با کمک این نرم افزارها مشارکت کاربران سیری صعودی خواهد داشت. هدف از استفاده از این نرم افزار دستیابی به فالوورهای واقعی با مشارکتی حقیقی و دائمی است و نه فالوورهای غیرواقعی که اصلاً بهره ای برای صفحه شما ندارند.

فراهم سازی یک لینک برای بلاگ

برای پول در آوردن در اینستاگرام، باید لینک‌هایی را برای محصول و بلاگ خود تهیه کنید. هر تصویر، ویدئو یا هر چیز دیگری که به اشتراک می‌گذارید باید دارای یک لینک خاص به بلاگ یا محل خرید آن محصول باشد. برای راحت‌ترسازی روند خرید باید شماره یا برچسب آیتم تهیه کنید. درحال حاضر اینستاگرام اجازه نمی‌دهد تا کاربران لینک سایت را مستقیماً بر روی یک پست قرار دهند، بنابراین کاربران باید لینک محصول را در پنجره مرورگر قرار دهند.

فراهم سازی یک لینک برای بلاگ

به اشتراک گذاری تصاویر با کیفیت

با وجود ویژگی های جدید، اینستاگرام همیشه متخصص به اشتراک گذاری تصاویر و عکس های زیبا بوده و هست. هیچ چیزی مثل عکس‌های با کیفیت بالا و زیبا نمی‌تواند چشم انداز بازاریابی حساب اینستاگرام شما را توسعه دهد. با کمک تصاویری جذاب و گیرا به فالوورهایتان نشان دهید که برندتان چقدر ابهت و قدرت دارد. همچنین محصولات خود را به نمایش بگذارید، داستان برندتان را بیان کنید و تصاویر گرافیکی خلاقانه ای را طراحی کنید.

برای مثال اگر خدمات باشگاهی و تناسب اندام ارائه می‌دهید، می‌توانید تصاویری از ورزشکاران عضلانی و جذاب که در حال تمرین هستند را به نمایش بگذارید. اگر فروشنده محصولات خوراکی هستید، تصاویر محصولات خود را به اشتراک گذاشته و نحوه مصرف آنها در تولید سایر غذاها را با کمک تصاویر دلنشین به نمایش بگذارید. استارباکس مثالی عالی برای این مورد است چون از تصاویر هنری و گرافیکی برای نمایش فنجان‌های قهوه خاص استارباکس و حتی محصولات جدیدش بهره می برد.

همیشه تصاویری از آخرین محصولاتتان را به اشتراک بگذارید. برای مثال شاید دنبال نوشتن یک کتاب جدید باشید. از صفحه اول یک عکس ناب بگیرید و همراه با تاریخ انتشار آن را به اشتراک بگذارید.

استفاده از ویدئو

اگر یک عکس ارزشی معادل با هزاران کلمه را داشته باشد، در این صورت ویدئو چه ارزشی دارد؟ خودتان محاسبه کنید!

به لطف ویژگیهای اینستاگرام، گزینه به اشتراک گذاری ویدئو در این اپلیکیشن ارائه شده که می‌تواند خلاقیت شما را به نمایش بگذارد. شما می توانید در پیامی به طرفدارانتان بگویید که چرا باید محصول جدیدتان را امتحان کنند. یا اینکه با کمک ویدئو اهمیت محصول جدید خودتان را به نمایش بگذارید. هیچ محدودیتی برای نمایش نبوغ و خلاقیت شما در این ویدئو وجود ندارد. برای دست یابی به الگوی به اشتراک گذاری ویدئو می‌توانید از برندهای برتر در اینستاگرام و Vine استفاده کنید.

درگیر ساختن طرفداران

بسیاری از طرفداران و فالوورها تمایل دارند تا برای شناخته شدن توسط دیگران و صد البته برای ارسال پستی در مورد آنها در پروفایل اصلی صفحه شخصی‌تان، برند شما را مورد تائید قرار دهند. این راهی عالی برای مشارکت دادن فالوورها و برون سپاری محتوای با کیفیت و اصل است.

به فالوورها این شانس را دهید تا تصاویری از خودشان و محصول شما را در صفحه اصلی شرکتتان قرار دهند. حتی اجازه دهید تا تجربیاتشان را با کمک یک ویدئو به اشتراک بگذارند. در این میان ارائه دهنده بهترین تصاویر و ویدئوها با تخفیف و کاهش قیمت فروش روبرو شده و حتی می‌تواند نامش را در صفحه اصلی شرکت به نمایش بگذارد.

در ادامه تصویری از یکی از آخرین ویدئوهای شرکت استارباکس با عنوان «سلام پاییز» ارائه شده که توسط یکی از طرفداران این شرکت طراحی شده است.

 درگیر ساختن طرفداران در تولید محتوای صفحه اینستاگرام

سازماندهی مسابقات یا رویدادها

با برگزاری کمپین‌های زیبا و جذاب، کاربران را ترغیب کنید تا عکس های صفحه اینستاگرامتان را لایک کرده و فالوور شما شوند. فروش‌های ویژه را برای مدتی کوتاه راه بیندازید و هر روز به کاربران نشان دهید که چند روز به پایان این فروش‌های ویژه باقی مانده. هشدار دادن برای فروش های ویژه کاربرد خارق العاده‌ای دارد.

