همواره نوآور باشید.

امروزه سودآور ترین شرکت ها، دو ویژگی مشترک دارند: کیفیت مدیریت و سرمایه مدیریت. به عبارت دیگر، شور رهبری جهت رشد و سودآوری(کیفیت مدیریت) و به کارگیری موثر منابع به منظور تسریع رشد(سرمایه مدیریت)، کلید موفقیت می باشد. قدرت نوآوری مدیریت نقشه راه روشنی برای معرفی نیروهای حیاتی موفقیت سازمان هاست. شرکت ها و سازمانهای موفق و پیشگام باید جدیدترین ابزارهای مدیریتی را با هم هماهنگ کنند و به کار ببرند. این مجموعه می تواند برای همه مدیران و کارشناسان بازاریابی، استادان و دانشجویان رشته های مدیریت مفید واقع شود.

همراهان گرامی، در این راستا گروه کلید بر آن شد، مجموعه‌ای با عنوان قدرت نوآوری مدیریت را ارائه دهد که راهنمای شما در این زمینه باشد. تا پایان این مجموعه با ما همراه باشید.

همواره نوآور باشید.

همواره نوآور باشید

یکی از ویژگی های برجسته شرکت های پیشگام این است که بر نوآوری مدیریت نه به عنوان یک راهکار مقطعی بلکه به عنوان فعالیت عادی، مداوم، فرایندی مستمر و نگرش غالب در اداره کسب و کار تاکید دارند. چنین دیدگاهی به مقوله نوآوری، هدف غایی سازمان پیشگام است. موارد ذیل، نمودهای نوآوری مدیریت هستند؛ خط تولید باریک، توسعه محصول زیاد، ایجاد سازمانهای تیمی، مدیریت درست و به موقع و کیفیت مدیریت.

رهبران کسب و کار به ماهیت چنین نوآوری هایی اعتقاد دارند و آنها را درک می کنند. رهبران، لزوم بهبود فرآیند مدیریت و تعهد به کار تیمی و مسائل انسانی را درک کرده و طبعاً رفتار مناسب نوآوری را از خود بروز می دهند و توسعه را تشویق و رهبری می نمایند. و ما، نیروی پشتیبان این نوآوری را “سرمایه مدیریت” شرکت می نامیم. سرمایه مدیریت یک استراتژی است که به منظور بهره گیری از قدرت مدیریت رهبران شرکت در راستای شناسایی، توسعه، انبارش، بسط و ارزیابی ظرفیت کار منابع شرکت با هدف حفظ و تسریع رشد و سودآوری مورد استفاده قرار می گیرد. نوآوری مدیریت، محور کانونی این موفقیت است.

در اینجا به این سه نکته آموزنده اشاره می کنیم:

نوآوری داشته باشید. اهمیت ثبات در نوآوری مدیریت را درک کنید. ممکن است روشهای خوب گذشته در شرایط فعلی، کارایی نداشته باشد.

از شرکت های دیگر درس بگیرید. تلاش کنید شیوه های موفقیت را از رقبای خود فرا بگیرید. همچنین سعی کنید شیوه رهبری شرکت های بزرگ در صنایع مختلف را بیاموزید.

در خصوص نوآوری نگرانی به دل خود راه ندهید. بدانید که تمسک به یک راهکار خاص و هرچند پسندیده، خطرناک است. بنابراین مراقب باشید که هیچ گاه به مدت طولانی به یک راهکار جدید وابستگی پیدا نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*