مناطق واقعی تجارت پویا براساس خریدار

مناطق واقعی تجارت پویا براساس خریدار

به عنوان بخش مهمی از طرح های Mall Mix، کارشناسان ژئومارکتینگ، برای بهبود توانایی هایمان در تعریف منطقه تجاری یک مرکز خرید تلاش های خستگی ناپذیری انجام می دهند. در گذشته، برای شناسایی یک منطقه تجاری، از چند ضلعی زمان رانندگی و دایره متحد المرکز استفاده می شد. این روش، فرض را بر این می دارد که همه افراد در این مناطق، مشتری مال هستند در حالی که تنها برخی از این مشتریان، ساکنان منطقه می باشند.

مناطق تجاری ایستا، تنها خانواده هایی که در آن چند ضلعی هستند را به حساب می آورد. آنها مشتریانی که در نزدیکی مال برای کار رفت و آمد دارند و یا به مدرسه ای در نزدیکی مال می روند و یا از مال به عنوان مقصد نهایی بازدید می کنند، یا از یک فروشگاه خاص خرید می نمایند را به طور کامل نادیده می گیرد. فقط به خاطر اینکه افراد در حیطه زمان رانندگی خاصی نسبت به مال قرار می گیرند لزوماً به این معنی نیست که آنها  از مال خرید خواهند کرد.

با این حال، یکی دیگر از ضعف های مناطق تجاری ایستا بر اساس زمان رانندگی و دایره متحد المرکز این است که نمی توانند بر مبنای ترافیک مشتریان در زمانی از روز و یا روزی در هفته تنظیم شوند.

در حال حاضر تعدادی منابع داده ای جدیدی وجود دارد که دیدی دقیق تر و واقع بینانه تر از منطقه تجاری برای هر مرکز خرید ارائه می دهد. در حال حاضر  ژئومارکتینگ می تواند نشان دهد که خریداران واقعی از کجا به فروشگاه های یک مال می آیند؛ این عمل، قابلیت های دیگری هم دارد که یکی از آن ها، نشان دادن چگونگی توسعه منطقه تجاری در طول زمان است. به عنوان مثال، خریدارانی که در زمان ناهار در طول روز به خرید می روند به احتمال زیاد با خریداران بعد از ظهری تفاوت دارند، و خریداران آخر هفته هم احتمالاً از هر دوی این دو گروه متفاوت هستند.

گروه کلید درحیطه بازاریابی سیستم اطلاعات جغرافیایی (مکانی) (ژئو مارکتینگ) به تمامی سازمان ها و ارگان ها مشاوره می دهد پس با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*