تبلیغات تریزی

تبلیغات تریزی

پس از آنکه پارامترها و متغیرهای اثرگذار در مسائل تبلیغ مشخص شد با مهندسی و دستکاری آنها می‌توان به راهکارها و شیوه‌های حل مسائل و تبلیغ خلاقانه دست یافت. مهندسی پارامترها را به عنوان «اصول مهندسی تبلیغات» نام برده و سعی می‌شود ۴۰ اصل مهندسی تبلیغات که در جدول تئوری حل خلاقانه مسائل تبلیغاتی در سطر یا ستون آن قرار می‌گیرد تا با همگنی و روی هم قرارگرفتن، بهترین شیوه کمپین تبلیغاتی اجرا شود، ارایه می‌شود. این چهل اصل در واقع شامل همان «اصول اختراع» است که مبتکران و مخترعان با به کارگیری آن به راهکارهای خلاقانه و اختراعات خود دست می‌یابند به کارگیری این اصول می‌تواند خلاقیت های شگفت انگیزی را در تبلیغات و بازاریابی داشته باشد و مهندسان تبلیغ می‌توانند از آنها در برنامه‌ها و کمپین‌های تبلیغاتی خود استفاده کنند. مواردی که در ادامه تشریح می شود قابل ارتقا، تغییر و پیشروی است.

اصل ۱: تفکیک کردن

این اصل می‌تواند برای ابعاد رسانه، پیام و مخاطب با توجه به پارامترهای اشاره شده به صورت زیر ارایه شود:

  • تفیک کردن پیام تبلیغاتی، تا اثربخشی بیشتری داشته باشد.
  • تفکیک و بخش بخش سازی مخاطبان هدف تبلیغات، مخاطبان را تفکیک کرده و برای هر گروه از مخاطبان برنامه خاص تبلیغاتی داشته باشید.
  • تفکیک کردن پیام و رسانه تبلیغاتی، پیام‌ها را به اجزای جدا از هم تقسیم کنید و هر پیام را سعی کنید از طریق رسانه‌ای خاص تبلیغ نمایید.

 

طراحی و اجرای کمپین های تبلیغاتی شرکت خود را به گروه کلید بسپارید، پس با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*