فرهنگ واژگان برند

فرهنگ واژگان برند

سفیران: ambassadors

اشخاصی که نماینده‌ی نام تجاری هستند، اما به طور مستقیم به وظایف ارتباطات بازاریابی مربوط نمی‌شوند. از هر کارمند انتظار می‌رود تا ارزش‌های نام تجاری را زنده نگه دارد، اما سفیران نام تجاری یک قدم جلوتر می‌روند و ارزش‌های آن را در سرتاسر سازمان ترویج می‌کنند، حتی اگر این امکان باشد که در واحد مالی، عملیاتی، لجستیک (اقدامات مربوط به تهیه و توزیع) و غیره فعالیت کنند.

علوم تجزیه و تحلیل: Analytics

در کسب و کار، علوم تجزیه و تحلیل اصطلاحی است که برای حالات پیچیده‌ی تحلیل داده‌های کسب و کار استفاده می‌شود. در بازاریابی و برندینگ، انواعی از شیوه‌های آماری و غیرآماری استفاده می‌شوند. در نتیجه ارزیابی فعالیت‌های برندینگ و بازاریابی امروزه، بیشتر موضوعی می‌شود. ارزیابی نام تجاری، بازده سرمایه‌گذاری فعالیت‌های بازاریابی و نام تجاری و کارت‌های امتیازی نام تجاری، ابزارهایی تجویزی هستند که برای بهبود عملکرد کسب و کار معرفی می‌شوند. این ابزارها تصمیم‌گیری بهتر را ترویج می‌دهند و باعث افزایش حمایت علمی در حوزه‌هایی می‌شوند که پیش از این تا حد زیادی به مدد شهود و تجربه هدایت می‌شده‌اند.

فروشگاه پشتیبان: Anchor Store

یک فروشگاه خرده‌فروشی اصلی که برای جذب خریداران در یک مرکز خرید سودمند است. اغلب در هر انتهای مرکز خرید، به قصد ترغیب تعداد بیشتری از مشتریان برای بازدید از مرکز و همچنین ایجاد آمدوشد و خرید برای همه فروشگاه‌های مرکز خرید، دو فروشگاه پشتیبان وجود دارند. در برندینگ مرکز خرید می‌توان از تصویر، اعتبار و شهرت فروشگاه‌های پشتیبان استفاده کرد. اما اگر فروشگاه‌های پشتیبان قصد ترک محل را داشته باشند، این امر خطر اعتماد بیش از اندازه را نیز دربردارد.

گزارش سالانه: Annual Report

ثبت سالیانه‌ی وضعیت مالی یک شرکت سهامی عام که در مجمع عمومی سالانه برای تصویب توسط سهامداران ارائه می‌شود. این گزارش معمولاً شامل صورت‌حساب سود و زیان، شرحی از عملیات شرکت، ترازنامه و گزارش حسابرس و مدیر عامل شرکت است. گزارش سالیانه برای درک سرمایه‌گذاران از وضعیت جاری شرکت و طرح‌های آتی تهیه می‌شود. این گزارش اغلب مثل یک کتابچه‌ی راهنمای شرکت عمل می‌کند؛ بنابراین محتوا و طرح آن بازتاب‌هایی از نام تجاری هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*