به اشتراک گذاری تبلیغات خاص و منحصر به فرد راهی دیگر برای مشارکت فالوورها و افزایش فروش شرکت است. از فالوورهایتان بخواهید تا تبلیغات شما را در صفحه شخصی خودشان به نمایش بگذارند. یکی از بهترین مزایای برگزاری کمپین‌ها و مسابقات در اینستاگرام این است که قادر به خلق هشتگ‌هایی اختصاصی بوده و تمامی فعالیت ها در یک مسیر خاص انجام می شوند.

سازماندهی مسابقات یا رویدادها

تائید گرفتن از مشتریان

از مشتریانی که از محصولات شرکتتان رضایت زیادی دارند بخواهید تا تصاویر و ویدئوهای خودشان را در حال مصرف محصول محبوبشان بارگذاری کنند. هیچ چیزی قانع کننده تر از تصاویر، ویدئوها و تائیدهایی نیست که مشتریان از یک محصول ارائه می دهند. به این طریق یک اعتبار اجتماعی خاص برای شرکت شما به وجود می آید.

استفاده از افراد محبوب در اینستاگرام برای تبلیغ

اگر با یک سلبریتی خیلی معروف آشنا باشید، بخت به شما روی آورده است زیرا آنها افرادی هستند که در اینستاگرام فالوورهای زیادی دارند. برای مثال برای فروش لباس خانم ها می‌توانید به سراغ افراد مشهور رفته و از آنها بخواهید تا این کار را برای شما در صفحه اینستاگرام انجام دهند. انبوهی از مدل‌های معروف در اینستاگرام حاضرند تا برندهای محبوبشان را برای همه به نمایش بگذارند و بگویند که چرا به خرید از یک برند محبوب علاقه دارند. این کار ایده خوبی برای ارجاع مشتریان مختلف به صفحه اصلی خودتان در اینستاگرام است.

ابزارهای ارتقای بازاریابی در اینستاگرام

برای هر چیزی یک اپلیکیشن وجود دارد

از یک اپلیکیشن برای انجام انبوهی از کارها استفاده کنید. تعداد ابزارهایی که برای ارتقای بازاریابی اینستاگرام وجود دارد، بسیار زیاد است. ولی بعضی از آنها فوق العاده هستند:

  • Kicksta: این ابزار امکان رابطه با کاربران واقعی و همیشگی اینستاگرام را به وجود می‌آورد. همچنین باعث می شود تا مخاطبین ایده آل به فالوورهای شما تبدیل شوند.
  • Hashtagsforlikes: این ابزار به افراد مشهور در اینستاگرام، کارآفرین‌ها و کسب و کارهای کوچک کمک می کند تا با کمک شناسایی و تحلیل هوشمند هشتگ ها، به مخاطب هدف خود دست یابند.
  • Iconosquare: این ابزار آمار دقیقی در مورد پروفایل کاربران در اینستاگرام در اختیارتان قرار می‌دهد، برای مثال تعداد کل لایک های دریافتی، میانگین تعداد لایک ها و نظرات برای هر عکس، عکس هایی با بیشترین لایک، نمودار رشد فالوورها و باقی موارد.
  • Repost: این ابزار به شما اجازه می دهد تا یک تصویر جالب از پروفایل کاربری دیگر را مجدداً در اینستاگرام پست کنید و همچنان اعتبار لازم برای آن پست را به دست آورید.
  • Instaquote: ابزاری برای به اشتراک گذاری نقل قول های روزانه و درگیر ساختن فالوورها.
  • Postso: این ابزار برای برنامه ریزی گذاشتن پست و کاهش بار کاری بازاریاب ها استفاده می‌شود. پست‌های خود را برنامه ریزی کرده، مکان آنها را مشخص کرده و دیگر کاری نداشته باشید.
  • Piquora: این ابزار یک اپلیکیشن بازاریابی دیداری است که بهترین تصاویر را برای پست‌ها انتخاب کرده و محتوا را براساس جغرافیا، زبان و مکان های خاص پیشنهاد می دهد.

به طور کلی استفاده از این اپلیکیشن‌های جانبی در اینستاگرام به شما امکان می‌دهد تا صفحه شخصی خود را با قدرتی عجیب و حیرت انگیز مدیریت کنید و به تدریج به برندی برتر در بازار داغ بین المللی تبدیل شوید. مشابه این ابزارها به صورت داخلی نیز توسعه داده شده است که در صورت نیاز می توانید از آنها استفاده کنید. برای دریافت مشاوره رایگان و دریافت ابزارهای مناسب رشد صفحه اینستاگرام خود می توانید با ما در تماس باشید.

 گروه کلید (KSYKG) خدمات مشاوره و اجرای پروژه های بازاریابی اینترنتی و بازاریابی دیجیتال را توسط کارشناسان مجرب ارائه می نماید، جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*