تفکر استراتژیک تبلیغات

تفکر استراتژیک تبلیغات

کسب و کارها در دنیای مدرن از حالت سنتی کاملاً خارج و به فعالیتی حرفه ‏ای که نیازمند دانش و آگاهی بالاست، تبدیل گشته است؛ در دنیای کنونی تبلیغات، بازاریابی و مدیریت استراتژیک، کسانی که بهتر از دیگران این مفاهیم را با روش‏های جدیدتری به اجرا درمی‏ آورند، پیروز این میدان خواهند شد. با توجه به بحث‏ های بسیار زیادی که در دهه ‏های اخیر در زمینه بازاریابی صورت گرفته، می ‏توان به مقوله ‏های چون استراتژی‏ های تبلیغاتی و مدیریت استراتژیک تبلیغات بیشتر توجه نمود.

همراهان گرامی، در این راستا گروه کلید بر آن شد، مجموعه‌ای با عنوان مدیریت استراتژیک تبلیغات را ارائه دهد که راهنمای شما در این زمینه باشد. تا پایان این مجموعه با ما همراه باشید.

تبلیغات بازاریابی

تبلیغات و بازاریابی دانش و هنری است که نه فقط در اقتصاد و تجارت بلکه در بسیاری از علوم و مفاهیم دیگر گسترش یافته و از جایگاه ویژه ای برخوردار است. از علم تبلیغات و بازاریابی برای بهبود سیاست و روابط بین کشورها نیز استفاده می شود. جان فراین و کرایسلر مراحل اساسی برنامه جامع تبلیغاتی از بخش برنامه ‏ریزی ارتباطات یکپارچه را این گونه تعریف می کند.

  • تدوین هدف
  • تعیین محدوده بازار هدف برای محصول
  • بررسی وضعیت موجود شبکه و کانال های توزیع
  • توجه به نحوه تأثیر گذاری ماهیت محصول بر پیام تبلیغاتی
  • بررسی بودجه قابل پرداخت و محدوده زمانی اجرای برنامه جامع تبلیغاتی بررسی تعداد و تیراژ رسانه ها و متوسط هزینه هر یک از رسانه ها
  • تعیین مراحل اجرای برنامه زمان بندی در خصوص آگهی های تبلیغاتی
  • یکپارچگی برنامه جامع تبلیغاتی با استفاده از سایر عناصر تبلیغاتی
  • تعیین بودجه (بودجه بندی) و مراحل نظارت و کنترل بر آن

اما تبلیغات چه هدف، وسیله، صنعت، علم، هنر و هر چیز دیگری که باشد، پیام، هدف و استراتژی فروش را بهتر از هر روش دیگری انتقال می‏ دهد، از دید اقتصاددانان امروزی تبلیغات بخشی از سیستم بازرگانی محسوب می شود.

برخی از محققان تبلیغات را یک جادو معرفی می ‏کنند که می‏ تواند بسیاری از چیزها، رفتارها و رابطه های باور نکردنی را تغییر دهد به همین علت دیفور و دنیس تبلیغات را شکل کنترل شده ای از ارتباطات می دانند که می کوشد مخاطب مورد نظر را به گرفتن تصمیم در جهت خرید محصول یا نوعی خدمات قانع کند. این نکته ارزش و اهمیت مدیریت استراتژیک تبلیغات را بیشتر نشان می دهد.

طراحی و اجرای کمپین های تبلیغاتی شرکت خود را به گروه کلید بسپارید، پس با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*